Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
17. apr 2009

mila01 tak ať je z toho Kája brzy venku 😉

No a hipoterapie je terapie na koni, tedy takhle u malých dětí na poníkovi. Mělo by to zlepši rovnováhu a koordinaci, tady je odkaz http://hipoterapie.crespo.cz/hipo.asp?idmenu=3

andulka4
17. apr 2009

Kili nááádherné videa

Kikimaruško blahopřeju ke stání 🙂 ale k chození je to ještě štreka....tak vyčkejte 🙂 moooc bych vám to přála aby to do léta bylo

argousek
17. apr 2009

Ještě něco k té hipoterapii:

Pohybový vzorec přenášený z koňského hřbetu působí jako aferentní podnět, který může vyvolat reakci řídícího mozkového centra k provedení kontrakce svalového vřeténka.

Působením hipoterapie dochází zvláště k:
1. Normalizaci svalového tonusu
2. Facilitaci posturoreflexních mechanismů
3. Koordinaci pohybů
4. Synchronizaci organismu
5. Vyvolání vzorce chůze a jeho reedukaci
6. Staré patologické pohybové vzorce jsou nahrazovány standardními pohybovými stereotypy
7. Ovlivňování psychiky

kikimaruska
17. apr 2009

Hypoterapie je super věc...mám koně ráda a jsem koňák...v rámci praxe na škole jsme i hypoterapii dělali - pomáhali vodit koně. Měli jsme větší děti a dospělé...nechodící a mentálně postižené...a na psyhciku to dělá také hodně moc. 😉

janina77
17. apr 2009

mila, my sme mali raz tiez taky hnackovy tazden, maly mi uz nic nechcel, len mlieko horko tazko vypil, tak som mu ho robila miesto vody do ryzoveho odvaru, okrem toho som davala Smectu, to mozu aj male deticky a pomohlo to.

Kili, to kolo, kolo je uzasne!!! Ja som uz mala tiez nutkanie naucit to Domca, ale este sa nepodarilo. No na take riekanky, kde sa aj ukazuje, sa uz chyta. 🙂

fajn
17. apr 2009

mili zkus lactobacila koupíš v lékárně

kili
autor
17. apr 2009

jani, a aké riekanky ešte vieš? lebo ja len túto jednu a potom oli oli janko, ale to mi príde také divné, že má janko vrkoče 😅

kikimaruska
17. apr 2009

nám pomohl na ten průjem banán...a hodně pil....to mlíko jsme měli ten low lactose...protože 2 týdny bez mlíka jsme být nemohli (ještě nemáme tolik příkrmu) a malej nechtěl jíst skoro nic, banán snědl z hladu, protože jinak ho nemá vůbec rád...mrkvičku taky zbaštil, ale brambory už mu pak lezly i ušima... 😒

janina77
17. apr 2009

Kili, napr. Prala Hanka..., To sa mu velmi paci, a potom take kde sa miesa - miesaj, miesaj smotanu, ale tu celu neviem, iba polku, ale miesa vkuse, no a este nejake kratucke rozcvicky zo skolky.

kili
autor
17. apr 2009

jani, a kde sa tie riekanky dajú náisť? aj to, čo sa ukazuje. nevieš náhodou?

kikimaruska
17. apr 2009

anduka: zajímavé... 😉

andulka4
17. apr 2009

no a toto je asi nějaký 1,5 letý borec 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=xV1nRerPN9w
kili
autor
17. apr 2009

andulka, dík, len všetky sú české

argousek
18. apr 2009

no tak ta s tou bramborou je bezkonkurenční, ta se mi fakt líbí a tady to jedna mamina říká i dokonce lepší

https://www.youtube.com/watch?v=4nf9dAaZf_M


Adámek ještě dělá Kovej, kovej kováříčku okovej mi mou nožičku, tak si ťuká na nohy a ková si je. A taky známe tu Ruce, ruce, ručičky, ale to Adámek jen tleská jinak to neopakuje. Ale super ta brambora se mi líbí, to se zkusíme naučit 😉

mila01
18. apr 2009

Ahoj holky,teda vy jste se včera rozjeli - to já už sladce spinkala. 🙂 🙂 Teda v uvozovkách,moc toho teď nenaspíme. 😠 ☹

Díky za rady,ale všechno už jsem vyzkoušela.Mléko teď vůbec nesmí,takže se cpeme dietou,ale lakrobacili i smektu už jsme vyzkoušeli a nic.Ale vážně to přičítám tomu,že už 10 dní bere ty antibiotika.Ještě do pondělí a pak snad bude klid.Řikala doktorka,ať jí dávám celou dobu toho Hylaka a pokračuju aspoň 4 dny po dobrání antibiotik.

Argoušku - tak to jo,to jsme byli my.Chodím jezdit na poníky s Andrejkou,ale nevím,že je to nějaká terapie a že se to nějak jmenuje. 😕 😕 Chodíme tam,protože má prostě ráda koně a líbí se jí jezdit. 😀 😀 Představ si,že když jsem o půlnoci dala Káje antibiotika a nemohla pak usnout,tak jsem o tom přemýšlela,co by to tak mohlo být a co by vám mohlo pomoc a napadli mě ty koně.Fakt jsem si řikala,že ti ráno musim napsat,ať zkusíte jízdu na koních,že by to třeba mohlo pomoc. 😀 😀 😀 Tak to je náhoda.Chodíme s Andrejkou jednou týdně na půl hodiny a teď na jaře zkusíme posadit i Karolínku. 😉

Kili - říkanek znám spoustu,učili nás je na plavání a Andrejka jich má plno ze školky,ale také jsou v češtině,což chápu,že je problém.Je to ostuda,ale někdy je pro mě taky problém to po vás přečíst,občas mi slovenština dělá trochu problémy.Holky mě ty videa nejdou otevřít,jak to děláte?Asi tu mám něco špatně. 😒 😒

andulka4
18. apr 2009

jééé holky našla jsem že tu bramboru na YouTube umí i 10m děcka!!!No to budu zkoušet taky 🙂
Jinak Kilii to je jasné že to bude česky :( tak zkus na YouTube pohledat něco ve Slovenštině....určo najdeš plno námětů....je tam toho strašně moc to jsem tu dala jen něco málo co jsem během minuty našla

budu ale hledat dále 🙂

rohacka
18. apr 2009

Kili, pozri toto
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=36606
tam su rozne odkazy, niektore nefunguju, ale niektore su vyborne
a este
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=24395

argousek
18. apr 2009

mila01 já jsem tam koukala, že oni asi nemají vyloženě poníky ale nějaké valachy, tak jsem na to zvědavá. Každopádně jsem té paní říkala, jak je Adámek starý a ona že to není problém, tak s tím asi mají zkušenosti. Já jsem si právě podle fotek říkala, že na to chodíte, tak jsem ti o to psala. A kolik bylo Andrejce, když jste s tím začali?? Opravdu doufám, že mu to pomůže.

Teda ta říkanka s tou bramborou mně fakt dostala, hrozně se mi to líbí a docela se u toho s Adámkem nasmějeme 😀

janina77
18. apr 2009

andulka, ako to na tom yuztube vyhladavas? ja som tam este nikdy nevyhladavala.

andulka4
18. apr 2009

janina normálně tam zadám "říkanky" a vyjedou mi videa co tam nahrávají maminky 🙂

u znakování zase zadám znakování a je to 🙂

nevím jak se říkanky řeknou po slovensky 🙂

petrach
18. apr 2009

holky diky za rady,zatím nam mliko stačí a odstříkavam dal,třeba je to jen krize..
včera mel i nazelenavou stoličku,tak jsem se hroutila a dnes už dobry,manža řika že to je z tech čokolad co furt tlačím 😀 boli ho dost břiško,babsinplex je na nic,musim se poptat u naší dr,pry je i neco jineho,ale sama mu to nechci davat
s tim dychaním to delal i v nemocnici a dr řikala,že to přejde časem,myslela jsem,že už to je pryč,musím ho hlidat a jak moc hlta tak mu to vzít,jenže jak jsem k.o. a zamyslím se tak je zle,musim to vic hlidat..
dneska jsme se vypravyli ven a za 5 minut začlo lit,tak jsme zase doma,topime jak blazni a maloch si lebedí,už není takova zmrzlina 😉 mame prumer 25 C 😝

kikimarusko Kubik to všechno krasne dohaní,uplne žasnu 😕 😉
milo doufam že už je Kaji líp,broučkovi,to je pořad trapení co?
jani pekne se držíš,držím moc palce at přenašíš 😉

petrach
18. apr 2009

sambsinplex..překlepla jsem se

gucz
18. apr 2009

petrach skús Espumisan L emulziu v kvapkách pre deti, nám na bruško moc pomohla (odporučené od primárky u nás v nemocnici)

fajn
18. apr 2009

Peti hezky fotky. Malej je moc hezkej.

kili Adámek hezky tancuje.
Mili tak ať je brzy líp

janina77
18. apr 2009

petrach, u nas sabsimplex tiez velmi nepomahal. Ale velmi dobre pomohol Espumisan kvapky. Tie boli super.

petrach
18. apr 2009

diky za tip,vyskouším

vladimuraz
18. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

petrach
19. apr 2009

vladimuraz no to teda nevím,kdy s ním cvičit,prptože se budí bud hlady,nebo bolestí břicha,dneska jsme jednou vynechali,hrozne brečel bolestí,tak jsem ho nechtela drtit 😒
a maš pravdu,cvičíme tesne před jidlem,tak to posunu..
doufam že to dychaní se brzo spraví,ja so ho pořad hlidam a jak moc jede,tak mu beru flašku předem at se prodycha,je to hltavec..pry tohle delal i muj bracha,mamka z nej byla taky na nervy,jen je blbe že ho musim krmit jen ja,mam strach to sveřit nekomu jinemu,přece jen ty reakce znam líp

ten espumisan si necham napsat