• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

24. septembra 2016 
@leeenka26
Strašně malému moc a moc držíme palce, aby to zvládl a pořád se to jen lepšilo. Doufáme, že zítra budou mít pro vás ještě lepší zprávy.
Vím, čím si procházíte a na co vše myslíš. Jak psaly holky, tak je důležitá podpora manžela či partnera a mně pomohli i hodně rodiče. Po dobu hospitalizace jezdili za mnou každý den a s manželem se střídali, abych se tam nezbláznila.
My jsme totiž po několikátém ivf čekali dvojčátka. Holčičce ve 23. týdnu odtekla plodová voda. Malošci se narodili 25+o, ale holčička nezvládla první noc (přestala dýchat, protože neměla dostatečně vyvinuté plíce). Chlapeček to vybojoval za ni. Díky němu věříme na zázraky :slight_smile: .
21. mar 2011 o 23:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
leeenka26: nakukuji jestli je něco nového, moc na vás myslím a doufám, že se vše v lepší obrátí.

simicak: Na vás taky holky myslím, aby jste v pořádku doletěly a užily si dovču :slight_smile: , tady je krásný počasí.
Nevím jestli si pochopila, že moje břicho neřeší, neměří. Ale bříško prcka. Měří myslím hlavičku, stehenní kost a bříško, vše odpovídá týdnu těhotenství, ale to bříško zaostavá o 3 týdny, před tím to bylo týden, pak o 2. A tomu se říká IUGR- intrauterenní růstová retardace plodu. (hypotrofický plod).
Holky snad to bude jak píšete nakonec bude přeci jenom trošku větší než si myslí.
22. mar 2011 o 10:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@leeenka26
@denisee moc na vás myslím,tedy ne jen na vás a abysteviděly,jak vypadaj nedonošený děti,tak vám posílám odkaz na nejnovější fotky http://supka.rajce.idnes.cz/unor-brezen_2011/ a http://supka.rajce.idnes.cz/Narozeniny_Protivin_a_Tabor%2CHonzik_7_let%2CMisa_3_roky/

držte se všechny :wink:
22. mar 2011 o 10:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojky

leeenka - také sem pořád běhám a modlím se,jestli se objeví dobré zprávy.

Denise - ty už jsi toho holka taky hodně zažila,bylo by jooo nefer,aby malý nebyl v pořádku.Pořád tajně doufám,že kdyby to bylo vážné,tak by malého už vyndali.Modlím se,aby prostě jen špatně měřili.Je těžké být v tuhle chvíli v klidu,co?A přitom bys to tolik potřebovala.Kdy jdeš na příští vyšetření?

Mispuli - krásné fotky - jojo,pravý nedonošenci :grinning: :grinning: :grinning: .Jsou nádherný.To jsou přesně ty zázraky,o kterých jsme psali,když se prťouskové narodili,neuměli jsme si to představit a teď když někomu řeknu,že máme nedonošence - připadám si jak když si vymýšlim.

Simicak - doufám že tu ještě jsi.Také přeji klidný let ( bez střevních i jiných problémů :grinning: ) a ať si to tu pořádně užijete.Ty budeš bez pc,viď?Pokud chceš,napiš mi telefonní číslo do IP,budu ti podávat zprávy,jak se vede.
22. mar 2011 o 11:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@denisee aha,no ja pochopila,ze meri tvoje bricho prave,tak jsem to nechapala. Tak drzim palecky at je vse v poradku :wink:

Taky nakukuju jak se Samikem,za necelou hodku vyrazime a v 11 by jsme meli byt doma. Mila mam ceske cislo,tak kdyz tak pisni jak s denisee a leeenkou26 :slight_smile: 732864182

Je mi uplne spatne,mam sracku a asi budu i blit,i kdyz uz nemam co :confounded: Uz aby jsme byli doma.
22. mar 2011 o 13:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mispuli: krásný nedonošenci :grinning: oba jsou dost vysoký viď, po tobě nebo manželovi? a koukám, že děti jsou mají cca o 14dnů narozeniny od sebe, takže slavíte dohromady? Já mám termín 3.5 a Vojta je 11.5. tak jsem myslela, že to budem dělat stejně, ale jestli se malej narodí o měsíc dřív, tak nevím jestli zvlášť nebo dohromady. I když to je samozřejmě ještě předčasné. A Míšu si rodila císařem proč. Vojta šel taky císařem, tak nevím jestli mě te´d necha přirozeně, já bych strašně chtěla.

mila: máš pravdu nějak moc závažné to zatí snad není, nemůžou dělat závěry cca ze 3 měření, takže se uvidí za 14 dnů. Na první kontrolu jdu 28.3 a pak hned 1.3 na ten ultrazvuk kde ho znovu změří a rozhodne se co dál. Když tak mi písni do IP mobil, kdyby mě tam nechali, ať můžu informovat.

simicak: to s tím WC znám mám to taky, zrovna včera před tou kontrolou asi 4x na záchodě. Šťastný let :slight_smile:
22. mar 2011 o 13:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Simicak - šťastný let a slibuju že budu dávat vědět.Přesně Denisee a leeenku jsem myslela.A určitě to budou dobré zprávy,malému se začne dařit dobře a Denisee porodí kluka jako buka.

Denisee - číslo máš v IP.
22. mar 2011 o 13:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@simicak simi dobře doleťte :slight_smile:
22. mar 2011 o 14:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
denisko ono to jen vypadá,že jsou vysocí,Honzis je na svůj věk menší,má 116 cm,ale co bysme chtěli,když se narodil,tak ho ani nezměřili,a Míša je asi v normě má 98 cm,jinak já mám 176 cm a manža o cenťák víc,takže moc vysoký vyhlídky je nečekaj :grinning: ,Míšu jsem rodila císařem,opět pro preeklampsii,ale naštěstí se na ni přišlo včas,tak se to tolik nestačilo rozjet,oba měli bejt bejci,Honzis měl termín 11.5 a Míša 8.5.,no takhle jsou oba ryby a necelejch 14 dní od sebe,zatím slavíme dohromady,dokud nebudou vyžadovat každej vlastní oslavu s dortem :sweat_smile: :grinning:

ad záchody,já tohle mívala pravidelně,když jsme jezdili s Honzisem na kontroly do Motola,,párkrát mi musel Franta stavět i v lese :sweat_smile: :sweat_smile:
22. mar 2011 o 14:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak to jsi vysoká dost. Já mám jen 166cm, ale manžel zas 192cm. A Vojta si myslím tak 94cm. :slight_smile: Od manžela v rodině jsou snad všichni v květnu samej bejk :grinning: . A druhej bude teda asi pravděpodobně Beran, tak to vůbec nevím co nás bude čekat, s tímhle znamením nemám zkušenost.
22. mar 2011 o 14:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@denisee :grinning: já sem beran a doma máme ted 3 bejky :grinning: . To teda Vojta hezky vyrostl, Kuba se ted vytáhl na rovných 90 cm, jinak měl dlouho 88 jenom. Ale já mám teda jen 164, táta 175...tak asi nemá po kom vyrůst víc...
22. mar 2011 o 14:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@denisee jasne ze bude vacsi len sa neboj, kazde dieta nieje baculate ked sa narodi. a urcite nebudes mat hypotroficke dieta to som mala ja lebo malu od 27tt nevyzivivala placenta ale to je ine... :wink: ultrazvuky casto nemeraju presne. tak ako je mozne ze mne dr. tvrdil ze malej zaostava hlavicka o 3 tyzdne a ked som bola na morfologickom utz tak mi druhy dr. povedal ze babo je v poriadku :wink: nic sa neboj. tak chod na morfo a uvidis :wink:
22. mar 2011 o 20:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@leeenka26 niet za co. velmi vam drzim palce a cakam na dobre spravy :wink: ani my sme necikali a mala bola opuchnuta ale nepamatam si presne kolko to bolo ked ja ako prvorodicka a laik som tomu velmi nerozumela...a akolko mal malicky ked sa narodil???
22. mar 2011 o 20:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kikimaruska: a jak spolu vychází Beran a Býk? Vojta je teď co se týká váhy a výšky řekla bych takový průměr uvidíme na 3 letý. Když jsem teď, ale vedle něj viděla jednu mladší holčičku a nebo naší 2 letou neteř, tak ty holky vypadaj starší.

irsina83: včera jsem z toho byla vážně smutná, ale to je po každé kontrole, dnes už mi je zase líp a děkuji :wink:
22. mar 2011 o 20:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@irsina83
ahoj tebe aj ostatnym :slight_smile:
dlho som tu nebola na moj vkus ale to kvoli vypadku na konikovi, som rada ze to je uz v poriadku :slight_smile:
No ale k veci: samko mal 995g, ale to z opuchnutia, akonahle odpuchol, mal 930 g :( a teraz dnes som sa pytala, ma 1600g, ale je tam ten opuch, nie velky, ratam ze najviac tych 300-400g, neodhadnem, ale na pohlad uplne v pohode, cize svojich skutocnych moze mat okolo 1200-1300g, co je pre mna uzasny uspech. Pre mna je uspech aj to, ze vcera si nas zavolal zastupca prednostu do kanclu a tam nam nepriamo povedal, ze sa s nim mame ist rozlucit, ze je velmi zhorseny, ze necika atd, atd., vies si predstavit. Tak ja som sa s nim isla rozlucit s milacikom mojim zlatym, netusila som, ze to bude az tak tazke, kolena sa mi podlamovali, srdce mi zvieralo obrovsku bolest a strach a zufalstvo, ked som videla ako kopka nozickami, otvara ocka a jemny naznak usmevu je....bolo to HROZNE, az dnes o tom dokazem takto pisat... a vecer sme tam volali, ze sa rozcikal vdaka adrenalinu, ale to som sem pisala
(dnes som strasne ukecana :slight_smile: a dnes sme za nim boli, a stale cikuska, ale ma tam aj krvi trocha v sacku, a takisto mu krv odchadza zo stomie (vyvod z crievka) ale povedali nam poobede, ze nevyzera to tak, ze by sa tam nieco nove tvorilo, teda ze by tam bol nejaky novy zdroj krvacania, ale ze este budu robit rentgen, sono a potom sa uvidi. Tak jasne vecer som tam volala dnes a nema tam ziaden nalez ze by odniekal krvacal, to znamena ze sa len ,,cisti" crievko z tej operacie (aspon tak som to pochopila) nieco spominali s hematomom, cize ten odkrvaca a bude pokoj....podla mna....tak som rada ze tam nie je ziadny zdroj krvacania z creva alebo inych organov a nemusi na operaciu...takisto je stabilizovany z tlakom, co sa vcera nedalo poobede povedat 40/20 :( a dnes 70/40 :slight_smile:)))) a tych smejkov si dnes neodpustim :slight_smile:) tak som rada ze samko zije a teraz nie je pre mna nic dolezite, uz toto vsetko je pre mna jeden veeeelky zazrak...on co vsetko zatial zvlada je neuveritelne obdivuhodne a ak sa nahodou nieco stane, som na to pripravena, uz asi viac nemozem byt, tak aj tak pre mna bude nazdy moj velky bojovnik krasny :slight_smile:
22. mar 2011 o 22:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@leeenka26 ahojky, četla jsem teď tvůj poslední příspěvek a strašně mě to dostalo, nevím teda podrobnosti, páč jsem to všechno nečetla, ale úplně se mi rozbušilo srdce, páč jsem tohle před rokem zažila. narodila se mi dvojčátka ve 26.tt z ničeho nic, a mladší kubíček šel po měsíci na operaci, páč měl zamotaná střeva. operaci přežil, to jsme jásali, ale po 24h měl další krvácení do mozku a selhaly mu ledviny. takže vím, jaxe cítíš a co teď prožíváš, nechci tě děsit, naopak, chci tě podpořit, abys vydržela i když na to nejhorší se prostě připravit nedá. ale nezoufej, určo se z toho dostane, můj druhej kluk, honzík, měl taky krvácení do mozku 3.st., má čtyřkomorový hydrocefalus, byl už 4x na operaci, taky řekli, že to bude ležák a dneska mi dělá jen radost, je to sluníčko a bojovník, a díky vojtovce dělá obrovské pokroky! :slight_smile: takže co říct na závěr? buď statečná holka, strašně ti držím palce, aby se z toho malý dostal, doktoři radši řeknou horší věci než abyste pak byli překvapení, to už znám, slyším to pořád dokola...taky posílám hodně energie!!!!!!!
23. mar 2011 o 09:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kmoor to ma velmi mrzi...:( cim si vsetkym musi clovek prejst je neuverielne, toto je najhorsia bolest, aku moze clovek zazit. O Samkovi zatial nemam ziadne nove informacie ako som vecer pisala. Viem ze je to velmi zle s nim, ale jedno co je fakt velke plus je pre mna to, ze zije hlavne a ze sa rozcikal a stupol mu aj tlak, teda ze sa stabilizoval, ale to su vsetko veci, ktore sa menia kazdu chvilu a mne zostava fakt len velmi verit a velmi dufat a velmi sa modlit. Dnes ma Samko neuveritelnych 16 dni a ja som velmi vdacna Bohu, ze sme zatial dosli az sem...uvidime co bude dalej, ale verim velmi ze raz si donesiem omov dietatko, ktore bude mat sice mozno mensie alebo vacsie problemy, ale mne na tom nezalezi, pre mna je teraz najdolezitejsie, aby jedine moje slniecko v zivote zilo a mohla ho mat konecne na rukach a tesit sa z neho a davat mu vsetku lasku na svete...
23. mar 2011 o 11:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
leeenka - bojím se ti cokoli napsat,abych to nezakřikla.Chodím sem snad každou hodinu a čekám na nové zprávy.Hrozně na vás myslím a držím palce. :slight_smile: :wink: :slight_smile: :wink: :slight_smile: :wink:

Kmoor - delší dobu jsem tě neviděla - super že se Honzík takle drží. :slight_smile: :slight_smile:
23. mar 2011 o 11:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@leeenka26 ja neviem co napisat... vsetko na co som myslela ked som docitavala prispevky od teba ti uz napisali baby... tak ja len ze moooc na vas myslim... Samko je ZAZRAK... a ja vam tak strasne ten zazrak prajem!!!

@denisee nemusite vydrzat do 40.tt. ale ja verim ze to potiahnete do 38.tt :wink: a ze bude mat babulko viac ako 2500 gramov - to znamena ze bude proste celkom donoseny... joooj co by sme kedysi dali za nejaky 36.tt. vsak? :slight_smile: a teraz nam to nestaci :wink: a prezradis nam meno? :dizzy_face:

@simicak tak teba som uz nestihla... dufam ze ste mali pokojny let (a ze bude aj spiatocny)... mne segra predvcerom letela do Dominikanskej Republiky a ja som mala "crevne problemy" aj za nu :grinning:
23. mar 2011 o 11:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mila01 jj, Jéňa je taky malej zázrak, jsme naštěstí zdraví, takže cvičíme, je to teda dřina, ale už jsme si zvykli. začal se plazit a už to vypadá, že bude brzo lízt :slight_smile: je to pěkný šídlo, nakonec ještě bude hyperaktivní :grinning: zítra jdeme k dr. na převážení, taxem zvědavá, jak dobře jsem ho vykrmovala, naštěstí sní všechno, co mu dám. jo a včera se poprvý přetočil z břicha na záda, normálně válel sudy a neskončilo to jinak než řevem, musíme víc hlídat tu hlavu nebo on je trubka a ještě jí strčí tam, kam nemá :angry: a v dubnu jdeme na neurologii, tak ale to nic moc neočekávám....

@leeenka26: strašně moc držím palečky, já taky nechci nic zakřiknout, vím sama moc dobře, že je to jako na houpačce, ale celej den na vás myslím a budu čekat na každou zprávu!!!!!
23. mar 2011 o 14:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
maatkka: přesně jak píše, co bych dřív dala za 30 týden a víc. Ale právě, že teď člověk ví, jak je strašně znát každý týden v bříšku navíc, tak o to víc chci, aby tam byl, ale samozřejmě né za každou cenu.
A na jménu se pořád nějak nemůžeme domluvit. Nejdřív to měl být Ondřej, teď se manžel přiklání k Tomášovi a já bych chtěla Danielka :slight_smile:
Já se snažím teď povyřizovat co nejvíc věcí, zatím s daří :slight_smile: prodala jsem škodovku, vyřídila žádosti do školek, mateřskou, dnes nám dodělali posuvné dveře z těch mám radost :slight_smile: ještě nás čeká elektrikář. Výbavička nachystaná, ještě pár maličkostí a snad si tam můžu jít lehnout. Jen nevím jak to tam zvládnu bez Vojtíška to si ani nechci představit :frowning2:
23. mar 2011 o 14:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kmoor - teda Honzík je fakt šikulka.On to ještě rozpohybuje,neboj.Taky nám neuroložka říkala,že Kája bude ležák,v roce se konečně bez problémů převrátila na břicho,zpátky ani náhodou - a teď zrovna tancuje v pokojíčku na Dádu a před chvílí jsme se vrátili z venku,poprvé jsme konečně vytáhli kola a má za sebou 4km.Máš pravdu,je to zázrak a tyhle nádherný zázraky se díky Bohu stále dějí.

Denisee - tak všechny jména co jsi uvedla se mi hoooodně líbí ( ikdyž na Vojtíška to prostě nemá - naše obě bříška byly Vojtíšek,dokud ultrazvuk neprozradil,že jsou to Vojtěšky :grinning: :grinning: ).To je supr,že se ti podařilo takle všechno zařídit - uvidíš že to nebudeš potřebovat. :slight_smile: Právě proto,že se ti to tak povedlo.Čas bez Vojtíška si nepředstavuj,pokud to přijde,tak s tim stejně nic neuděláš,pak najednou není zbytí.Byla jsem bez Andrejky 10 týdnů ( 3 před porodem a 7 po porodu) a ikdyž já na to nikdy nezapomenu ( strašně to bolí,ale prostě to muselo být - pro tuhle krásnou budoucnost ),ona o tom teď už vůbec neví.Tenkrát jí byly 3 roky a 3 měsíce,když mě odvezli.Neboj,bude dobře,už to máš fakt zapár. :wink: :wink: :wink:
23. mar 2011 o 18:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mila01
@denisee
@kmoor
@maatkka
@irsina83
dufam ze som nikoho nevynechala, ak ano, dopredu sa ospravedlnujem. Taakze co nove? No akonahle som vstupila do miestnosti, a prisla ku samkovi, neverila som vlastnym ociam a stale som sa sama seba a aj priatela pytala, ci je to ten samko, o ktorom mi predvcerom dr. povedal nepriamo ze sa s nim mame rozlucit????!!! no to snad nie...Doktorka nam povedala ze v podstate stav je nezmeneny, ale ja som videla co som videla a to ma potesilo...Samko mierne odpuchol, z bruska mu vcera isiel sacok, v ktorom mal krv, dnes uz ziadny sacok nemal, normalne plienku zase, v moci ziadna krv nastastie, takze sa pekne vycistil, davaju mu stale lieky na podporu srdiecka, a tak, vcera mal zvysene biele krvinky, dnes uz zase nizsie, takze aj to sa zlepsilo...nie je to dobre, ja to viem, som si vedoma aj toho ze stav je kriticky, ale uz to nie je ten chlapcek, o ktorom mi povedali ze umiera. Asi tak. Stal sa zazrak? Ja neviem, bojim sa dufat, ze to bol zazrak naozaj, aby som to nezakrikla...Dnes ako sme isli s priatelom do nemocnice sme si vraveli, ze ani sme tam uz nemali ist, uz mal byt podla doktora mrtvy :( a on stale zije a podla mna to aj prezije ale pst, nesmiem to zakriknut :slight_smile:
23. mar 2011 o 19:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@leeenka26 drzim palce :wink: dolezije je to co citis...mne ked vravela primarka ze stav ke kriticky lebo takisto necikala ...ja neviem, ja som to nejako nevnimala lebo ja som z mojej malej citila velku silu a bojovnost a stale som len na to myslela a co sa nestalo uz o dva dni bola v miestnosti s dalsimy babatkami v inkubatoroch :wink: to je dobre co citis a drz sa toho a malinkemu ver :wink: ked uz budete tak ze v postielke tak ti dam kontakty na dobru neuologicku a fyzioterapetu v BA kde sme chodili aj my :wink: s nedonoseniatkami robia zazraky :wink:
23. mar 2011 o 20:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maatkka ahoj, chcela by som sa ta opytat ze kedy zacala chodit tvoja mala? mas nedonoseniatko priblizne tt aj vahovo ako sme my. mala uz stvornozkuje a aj sa vie postavit v postielke a stavia sa k nabytku ale mame iba 7200g a 70cm o tri tyzdne mame rocik a korigovane -9 tyzdnov. Vojtovku uz necvicime lebo mala je uz dobre na tom....dufam, ze aspon mi ty odpises lebo nejako sa tu neviem dockat odpovedi od niektorych....
23. mar 2011 o 20:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@leeenka26 strasne sa tesim s tebou a malinkemu prajem vela vela silll :wink: urcite to zmaknete, viem ze je to velmi tazke ale prejdete si tym a po roku sa na to budes pozerat s usmevom ako ja. my sme boli este minuly tyzden na operacii s nostekom, odstranovali malej hemangiom ale dopadlo to dobre :wink: mame este jeden na peceni ale utesujem sa ze uz nebude musiet brat lieky a ten na peceni sa bude ,,len,, sledovat...tak sa uz teraz tesim ze mala bude mat rocik a dufam, ze uz to nebude take stresujuce... ale ako pises je to sice tazke mat doma nedonosene dietatko ale je to neuveritelne aj krasne...stoji to za to sledovat kazdy krasny pokrok :wink: zelam vam vela vela krasnych chvil a pokrokov, zvladnete to :wink:
23. mar 2011 o 20:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@irsina83
dakujem, super, uz sa tesim na kontakty...len nech tam aj stastne dojdeme...presne ako ty opisujes, ani ja som dnes moc doktorku nevnimala, videla som samka, vsetko okolo neho co bolo vcera, predvcerom a co bolo dnes, a viac mi netrebalo :slight_smile: moj pocit bol lepsie o moc :slight_smile:
23. mar 2011 o 20:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@irsina83
ano videla som fotecky, aj ten hemangiom, tak som velmi rada ze to dobre dopadlo a na tej peceni to bude tiez dobre neboj sa. :slight_smile: drzim aj ja palceky, mas krasnu dcerusku :slight_smile:
23. mar 2011 o 20:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@leeenka26 ja vam verim a aj ty ver ze tak o 2,5 mesiaca budete doma :wink: uz si maleho aj hladkala po rucke? ci este ti nedovolili??? a v ktorej nemocnici ste?
23. mar 2011 o 20:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojky holky...
U nás nového nic, dnes byl nádherný den, tak jsme s kamarádkou vyrazili ven do polí luk a hájů, kluci se vyřádili a Kuba mi pak na 2 hodinky usnul venku v kočárku...už aby to tak zůstalo.
@leeenka26 Krásné zprávy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ,tak ať se malej stále drží a hodně sil i zdravíčka :slight_smile:
@denisee Vojtíšek to s taťkou určitě zvládne :wink: :slight_smile: . Píšeš, výbavička nachystaná, to máš dobrý, já tenkrát, když jsme jeli ve 27tt jen na UTZ...a rovnou sem tam musela zustat, tak jsem neměla ještě ani vyžehlené prádlo a připravený ty další dodělávky...takže mi nakonec přijela vyžehlit babička(mamka)...na druhý mimi už budu mít projistotu nachystáno ke 26tt...už z principu...když už budu mít vše připravené,tak se pak mimi narodí v termínu dýl jao Kuba...snad, uvidíme časem...
23. mar 2011 o 20:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok