Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

lucia00123
5. júl 2011

dievcata zajtra o 12 h mame rozlucku z Mirkom, myslite na nas

simicak
5. júl 2011

@lucia00123 myslim na vas moc,preju ti hodne sil na zitrek!!!!!!!! Mireckovi je ted lip a bude dohlizet na brasky z nebicka 😉

miciatko
5. júl 2011

@lucia00123 budem na vas mysliet a prajem tiez vela sil

berryvajt
5. júl 2011

@lucia00123 budem na vás myslieť.ešte raz úprimnú sústrasť,prajem celej rodinke veľa síl,držte sa.

olcana80
5. júl 2011

@lucia00123 Aj mne je ľúto ako to s Mirkom dopadlo, prajem tiež úprimnú sústrasť a tiež budem na vás myslieť.

tanav
6. júl 2011

@lucia00123 je to veľmi smutné a bolestné, prajem veľa síl. Drž sa. 😢 😢 😢

argousek
6. júl 2011

Ahojte holky,
tak já to tady musím trochu rozveselit 🙂 Adoušek od rána hlásí 😀 Tak hned ráno jsem se musela rozsmát, protože jsem mu oblíkala slipy (chtěla jsem mu dát z předchozího dne) a měl je připosraný 😝 Tak říkám, tak ty ne musíme dát čistý, tyhle jsou posraný. Pak mu oblíkám tepláky a on na to "Ty ne, ty nechci ty jsou taky posraný" 😀 😀 😀
No a pak u oběda povídá Štěpánkovi "Ty jsi prase, podívej, ty jsi nešika" Jsem se musela fakt smát, ještě před nedávnem, jsem si myslela, že v životě nebude mluvit a teď takhle hlásí 😀 Jo a pak ještě u oběda říkal "Áďa bude papak maso a Štěpán kosti" 😀 😀 😀

simicak
6. júl 2011

@argousek 😀 😀 😀 😀 ten se teda rozkecal,sikula!!!!

Ja si musim postezovat zas 😠 😠 😠 Dnes jsem dostala dopis ze skoly a Veru zacina az 15.zari,to jsou takovy idioti!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ve tride je 30deti a proste jejich skola je bere po skupinach,na tri skupiny a Veru je v posledni 😠 Sice je dobre,ze ty deti zarazuji postupne,ale nevim,co sni budu dva mesice doma delat a hlavne na konci zari nebo tak nejak tu josu zas prazdniny,tady josu totiz kazdy mesic 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

@lucia00123 snad jste ten dnesek nejak zvladli,myslela jsem na vas!!!!!!

denisee
6. júl 2011

@lucia00123 : přijmy upřímnou soustrast ☹

Holky dnes nás pustili s Daníkem opět z nemocnice v pondělí mu operovali tříselnou kýlu, která se mu v neděli udělala zas na druhý straně ☹ Nejdřív ho mělůi operovat hned v neděli, ale pak mi řekli, že ho uspali jen trochu a vrátili mu jí do bříška a v pondělí už šel na regulérní operaci, rovnou mu při tý příležitosti stáhli do šourku i to nesestouplý varlátko.

simicak
6. júl 2011

@denisee zase?? ☹ ☹ Bobek,tak snad uz to byl posledni zakrok,uz by se mu to nemelo objevit znova,ne? A aspon mu udelali vse naraz,chudacek maly ☹

argousek
6. júl 2011

@denisee Tý jo denis tak snad jste si to už vybrali ☹

pehu
7. júl 2011

@lucia00123 upřímnou soustrast 😔

jecidlo
7. júl 2011

lucia: uprimnou soustrast ☹
denisee:vy si to teda taky vybirate ☹

tak ja s nasima novinkama, anicka se narodila v nedeli 3.7, ve 35+6, tak uplne donosenatko to taky neni, ale je v poradku, mela jsem ji celou dobu u sebe, mela 46cm a 2570g.vcera nas uz pustili domu, protoze mlika mam zas jak mlikarna, tak s pribiranim neni problem. jen porod nic moc, v lbc mi rekli ze maji plno, ze nemaji volny inkubator, kdyby byly komplikace, takze zase jak ve spatnem snu, kapacky na zastaveni porodu a to jsem mela vodu pryc a kontrakce co 3 minuty a vezla me rychla do usti coz je od nas1,5 hodiny. no stihli jsme to, ale 10 minut po vysazeni te kapacky jsme sli rodit. tatinek porod zase nestihl, prileti zitra. pri navratu domu jsem prodelala sok, jak mi ti dva prijdou najednou obrovsti 😉

denisee
7. júl 2011

@jecidlo : jéééééé, tak to moc gratuluju k Aničce 🙂 . Daník je 35+5tt 🙂Hlavně, že to dobře dopadlo a jste zdravé a v pořádku. A přesně jak píšeš, Vojta byl neskutečnej obr 😀 najednou to člověk vidí, jak ty děti vyrostly, přišlo mi, že má velkou hlavu a všechno 😀

jecidlo
7. júl 2011

denisee: jo jo presne, hlava mi prijde asi nejvic rozdil, ale celkove, vubec nechapu, ze je najednou vnimam takhle uplne jinak 😀 no trosku se porad desim, kdyz ctu tebe, jak mate za sebou uz druhou operaci ☹ ale vy jste byli na vahu o dost mensi, tak ale snad uz tuk tuk bude zdravej

simicak
7. júl 2011

@jecidlo gratuluju 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A kde je fotecka Anicky???????? Ze jste to ale stihli do te nemocnice 😉 Neboj,mala bude zdravoucka. A co na ni rikaji deti doma? Libi se nebo se ji uz chcou zbavit? 😝

jecidlo
7. júl 2011

simicak: tak my jsme si o tom hodne povidalu uz predtim, takze zatim dobry, ale maruska ta by mohla byt maminka misto me, ma strasne silne pecovatelske pudy, mateje to cele divadlo bavilo asi 10 minut, pak si vzal bagr a sel si hrat 😀 😀
jinak anicka na fotkach vypada docela naducane na to ze na nich nema ani 2,5, nasrane, to zase bude manzel rikat, ze je cela po me a taky tmave, na to, ze z ni ocekavame dalsi modrookou blondynku 😎 😀

maatkka
7. júl 2011

@jecidlo straaaaaaaaasne mooooooooooooc gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Anicka je naaaaaaaaaaaaaaaaadhernaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 paradne ste to zvladli 😉 aj ked to museli byt soky 😕
@denisee to ma tak mrzi... uz to musi byt o.k.!!! drobcek malicky uz ma toho za sebou tiez dost... tak nech je uz len zdravucky! 😉
babulky ja sa lucim... ozvem sa uz az po navrate 😉 majte sa tu krasne 🙂 caute 😀

tanav
7. júl 2011

@jecidlo veľká gratulácia k narodeniu Aničky. Je krásna. Želám veľa zdravia.

juliagregor
7. júl 2011

@lucia00123 uprimnú sustrasť celej rodine ☹

simicak
7. júl 2011

@jecidlo ta je krasna 😵 😵 A jak se tvari nasrane 😀 😀 😵 😵
@maatkka krasne si to uzijte 😉

fajn
7. júl 2011

@jecidlo gratuluju a přeju mooooooooooc zdravíčka a tobě hodně sil a pevné nervy. Anička je moc hezké miminko
a možná že je naštvaná že musela ven 😀

Holky já vůbec nestíhám ,jsme pořád venku a příští týden jedeme na Slovensko na týden tak se těším že vypadnu z domu. Jedeme někam k Dunajské Strede
@maatkka užijte si to pěkně
@denisee teda vy si to užíváte 😢

argousek
7. júl 2011

@jecidlo jééé moc gratulujeme nádherná je a týden taky krásnej. To by tě ani nenapadlo, že to potáhneš tak daleko, viď

@maatkka užijte si to 😉 😉 😉

holky já se fakt zblázním, ten Štěpánek je hroznej poděs, tak dneska vylezl na tu točící kancelářskou židli, co máme u počítače, opřel se o opěradlo a slítnul, já to neviděla, jsem jsem pak slyšela řev, spíš se lekl, protože pochvíli dobrý a nic mu nebylo. Ale mně fakt picne, člověk aby ho hledal u stropu, on pořád musí lézt po výškách 😒

leni96
7. júl 2011

@jecidlo
Mooooc gratuluju k Aničce, je to šikulka, zvládly jste to obě dvě na jedničku 😉, přeju Vám hlavně hodně zdravíčka a ať Vám malá dělá jen samou radost 😉

berryvajt
8. júl 2011

@jecidlo bože...Anička krásna..nádherná a "obrovská".Z celého srdca ti gratulujeme,prajeme veľa zdravíčka. 🙂

lucia00123
8. júl 2011

ahopjte dievcata este prosim ktora ste isli domov s kylsikovou podporou a ako to funguje vyzera atd....

bera28
8. júl 2011

Ahoj holky,
@jecidlo, velká gratulace k Aničce, do života jí přeji zdraví a štěstí. A je krásně nasraná 😀 😀

@lucia00123, nevím jestli tady vůbec někdo šel s kyslíkem domů, ale moje kamarádka z porodnice kyslík pro kluka doma cca rok měla. Dostali kyslíkovou bombu, tu jim jezdila firma pravidelně měnit, resp. doplňovat. Přes neonatologa si objednali pulzák. Co si vzpomínám, tak byly nějaké problémy s pojišťovnou, že ten co měli dostat nebyl nijak kvalitní, takže si objednávali lepší-dražší a doplatili ho. Přeci jen je vodnější mít doma kvalitní přístroj, protože intenzitu kyslíku reguluješ podle toho. Jinak s kyslíkem normálně fungovali i venku v kočárku.

Argousek, no vidíš jak se Adamek rozkecal 😀 😀 😀

Denisko, ajaj, to je teda smolný období ☹ Snad už má prďolka na nějaký čas vybráno. Tak ať se mu to dobře hojí. Myslím na vás.

Tak my měli jet zítra navštívit @vladimuraz do Tábora a padlo to. Kubajz od noci zvracel, ale teď už je naštěstí lepší, i si vzal trochu oběda a sváču. Nejspíš to má z vody, protože ti dva šílenci se včera půl dne stříkali hadicí na kurty, no a jak jsme se dnes dozvěděli, tak to není pitná voda, ale je tažená přímo z Lužnice. No a oni se toho nejspíš i napili. Aneta zatím v pohodě, tak doufám, že jí to nepostihne taky a že se to Kubovi v noci zase nezhorší. Já jsem polomrtvá, páč jsem se nevyspala a dneska je tu vedro, že mám co dělat, abych stála na nohou.
Svišti před chvíli objevili další novou zábavu - zpěv do mikrofonu. Takže tu fungují jakokulturní vložky. Dnes totiž probíhá celodenní hra - různé turnaje, takže je vytažená reprobedna i s mikrofonem, a to je pro ně fakt něco. Kalamajku jednoupořád dokola. A ten potlesk posluchačů, ten je dostává do varu 😀 😀

saskah7
8. júl 2011

@lucia00123 chodim sem len obcas, cerpat info, ak potrebujem.. sledujem tak trochu aj tvoje deturence, preto prosim prijmi aj odo mna uprimnu sustrast za Mirka 😔
teraz vsak chcem reagovat na tvoju otazku s kyslikom... ja s tym mam skusenost 😉 i ked "nas" maly musel byt na kysliku az neskor, nie hned pri prepusteni z porodnice... ale asi cca 3 tyzdne po tom, ked sa zistilo, ze ma nizke saturacie.. vtedy som prave prvykrat nasla tuto temu a dost mi poradila jedna mamina, myslim "petraguerra" (nie som si ista, uz tu strasne davno nebola...)
takze v skratke: domov ti firma privezie kyslikovy pristroj (my sme mali velkost asi ako pol pracky, lepsie prirovnanie ma nenapada 😝 ), k tomu hadicky, okuliarky a oxymeter. Ten pristroj je dobre mat nie v spalni, lebo jednak huci a jednak myslim, ze aj mierne spotrebuva kyslik v miestnosti, najma ak je aj zavreta... my sme si prevrtali taku minidierku v stene zo spalne do chodby a tam bol ten pristroj... no a Petuskovi som nasadila tie "okuliarky" cize hadicky do nosa, a uz mu tam prudil kyslicek.. merala som pravidelne saturaciu.. regulovala kyslik atd... Petko ho mal tusim 3 mesiace... ale ten Petrin chlapec aj dlhsie, viac mesiacov.. ale to je jedno.. isto to nie je na cely zivot... je to len taka podpora, aby maly mohol energiu z mliecka minat na priberanie a nie na pracne dychanie, tak sa mu tym pomoze... 😉
ak chces, opytaj sa, ak nieco este budes potrebovat... 😉

saskah7
8. júl 2011

jaj, a este k tomu, co pisala bera, tak na SK prenosna bomba neexistuje.. to skor v zahranici... zial 😒
tak neviem, ci maly ma byt celych 24 hodin napojeny, alebo moze mat prestavku.. my sme mali prestavky, tak to som vyuzila na prechadzku, ale vysetrenia atd...

argousek
8. júl 2011

@bera28 jaj super si to užíváte 😉 Natoč ty tvoje super star ať se taky pobavíme 😀 😀 😀 Jinak s tou vodou to snad nebude hrozný 😒 Držím palečky papa 😉