Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
20. apr 2011

@leeenka26 pěkné zprávičky 🙂 , já také čekala na první klokánkování, až malého odintubovali a vyndali mu dreny z plic po pneumotoraxech, tj.nějak po 14 dnech...Uvidíš, jak je to krásné 😵 😵 😵 ,něco uplně jiného. Mě když dali Kubíka prvně klokánkovat,tak pak teprve jsem si vubec uvědomila, že sem maminka a tohle je moje miminko...dřív jsem na něj max.sáhla jen prstíčkem...a i sem se bála, abych mu tam něco nezasesla,ikdyž všude u každého inkubátoru jsme měli desinfekce...ale stejně..

leeenka26
20. apr 2011

@kikimaruska viem o com hovoris, tiez si davam pozor aby som mu nieco nezaniesla. No samko je v inkubatore straaasne dlho, uz 44 dni a uz zacinam byt netrpezliva. Vzdy sa musim premoct, aby som bola trpezlivejsia. To nie je velmi moja silna stranka 🙂 ale nevadi, vydrzim, len aby uz bolo dobre.

kikimaruska
20. apr 2011

@leeenka26 určitě se brzy dočkáš 🙂 ,ted aby byl hlavně odintubovaný, jak píšeš a pak třeba s kyslíčkem ti ho ven dají, jakmile to pujde.Já Kubovi dlouho kyslíček pak musela venku držet u nosánku a někdy sem ho ani ven vzít nemohla, anebo když se nechytal,tak sem ho musela i vrátit, protože s dýcháním byl oproti jiným dětičkám ve stejném týdnu dost pozadu...a to se stihly dát všechny kortikoidy ještě u mě v bříšku, ale stejně...

maatkka
20. apr 2011

Ahojte kocky 😉
to je ale parada vonku co? 😀 U nas uplne jasno a straaasne teplo... Lilu mala dneska saticky 😵
My uz sme doma lebo uz som normalne unavena... Som strasne spohodlnela s tym autom tak ked ho teraz nemam tak mam dost. Ale mm vymysla ze mozno este nachvilku prevetrame trojkolku (ten je neznicitelny 😀) - este sa to len ucime. Julinka nevie pedalovat a soferovat zaroven 😀
To je uplne nieco ine ked je po tej zime 🙂 Vsak uz bolo nacase.
Dnes sme boli tym vlakom - Lili prvy krat (ja mozno stvrty 😀 ). Vystupili sme v dedine kde sa narodil mm. Boli sme tam v restike kde je velke detske ihrisko s kadecim najest sa a na zmrzku. A znova vlakom naspat - no zazitok pre Lilinku 😀 (hlavne tunele 😀).
Zajtra by som hodila aj fotky z telefonu ak pojdem k svagrovi 🙂
A baby ona MILUJE DETI 😀 Ja som sa tu este pred nedavom rozpisovala ako sa ich boji a z nicoho nic je po strachu. Dneska tam napr. kazde dieta otravovala ci bude jeho kamos/kamoska 😀 A nech sa s nou idu hojdat a smykat a na trampolinu a do piesku - celkom oblubena bola 😀 Tak sa tesim 🙂
@leeenka26 velmi sa tesim z kazdej tvojej spravy 😉 vazne budem stastna ked uz napises ze aj crievko sa dalo definitivne doporiadku

hotaska
20. apr 2011

Všechny tu moc zdravím a prosím o radu. Dříve jsem tu u někoho viděla tabulku, kde bylo jak jsou vaše dětičky šikovné a co vše zvládnou ........... nemůžu si vzpomenout kde to bylo, poradí mi prosím někdo? 😎

leeenka26
20. apr 2011

@maatkka skoda ze nenapisem asi tak skoro ze uz sa dalo do poriadku, pretoze sa to zase zhorsilo 😒 ja uz neviem, toto je strasne ja uz nevladzem, hlavne ked uz uz to vyzeralo ze mame takmer vyhrate a uz sa caka len na taku banalitu tak zase toto. Brusko opuchnute, horsie krvne vysledky a nevedia ale ze ci nejaka skryta perforacia alebo nepriechodnost, pretoze rentgen to neukazal, takze nevedia ale zas ani ,,rezat" naslepo donho nemozu. Mohli by tym vyrazne ohrozit jeho zivot, ked si nie su na istom, len ho otvorit a zavriet, to by bolo nebezpecne. Takze sa caka a uvidi, ked sa to bude vyrazne zhorsovat, tak potom sa do toho pustia, ale skor nemozu, pevne dufam, ze sa to zlepsi a nebude to nutne, uvidi sa mozno zajtra budeme mudrejsi. Jaj boze je mi smutno z toho. ☹

irsina83
21. apr 2011

@leeenka26 lenusik to mi je luto ☹ fakt ako na trenazeri raz hore a raz dole 😔 zlaticko drzte sa, musite to zvladnut, videla som fotky a malicky je krasny, take male vtacatko 😵 ani mi velmi dobre, boli sme na kontrole na onkologii a tie hemangiomy na peceni sa zvacsili a zrazu nevedia co to je a tak ma vystresovali ze zajtra ideme s malou do Brna a kaslem na cele kramare...a dufam, ze tam uz tu pecen vyriesime...
moja drz sa a modli, verim malinkemu ze to zvladne...mozno sa to stalo v ramci toho ze sa to hoji...dufam, ze ti povedia dobre spravy.

denisee
21. apr 2011

@leeenka26 :ach jo ☹ drž se holka!!! pevně doufám, že se to upraví bez operace.

Holky, ať už mám po tom šestinedělí, já padám únavou na hubu, jsem ubulená jak želva, vše mi je hned líto. Na víc už ve dvou školkách Vojtu nevzali a čeká nás poslední třetí školka a to bude to samý, na mateřský jsem bez šance Vojta byl až někde nakonci pořadníku ☹ . Vojta má asi období vzdoru nebo si tu změnu v chování nedokážu vysvětlit, akorát to začalo, když jsem nastoupila do nemocnice a teď když jsem doma je to úplně jinej chlapeček ☹ neposlouchá, odmlouvá, dělá naschvály, hádá se. Takže si dokážete představit jak je to pro mě náročný.
Tak jsem si vylila srdíčko a stejně se s tím musím poprat já sama.

simicak
21. apr 2011

@leeenka26 moc drzim palecky at se nam tu zase brzo rozplivas,jak se malickemu krasne dari 😉 Snad se strivka rozjedou a vse i s krvi,bude zase v poradku!!!!! Moc na vas myslime!

@denisee no jo no,mas doma nove miminko,tak je velka pravdepodobnost,ze Vojtik zacne bojovat s jeho konkurenci 😉 Neboj,to se spravi casem. Nase Verunka chtela Vikouse hned druhy den hodit do kose a po vysvetleni,ze to nejde,tak at ji jdu vratit do nemocnice 😀 Tak at se brzo sehrajete a Vojtik je zas hodnoucky a pomaha ti 😉

merj
21. apr 2011

ahojte holky,
zdravim vas z naseho lazaretu. Maly na potvrzenou z krve prechozenou virozu ☹ Minuly tyden se nejprve rano u neho objevily petechie, nebudu zastirat, ze jsem lechce byla nervozni, pak 38 a druhy den rano uz zase nic. O vikendu ryma a v pondeli nove petechie. Takze vcera krev a nastesti z toho je jen viroza.

@leeenka26 , ale kdyz ctu tvoje problemy, tak ty nase jsou prochazka ruzovou zahradou. Holka, drz se. Mit nedonosenatko je silena jizda na horske draze.

@denisee jsi normalni zenska a mas normalni 6-nedel. A tu "pubertu" zazivame take. Za posledni 3 tydny slysim "ne-ne-ne". A vcera jsem se dokonce dozvedela, ze mama ma jit do prace a tata doma. A kdyz jsem se zeptala, kdo uvari vypere a vyzehli, tak mama rano a vecer.
A kdybych se sem do soboty nedostala, tak Vojtiskovi vse nejlepsi k svatku. At ma radost z darecku a Ty jake je zase zlaticko.

A vsem vam preji krasne velikonoce a moc si uzijte skoro letniho pocasi a mejte se krasne jarne

argousek
21. apr 2011

Ahojte holky, ještě vkládám fotky, jak to měl Adámek s tou vyrážkou. Ta první fotka je než jsme jeli na pohotovost a druhá už je po mazání tím triamcolonem

argousek
21. apr 2011

@leeenka26 Nezoufej, je to jednou tak a pak zase onak. Neztrácej víru a věř mu, že to zvládne 😉 Představuj si, jak už ho máte doma a všechno je dobrý. Hlavně mysli pozitivně a černý myšlenky hoď za hlavu, ty ti nepomůžou 😉

argousek
21. apr 2011

@denisee my jsme měli to samý, navíc Adámek teda strašně žárli na kojení a to hodně dlouho, vlastně ho to přešlo teprve nedávno. Ale teď si už spolu hrajou a nedaj bez sebe ani ránu. Vkládám nějaké foto

Jinak my jsme byli dnes na očním, tak očička v pořádku, zatím brýle nepotřebuje 😉

Zkusila sem tam v čekárně lidi, aby podepsali tu petici pro nezvyšování té hranice pro záchranu předčasně narozených dětí. Tak zaprvé jsem byla docela nemile přikvapená z toho, jak málo o tom veřejnost ví a co si o tom vlastně myslí. Takže většina lidí ani nevěděla, že je ta hranice takhle nízká a když jsem jim to řekla, tak si ty děti představovaly jako nějaké ufony, co nevypadají ještě ani jako děti a jejich názor byl takovej, že i když se takové dítě zachrání, tak jsou stejně všechny postižené, takže to nemá cenu 🙄 😝 Takže docela bída ☹

argousek
21. apr 2011

Ještě vám musím napsat, jak jsem to nakonec vymyslela s těmi dárky pro Štěpána k prvním narozeninám. Takže jsme s manželem usoudili, že hraček a navíc plastových mají až až, tak jsem dnes koupila porcelánové nádobí s krtečkem i pro Adámka, aby mu to nebylo líto. A fotbalové branky na zahrady, aby se mohli v létě honit za míčem.

hotaska
22. apr 2011

Nikdo mi neporadí kde tabulku najít? ☹ ..... moje sestra má dvojčátka narozená v 26tt a budou mít osm měsíců, tak jsem chtěla pro zajímavost mrknout, ale nemůžu si vzpomenout kde jsem dřív tabulku viděla 😝

argousek
22. apr 2011

@hotaska ta tabulka je u bera28 v albíčku tady je link https://www.modrykonik.cz/fotoblog/bera28/album... 😉 😉 😉

maatkka
22. apr 2011

@leeenka26 krasne ti to argousek napisala s tym pozitivnym myslenim... aj ked si viem predstavit ze je to sakra tazke 😔 a neviem ci ti mozem prave ja davat taketo rady ked viem co to robilo so mnou... ale ty na mna posobis velmi optimisticky a to ze pri zlych spravach smutnis je predsa normalne - skor by nebolo normalne keby to tak nebolo... Samko je silny po tebe 😉 preto verim ze vsetko zvladnete a prekonate 🙂
@denisee hadam si si nemyslela ze to bude hned od zaciatku jednoduche 😉 samozrejme ze je to narocne - ja si to neviem ani predstavit... ale urcite sa zladite a zachvilu to bude o.k. hm ta skolka by bola vyhoda... a neviem asi ti nema kto pomoct v tychto zaciatkoch?
@argousek ja som uplne hotova z takychto surodeneckych fotiek 😵 velmi sa mi to paci - podareni su 🙂
@hotaska ja som to tu prave pred nadavnom pisala ze tabulka je u bery v albume... ale neviem ci ju tam najdes lebo ja ju vidim len ked prejdem na mk.cz a prihlasim sa - takze je asi blokovana pre priatelov? ci ako je to @bera28? 🙂

denisee
22. apr 2011

@merj : děkuji za přání pro Vojtíška. U nás se taky hned beží za tatínkem když se zvýší hlas atd...., mě apsoň trochu poslechne a vyjdu s ním, ale když vidím jak s ním bojuje manžel, pak se akorát kvůli tomu pohádáme my.
To věřím, že jsi měla strach, když se objevily petechie, ještě, že je to ta viróza sis oddechla viď.
@argousek : krásný fotky, kluci rostou jako z vody. Doufám, že se to všechno jen seběhlo dohromady, období vzdoru a miminko do toho, protože ta změna v jeho chování je obrovská, to by přece nenastalo jen tak z ničeho 😒
@maatkka : psychicky jsem se na to připravovala, než se narodil malej 😀 , ale na to se nepřipravíš 😀 . To se musí nějak překonat. A pomoc? naši chodí do práce, tchánovci bydlí daleko, takže až přijde odpoledne manžel domů, tak si aspoň vezme ven Vojtu, nejvíc chybí ten spánek. Mně je jen líto, jak se Vojtík změnil, kde je ten náš starej chlapeček?

hotaska
22. apr 2011

Moc a moc děkuji za pomoc 😉..........když jsem jí hledala nebyla jsem přihlášená a tak se mi neukázala.

leeenka26
22. apr 2011

@denisee
@maatkka
@argousek
Ahojte, no co mame nove je to, ze vcera bol samko na operacii. Predvcerom vecer sa to brusko natolko zhorsilo, ze rano musel na operaciu, inak by do 24 hod zomel. Operaciu zvladol, ale jeho stav je velmi vazny nadalej, pretoze aj poklesol s tlakom, museli mu opet nasadit dasie lieky na podporu tlaku a srdca, takze uz vberie zase 2 lieky. Ale snad toto nebude az taky problem. Viac ma ttrapi to crevo. Moj milacik, celu noc som nespala poriadne a modlila sa, nech uz je rano, nech to ustoji. tentokrat ho operoval docent chirurgie, velmi mily a hlavne ludsky clovek (velmi som sa bala co to bude zac, lebo mam uz za sebou vela negat. skusenosti s ludmi v zdravotnictve asi ako kazdy), aj sme sa s nim rozpravali, vsetko nam pekne vysvetlil, povedal, ze ten stav bol neriesitelny, ale ked ho rano na vizite videl, povedal ze to dieta je velky bojovnik, a tak dlho sa drzi nad vodou, ze ho nemoze nechat tak napospas osudu a nechat ho trapit. Hlavou mi prebehlo, keby tam on nebol, nikto by sa uz do samka ,,nepustil" a nechali by ho umriet. Fuj az mi je z toho na vracane. Velmi si vazim ze ho zoperoval. Absolutne citlivy, nepovysenecky clovek, rozumny, proste takto si predstavujem cloveka na najvyssom poste. Ale k veci - Samkovi dal do crievka hadicku, ktora siaha cez cele crevo, ma za ulohu spevnit steny creva, pretoze tam boli dalsie perforacie, ktore keby zasili, znova by sa stalo co doteraz, ze by sa to nemuselo hojit, ale zhorsovat a piatu operaciu by uz naozaj nemusel prezit, je to strasna zataz na take male telicko. Prezil prvych 24 hod, co je super, pretoze to je najkritickejsich. Velmi sa bojim, co bude dalej, ale nesmiem na to ani mysliet. Bude to dobre a hotovo. Od vcera som verila, ze uz nezomrie, ked tolko toho zvladol, je starsi, ma uz vyse 6. tyzdnov, takze musi to dat. Verim, ze uz keby mal zomriet, tak uz bolo vela ,,prilezistosti" a on nas neopusti, ved on to urcite citi, ako ho velmi lubime, ako ho podporujeme, ako s nim drzime aj cela rodina, tie deti to citia, verim tomu a este ma utesuje aj to, ze dieta ma velku schopnost regeneracie, a verim ze uz to bude len obre a tato operacia mu pomoze. Toto bolo vlastne posledna moznost, viac ho uz operovat nebudu, uz nemaju vlasten ani co urobit. Ten pan doc. povedal ze hop alebo trop, ked mu to pomoze, tak mu potom neskor tu hadicku vyberie. ma vyvedene aj 2 stomie. Jaj boze drzte nam palceky...Dakujem vam vsetkym za to ze ze ma tak podporujete, cloveku to hrozne pomaha fakt.
@irsina83 to ma mrzi kika, napis ako ste dopadli. Neboj sa, je dobre ze ste isli do Brna, ja by som urobila to iste. Drzim palce moc ☹

argousek
22. apr 2011

@leeenka26 Držíme palce ať je vše brzy zase v pořádku Pokud tady má ta jeho dušička nějaký úkol, tak se z toho dostane 😉
@denisee já myslím, že je úplně normální, že takhle Vojtíšek reaguje. Je to pro něj velká změna a on se s ní musí nějak vyrovnat. Teď už se o vás musí dělit, musí přijít na to, že vlastně o nic nepřichází. Ono ho to přejde. Já osobně si myslím, že je možná lepší, že ta školka nedopadla. Třeba by toho na něj bylo moc a navíc by se třeba špatně vyrovnával s tím, že brácha může být doma s tebou a on musí někam pryč 😒

simicak
22. apr 2011

@leeenka26 moc na vas myslim a modlim se za malickeho!!!! Dok.ma pravdu,je to obrovsky bojovnik a nevzdava se!!!! Snad uz to bude vse brzo za vama a uz ho budete mit doma. Drzime vsechny palecky co mame 😉

@denisee souhlasim s argouskem,uplne normalni reakce na sourozence. Proste nechape,jak to ze milujes nekoho jineho tak jako jeho a co se vlastne deje. Casem se to uklidni a budou nerozlucni. U nas to taky tak bylo 😉 A o vychove se hadame porad,ja jsem ta zla,lprisna a manzel rozmazluje a hlavne Vikouse - jeho porcelanovou panenku. Takze je s ni fakt hajlzik rozmazleny a dokonce jak je tatinek doma,tak ke me ani nejde a nesmi manzel opustit mistnost bez ni nebo odejit v parku nekde dal,do obchodu - proste tatka je Buh 🙄 A hlavne nevidi,ze je vycurana,protoze je taaaak malicka a taaaak sladka a srandovni.Zato chudak Veru,ta spadla z lopaty,prdtim byla ona na te pozici.

Jo a holky,manzel me porad uhani na treti dite. Jsem myslela,ze to casem vzda,ale tlaci a tlaci cim dal vic!!! Blazen,a to nechtel nikdy zadne deti a ted chce asi doma zridit vlastni materskou skolku 😖

irsina83
22. apr 2011

@leeenka26 lenus ani neviem co ti napisat, Samko je uzasne silne babatko, tolko si uz preskakal tak dufam a verim ze to zvladne zlaticko 😔 je uzasny a silny, musis iste vela trpiet, to si ani neviem predstavit co zazivas. drzte sa a verte ze to bude dobre 😔 myslim na vas. No a my sme dopadli v ramci moznosti dobre, ten profesor co sa nas ujal povedal ze su to zvlastne hemangiomy a mozno to ani hemangiomy niesu ale ked nebujneju a mala ma dobre vysledky tak sa to bude ,,len,, sledovat...ale velmi nas upokojil a som rada ze sme tam boli... tak som sa rozhodla pre dalsiu moznost ze medzitym ako to budu ,,len,, sledovat tak skusim aj homeopatiu...no vsak uvidim. moja vy sa hlavne drzte, prajem vela sil a nech sa malicky co najskor zotavi...

simicak
23. apr 2011

Holky,tak nam vzali Verunkku do nasi vybrane skoly 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ja mam takovou radost. Hlasi se tam zhruba 200 deti a berou jen 30 🙂 A my jsme tam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ted uz jenom koupit uniformu a pak budu rvat a rvat a rvat 😝

denisee
23. apr 2011

@simicak :Moc gratuluji 🙂 super! Já už se poohlížím po soukromé školce, ale je to strašně drahé ☹ , tak třeba jen na den, dva v týdnu.

@leeenka26 : Jak se daří Samuelkovi????

argousek
23. apr 2011

@simicak tak to jste měli opravdu velké štěstí 😉 Ten čas tak letí 😝 Ty jo a nebojíš se, jak to bude zvládat? Přeci jenom, jako víš, jestli jí budeš schopná radit třeba s úkoly. Systém výuky je tam asi trochu jinej než u nás. Ty jo to je fakt mazec 🙂)
Simčo a ty se na třetí cítíš? Ty jo holky já bych i do třetího šla, teď si to fakt užívám 😉 Dám si čas do pětatřiceti, pak už asi ne, tak uvidíme. Manža by chtěl taky. Otázkou spíš je, jestli je člověk v dnešní době vůbec schopen uživit tři děti. Když to člověk vidí, jak se to tady všechno se..., tak se spíš bojím, aby se člověk o tolik dětí postaral 🙄 A to nejde o to, že by si mu chtěla koupit všechny možný blbiny, hračky a tak. Ale aby si mohla koupit třeba kvalitní boty, kvalitní jídlo, ovoce a tak. 😖

simicak
24. apr 2011

@argousek docela se bojim,ale ne toho zacatku,spis jak uz budou fakt neco probirat v prvni nebo druhe tride 😖 Nastesti bude mit knizky a vse budou delat od zacatku,takze se to budu ucit s ni. Treba tady je hrozne tezke se naucit cist a abecedu,jsou nato dva zpusoby uceni. Protoze se deti uci cist A jako a a pak A jako ej 😖 Takze z toho budu magor,znaa ucitelka mi to vysvetlovala a byla jsem z toho stejne magor docela,protoze je to pak uci jeste po zvuku - no proste gulas 😀 Ale urco to s ni pochopim. Pak dalsi anglictiny se nebojim,jelikoz jsem to ted studovala ja,takze pods.jmena atd.zvladam. No a zbytek bude maras,ale aspon se naucim jak se reknou rostliny anglicky atd. Nejvic se bojim matiky,takze planuji jit na kurz matiky po letu asi,at mam zaklady vv anglictine. Zas si rikam,ze se to fakt naucim s ni,jelikoz jsem se s ni naucila i anglictinu. Jsem nemluvila nic a jak bla miminko,tak jsem na ni zacinala zkaklady a nabalovala a nabalovala a ona se bude taky vse ucit od zakkladu,takze se to budu muset ucit vsechno i ja. Ale tady ten prvni rok je sp is fakt jako predskolni skolka v Cr. Uci se hodne hrou a navic v Uk skole je na prvni tride jedna ucitelka a 3 asistenti ucitele na 30 deti 🙂 🙂 🙂 🙂 Jsou rozdeleni tusim do 3 skupin podle svych schopnosti,a kazda skupina jede v tepmu podle tech deti a tak je to i ve vyssich stupni. Tak to me taky uklidnuje. Za me to bylo tak,ze 25 deti ve tride,jedna uca,kdo nepocopil matiku nebo chemii smula,jelo se dal 😖

Na treti dite,no prave to co ty,da se to vubec dneska uzivit??? Tim taky myslim,zaplatit krouzky,obleceni,skola v prirode atd. a taky nevim,jestli bych to zvladla psychicky tu mit dalsi rvouci dite. Vcera patrala na netu a mam 10% sanci,ze bych zase mela problemu s placentou a samozrejme risk,ze by tentokrat umrelo dite nebo ja,kvuli vykrvaceni. No ale 90% sance donosit je docela velka si myslim. Ale zase jsem uz rada,ze jsou holky velke a muzu neco delat i pro sebe,takze nevim. Chlap chce zkusit proste kluka do tretice a po pravde,ja chci holku 😝

simicak
24. apr 2011

@denisee tady jsou jen soukrome skolky a my taky nemeli prachy s Verunkoku a platili jsme ji od 2 let jednou tydne dopoledne ve skolce,ale my to teda delali spis k vuli anglictiny. Drzim palecky at neco najdete!!!! Vojtiskovi by se urcite ve skolce uz taky libilo,byt mezi detma. Je to blbe,ze kvui toho,ze mas ddruhe,nesmi do skolky,je to fakt diskriminace pro ty deti. Tady od 3 let maji vsechny narok od statu 15hod.tydne zdarma a nikoho nezajima,jeslti mas mimi dalsi nebo ne.

Holky,me tu zas stve,ze skoly,skolky statni jsou az od 9 hod.!!!!!!!!! A druzina atd.jej pekne draha.. Ja jen doufam,ze nezrusi zakon a ze tam kde ma jit Vikous do skolky,bude mit cely den zdarma a to by pak obe chodili od 9-15.30. Vlastne kdyby mohla Vikous od zari na cey den do skolky,tak to treti dite klidne i mam 😀 😝 @argousku a vy asi budete zkousek pokud mozno holcicku,ze? Tak at se vam pak zadari,kdyz se pro dalsi ditko rozhodnete!!!

argousek
24. apr 2011

@simicak no já s tím třetím nevím, jak jsem psala, dám si čas do 35. Uvidíme, jak to hlavně bude všechno finančně 😒 Manžel je OSVČ, tak je otázkou, jak bude mít kšefty. Teď lidi nemají moc peníze, tak moc práce nemá. Já bych si na třetí troufla, nevím, jestli už to není trochu hazard, protože s přibývajícím věkem můžou být taky větší komplikace, ale říkám si, že když jsme to zvládli tentokrát, tak by to snad dopadlo i do třetice. Navíc by pak byla tchýně i v důchodu, takže kdybych musela být v nemocnici, tak vím, že by se o kluky postarala. Ale pak si zase říkám, že pak už bude chodit Adámek do školy a nevím, jak to bude zvládat, třeba bude tolik starostí, že si na třetí ani nevzpomenu Nechám to osudu 😉

kikimaruska
24. apr 2011

Ahojky holky...všem přejeme hezké Velikonoce...a zs letím, Kuba je ceůlý dny venku,ani spát nechce jít domu... 😀 .Koukám řešíte školku, tu my máme, jenže od 07 (a pak maj hned zavřeno)a já musím k 10.5 nastoupit, tak nevim,co mám s tim klukem dělat. Hlídání není a do práce si ho nevezmu...musím znova do školky,zda by ho nevzali už ted, jinak prostě nevim co. Babička i děda pracujou, otec nefunguje...školka je za 2 měsíce a já musím nastoupit ted... 😖