Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
17. aug 2011

@simicak hmm tak bohužel s ušima nemáme zkušenosti, ale moje teta měla taky problémy, když jí nateklo do uší a celý život se nepotopila, plavala vždycky s hlavou nahoru. Jakmile uši namočila, odnesla to ☹

Jinak holky musím vám napsat Adámkovu dnešní hlášku "Nemáme novou sedačku, máme starou. Koupíme novou. A já na to a jakou?? Jakou barvu chceš? A on " červenou" Tak já na to, tak to nám tahle ještě vydrží 😀 😀 😀

Holky já myslím, že se dělá manželovi na zádech pásový opar. Doufám, že se to nepotvrdí, protože se prý říká, že stejnej virus způsobuje i plané neštovice a pokud je ten dotyčný v kontaktu s dětmi, které je neměly, tak je dostanou 😒 😝

lucia00123
18. aug 2011

ahojte poradte Cladko mi strasne pahltno papá a potom to vyvracia ked je pahltný. Neda sa nejako zahustit to mlieko papa beba1 ha premium

bubu4125
18. aug 2011

@lillika nemám to tam! ale nás prepúšťali z Nr!!!

lillika
18. aug 2011

@bubu4125 to nevadi.tak si zisti cislo na odd.,kde ste lezali.tam ti povedia,ktora dr ma poradnu pre rizik.novorodencov a aj kontakt do ambulancie.tam by ta hned mali objednat.my sme s malou boli na 1.kontrole tusim po 3.tyzdnoch.

lillika
18. aug 2011

@bubu4125 lekár:
MUDr. Tarinová Ľubica
sestra: Danišová Zdenka
tel.č.: 037 / 6545 664
to by malo byt ono.

monalisatko
18. aug 2011

@lucia00123 ahoj. prepáč že sa sem miešam, ale vidím že ti zatial neodpovedali tak z mojej skúsenosti keď mi malá stále grckala - ona síce z refluxu, tak som jej do mlieka pridávala NUTRITON. Je to práve na zahustenie mliečka pre detičky, aby ho nevyvrackali. Skús sa ale poradiť s dr. či môžete, nakolko tvoje chrobáčiky sú nedonoseniatka.

argousek
18. aug 2011

Ahoj holky,

tak manžel byl dneska u doktorky, tak má pásový opar, tak se můžeme těšit na neštovice 😝
Jinak Adámkovi dneska přišly výsledky z krve, tak má opět vysokej cholesterol, tak nás doktorka poslala na kardiologii, aby mu skontrolovali průchodnost cév 😒 Má jíst dietně, nic smaženého, jogurty nízkotučné 🙄 Takže se může rozloučit se svým milovaným lipánkem 😅 No a Štěpánek včera snědl švestku i s peckou, tak prohlížím každou plínu, jestli to vykadí 😕 U nás hicák hroznej, tak to vypadá, že konečně dorazilo LÉTO 🙂

bubu4125
19. aug 2011

@lillika dakujem! skúšam tam volať, no nikto nedvíha!!!! tak skúšam dalej!!!
a k Jakubičkovi ste sa tiež objednávali??? lebo tam mi tiež povedali, že mi príde od neho pozvánka a nemám tam na neho ani číslo!!! tak isto ako do tej nedonoseneckej!!!! 😠

lillika
19. aug 2011

nie,my sme neboli v NR,ale v NZ.Tu Dr.mi poradila jedna zlata sestricka v nemocnici v NZ a cislo som mrkla na nete

mila01
19. aug 2011

Simi - promiň,nejde nám internet,jsem teď u babičky,tak jsem rychle vlítla na net.U nás je to tak,že když ucejtí ouško,že jí začíná bolet,má si lehnout na to zdravé ucho,aby se to nastydlé odlehčilo,ty kapky se kapou přímo do toho nastydlého ucha ( já vim,že jsou to nosní kapky,ale nasivin a tuším že olynt a otrivin se může i do ucha - tím nasivinem jsem si jistá ) a leduje se ta kost za ouškem - vždycky tak 10 minut,pak třeba hodinu pauza a zase.Studený je právě dobrý na zánět - zažene ho.A dávám k tomu dávku nutrilonu,to je taky protizánětu.Nám to fakt pomáhá - rozehnali jsme to už několikrát.Tak ať vám to taky pomůže.

berryvajt
19. aug 2011

@bubu4125 ahoj.Jakubičkovi sa musíš objednať.Nepríde pozvánka.

saskah7
20. aug 2011

@lucia00123 tak ako uz monalisatko napisala, pridaj Nutriton do mliecka... Vladko s najvacsou pravdepodobnostou ma reflux, ako asi vacsina predcasniatok, ale z toho vyrastu.. 😉 len k tomu este napisem, ze moje dievcatko zvykne tiez celu davku na konci vyvracat a pritom uz davno pridavam aj Nutriton, ale zistila som, ze pomaha, ked jej prerusujem jedenie v polovici alebo v tretine a dam ju odgrgnut 😉
ja mam zas ohromny problem s chlapcekom, ten takmer pri kazdom jedeni vrieska... uz zacinam byt zufala... hovori sa, ze chlapci viac trpia na koliky, ale toto je uz fakt divne, on nezvykne plakat moc mimo jedenia, ale pocas jedenia a potom nic nezje... a niekedy aj po 5hodinovej prestavke, co by mal byt poriadne hladny, ale aj tak nic nezje 😢
Lucia, ako casto papaju tvoji chlapci a kolko vypiju za den, alebo v jednej davke... (pytam sa, lebo mame ich priblizne rovnako stare..)
kto ste z BA a okolia, poznate nejakeho dobreho gastroenterologa?

argousek
21. aug 2011

Ahoj holky, musím vám napsat, co se mi dneska v noci stalo, ještě teď je mi z toho úplně špatně ☹ Dneska v noci jsem se vzbudila a najednou koukám na chůvičce bliká červený světýlko, tak jsem vylítla a běžela do pokojíčku. Tam kluci stáli ve dveřích strašně brečeli, měli vypojenou chůvičku ze zásuvky a Štěpánek se v tom šramotil. Takže je mi zle z toho, jaktože jsem je neslyšela, že vypnuli tu chůvičku. Jindy slyším, když se Adámek převaluje a teď jsem asi spala tvrdě, nevím. Vůbec nevím, jak dlouho tam chudáci brečeli a když si představím, že mohl Štěpánek dostat ránu ze zásuvky 🙄

simicak
21. aug 2011

@mila01 moc dekuji za typ,pristi tyden skocim do lekarny a zjistim,co tu maji za kapky a vyzkousime priste 😉 To jsem vubec netusila,ze se nosni kapky daji kapak do usi taky.

@argousek teda ty jsi spat 😀 To se stane,ze clovek nekdy fakt vytuhne a je mrtvy 😉 A co ze tak oba vstanuli?? To meli nocni mury? Ja se zas minuly tyden rano probudila,jdu do obyvaku a Viki sedi na gauci a rika mi - mami,ja musim mliko1!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Taky nevim,jak dlouho tam sedela 😀 😀 😀

lucia00123
21. aug 2011

@saskah7 ahoj no dnes si pojdem kupit ten nutriton a skusime ho lebo ako skoro kazdu davku pri konci vygrcka a potom o chvilku papme nanovo lebo je hladny😀 no Vladko papka beba premium ha 1 a takých 130-150 ml ak mu dam menej vobec nezaspi a je hnevavý. Koliky nas moc netrápia to je u nas v celku v poriadku a ked boli brusko tak vyrurkujem to je asi najucinnejsie.

argousek
21. aug 2011

@simicak no nevím, on určitě jeden vzbudil druhého, víš. Jakože začal jeden brečet a vzbudil se ten druhý. Ale zjistila jsem už proč jsem je neslyšela, Štěpán si hrál s chůvičkou a zeslabil hlasitost, tak jsem si to dala zase nahlasito a musím to umístit buď za postýlku nebo vysoko na skříň 😒
@lucia00123 nám taky nejvíc pomáhala na koliky rourka, doktorka mi říkala, že to nijak neublíží a není to návykové. A s tou rourkou opravdu ty plyny krásně vycházely ven. Taky nám pomáhalo ještě před tím rourkováním nahřát břísko teplou plínou 😉

zebra41
21. aug 2011

@bubu4125 ahoj, prepac,ze sa miesam sem do temy, ale tiez mam nedonoseniatko (aj ked take vacsie) a predvolanie do rizikovej mi prislo domov cca po troch mesiacoch od prepustenia z nemocnice. a tam bolo aj cislo, ktore sem dala @lilika . oni tam byvaju len pondelky od 13 myslim,ze do 15. takze skus zavolat v tom case alebo pockat az ti pride predvolanie domov.

zebra41
21. aug 2011

@bubu4125 a teda tiez patrime do NR

efka2
21. aug 2011

@saskah7 Ahoj. Nahodou jsem zasla na tyto stranky a mozna mate podobny problem s jidlem, ktery jsem resila pomerne dlouho u sveho nedonoseneho chlapecka. Pri jidle mi take plakal, pozdeji odmital jist uplne a delal si dlouhe pauzy, nejlepe jedl v noci, kdyz byl hodne rozespaly a jidlo jedl jakoby v polospanku. Dostala jsem se k jedne supr. Dr. a ta rikala, ze se toto vyskytuje casto prave u deti s refluxem, jak se jim mleko pri jidle vraci nahoru i s kyselinou ze zaludku, tak se jim popali sliznice a boli je to (asi tak jako kdyz dospeleho pali zaha, jen o neco vic). Nam pak strasne pomohl omeprazol, bral ho necele 4 mesice, pak musel mit pauzu, ale uz jsme se k nemu vratit nemuseli, protoze se hrozne pekne rozjedl. Tak to zkus prodiskutovat s dr.

fajn
21. aug 2011

poprve bez obou dětí,nevím jak to zvládnu 😕

maatkka
21. aug 2011

@fajn a kdeze mas baby? 🙂
my sme boli vcera vecer s mm a kamosmi vonku a mala som ist spat domov ale som to nevydrzala a isla som zase k nasim za Juliou 😀 aj dneska sme ju nechali mame a isli sme na kupko a uz po 5 hodinach mi chybala 😀

maatkka
21. aug 2011

simi Julia ked sa zobudi skor a nam sa este nechce vstavat tak si zapne telku vyberie si rozok alebo kroasan a ranajkuje 😀

maatkka
21. aug 2011

@lucia00123 a uz mate obidvoch doma?

simicak
21. aug 2011

@fajn a kde mas holky??? nejak mi to uteklo.

@maatkka,Verunka si taky rano pousti telku a snida a Viki se dneska vzbudila,sla za ni a at ji da mliko a Veru,ze to neumi at jde vzbudit maminku 🙄 😀 😀

Holky,ja ucim Veru jezdit na kole,nejaky tip?????? Nema trening z trojkolky z niceho,tak docela masakr!!!!!!!!!!!!!!

lucia00123
22. aug 2011

@maatkka nie zatial len Vladko je doma

mila01
22. aug 2011

Ahoj holky,konečně nám jde net - jen pro zasmání,minulý týden jsem pilně uklízela,když byly holky na prázdninách,tak kabelovka nešla,protože sjem opačně zapojila skartky a net nešel,protože jsem při utírání prachu povytáhla omylem kabel 😠 😀 😠 😀 .A to jsem zuřivě volala na klientské centrum,ať to koukaj dát do pořádku,že nám to nefunguje - no debil no.

Simi - my jsme udělali to,že jsme Andrejce odmontovali šlapky a týden na tom jezdila jako na koloběhu,tim se perfektně naučila rovnováhu,pak jsme nandali šlapky a za chvílí jezdila.

Nestíhám dočíst,omlouvám se - večer.Je 30 ve stínu,dáme jídlo a běžíme do bazénu. 🙂 🙂 🙂 🙂

jecidlo
22. aug 2011

ahojte fakt jen v rychlosti zdravim, jiste chapete, ze nestiham 😀 😝
byli jsme ve ctvrtek na prohlidce v 6ti nedelich a anicka nam za tech 6 tydnu vyrostla o 10cm na 56 a pribrala na 5200g z 2570, slusne ne? 😀 😵
od zari zaciname chodit s maruskou na hypoterapii, tak uvidime jak se ji to bude libit

jen letmo co si zvpominam bera: moc gratuluju k nove praci a anetce at se nozka brzy zahoji,
fajn: tak na tohle se strasne tesim uz ted, ale asi si jeste chvili pockam

mejte se, deti spi, tak se jdu potit k zehlicce 😕 😕

mispuli
22. aug 2011

fotky z dovolený http://supka.rajce.idnes.cz/Lignano_6.8-13.8._2...

tak co fajn,je fajn,ne 😀 😀 ,na mě dolehla nějaká choroba,tak se potím a děti jsou s taťkou u tchánovců na zahradě v bazéně,tak si taky užívám chvilku klidu 😉

fajn
23. aug 2011

ahojte
@jecidlo tak Anička nepapá ale že... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@mispuli no je fajn po 6 letech noc a den 24 hodin to je balzám. Chtěla pořád k někomu na noc tak jela s Andreou k babičce do Olomouce. Z 1dne to jsou nakonec 2 ale vydržela bych asi i týden (asi jsem hrozná matka)Včera jsem byla s kamarádkou u vody ale až 19 hod. před tím jsem sekla trávu uklízela a pomáhala dělat chodník. Potom na pivko a pizzu a šup do postele.
Bera tak jak válčíte s Anetkou ,no v tom vedru to musí být mazec ☹

fajn
23. aug 2011

@argousek no to je taky pech 😠 ☹