Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
25. máj 2009

sorbona neboj se ničeho, však vidíš, že je tady spousta takhle malých miminek a zvládly to, takže i když by musely ven, tak žo určitě všechno dobře dopadne 😉 Každopádně držím palce ať tam ještě nějaký den vydrží, každý den k dobru je dobrý 😉

holky musím vám se napsat, protože mám zase hlavu jako pátrací balón.
Dnes tu byly zase paní z rané péče a přivezly psycholožku, která udělala s Adámkem nějaké testy. Adámek opět něco udělal a něco dělat nechtěl. V něčem byla spokojená, ale některé věci, které by už mohl dělat i třeba nápodobou, tak vůbec dělat nechtěl. Každopádně nám paní psycholožka doporučila změnit neurologa, za nějakého který by Adámkovi udělal nějaké podrobné vyšetření. Říkala jsem jí, že nějaké pokroky vždy máme, ale že vcelku ten vývoj tak od roka spíš stagnuje. Hlavně teda ten psychomotorický. Holky neměly by jste tip na nějakého opravdu dobrého neurologa, který by Adámkovi udělal nějaké komplexní vyšetření, abychom zjistilii, kde je zakopanej pes ☹ Chtěla bych opravdu někoho ověřenýho, kterého jste třeba zkusily samy, né žádnýho tatara.
Jóó a taky dobrá zpráva, prý máme nárok i tady v Čr na ty lázně, jak tady psaly holky ze Slovenska, že jezdí třeba do Jánských lázní. Tak mám prý dupnout na pediatričku ať nám to kouká napsat, že by to Adámkovi prospělo. Prý na to nárok je jen se to neví a doktorům se něchtějí vypisovat papíry. Takže se o to klidně přihlašte. Uff jsem z toho celá nějaká divná.

pilotka2
25. máj 2009

sorbono,nevěř tomu měření, mě naměřili Adámka prí do 3,5kg a měl 4kg. Držte se 😉

sorbona13
25. máj 2009

kluci měli v pátek 955 a 864g, dnes jsem 28+5tt a podle všeho porodím dnes nebo zítra. Teď mám infuzi s gynipralem a hořčíkem a uvidí se, jestli se ten porod ještě zastaví.

kili
autor
25. máj 2009

sorbona, a prečo už?

fajn
25. máj 2009

sorbono drž se oni to zvládnou. Hlavně klid a neplakej ,vím že se to lehce říká.
Dej vědět jak jste dopadli

maatkka
25. máj 2009

Sorbona moc moc moc na vas myslim a drzim vseeetko co mam nech to pre vas dopadne najlepsie ako to len ide... D r z s a ! ! !

jecidlo
25. máj 2009

risk: to je mi moc lito, preji at to brzy preboli

pilotko: tohle je zase obracene moc povzbudivy pribeh, super ze jste to tak zvladli a Markovi at se dal dari

sorbona: vydrzte!!!! to 30+0 by jste meli stejne jako my a to uz je "pohoda" a ty odhady, my taky meli mensi a nakonec se vylihli skoro 1,5 kila🙂 a ja na podoli nedam dopustit

petrach:ono to tak nekdy dolehne,a le myslim, ze jste skveli a vsechno dozenete! ja mam tyhle depky kdyz musim malou trapit cvicenim, dneska jsem byli zase na rehabce a ona tak udesne jeci, ze skoro dycky cestou domu jsem uplne na meko a becim. Ale uvidis, ze to zacne byt vsechno lepsi jak nam ti bobci trochu porostou

mispuli
25. máj 2009

pilotka.díky za povzbuzení,honzík má taky hypospádii,ale asi ne v takový míře jako vy,ale plastická operace na urologické klinice ho čeká,už jsme na ní měli jít 2x,ale vždycky jsme to museli posunout,nejdřív kvůli tomu úrazu,a pak kvůli tomu,že měl honzík za sebou spoustu celkových narkoz,tak chceme,aby si tělo trošku odpočinulo,zatím ho to moc netrápí,spíš jen,když ho držím na čurání,tak jako holčičku,protože čůrá směrem dozadu

sorbona neboj,budeme všechny v duchu s váma a kluci maj krásnou váhu

argoušku:jánky jsou fakt super a tím,že tam s dětičkama cvičí každej den odborníci,tak je to vždycky strašně nakopne,my se tam dostali jen díky tomu úrazu,ale tam jsem se dozvěděla,že bysme na to měli nárok i tak.Je tam fakt krásně,akorát mě bylo moc smutno,protože od nás je to dost daleko a 6 neděl je strašně dlouhá doba,jinak já jsem jen vyplnila žádost o pobyt,kterou mi dali na neurologii a poslala to na revizního doktora,kdyby jsi chtěla ještě vědět okolo toho jak to tam vypadalo,co tam všechno dělala a tak,tak mi písni do Ip

pilotka2
25. máj 2009

mispuli, jsi první která vůbec ví co to je. měla jsem vždy problém někomu vysvětlit co to vůbec obnáší a jak to vypadá. Náš Marek taky čůral na holku. Ale chtěla bych ti poradit, aby ste mu to dali udělat než půjde do školy, protože nevíš jak na to ti děcka budou reagovat a aby Honzík s toto něměl potom špatný pocit. Ale mělo to i svoji výhodu, niky se mi nestalo že by mě Marek při přebalování počůral 😀 😀 😀

bera28
25. máj 2009

Sorbono, nezapomeň, že jsi v nejlepších rukou!!! Díky lékařům a sestrám v Podolí by tady moji svišťové nebyli. Nechala sis už zavolat neonatologa? Jestli ne, tak si ho nechej zavolat, on Ti poví statistiky a ty vůbec nevypadají špatně. Takže klid a pevné nervy. Myslíme na Tebe. Všechno bude v pořádku.

sorbona13
25. máj 2009

tak už jsem otevřená na 4cm, ve 20.00 hodin se rozhodne, co se mnou bude, jestli císař, nebo jestli ještě počkáme. Na monitoru jsem už měla parádní kontrakci, kape mi gynipral a mám po něm nějakou třesavku. Zítra se sejdou v 10hod. neonatologové a řeknou nám co a jak, nicméně pořád je šance, že třeba nějaký den vydržíme. Moc všem děkuju za milá slova a podporu, věřím, že to kluci zvládnou, i když to bude dlouhá cesta.

takyna
25. máj 2009

Sorbona drž sa, mysli pozitívne, u nás bola žienka otvorena 4cm, prijatá v 27tt s tým, že ide o pôrod, nakoniec potiahla do 34tt, držím ti palce aj chlapčiatkam 😵 🙂 😵 nech všetko dobre dopadne

petrach
25. máj 2009

sorbona moc na tebe myslím,drž se,my budem s tebou..skus odpočinout,jestli to pujde,ja vím že ted maš desne nervy,ja čekala celou noc,ale bude to dobre,klukum pošli od nas pusu a at skusí vydržet..
budu čekat na info,posílam to moc síly

pilotko jsem rada,že ses přidala,určite se budem časem ptat na hodne vecí,ktere už mate za sebou..ted si hlavne užívej Adamka,zasloužíš si to strašne moc
zajímalo by me jak tohle všechno vzal Marek,myslím okolnosti porodu,jaky byl maličky atd,bavíte se o tom spolu?

jecidlo maš pravdu,včera jsem mela proste blby den,strací se mi mliko,tak delam vše pro obnovu,jsem už desne unavena a malí pořad poplakava s kolikama,dneska mi dovezla sestřenka ty probio kapky,tak už bude dobře

argousku dobre informace,je pravda,že pokud se nestraš sama,tak ti nikdo nic neřekne a nenabídne..
u nas je dobra neuroložka,chodí i do nemocnice na jipku,hrozne si ji tady všichni chvalí,my jsme k ni byli parkrat i s Elin a byla jsem spokojena,ale my jsme ze Zlína 😒

petrach
25. máj 2009

jejda jsem vam zapomela napsat naši aktualní vahu 3600g 😉
přibral za 14 dní 500g 🙂
brali nam odbery a zitra budou vysledky,tak doufam,že vše v pohode

sorbona13
25. máj 2009

tak zatím nerodíme, může to prý přijít v noci, ale klidně i můžeme pár dní vydržet, teď už je to jen na klucích, jak se rozhodnou jít ven, tak už je nic nezastaví. Zítra v 10hod. se sejde konzilium s pediatrama a všechno nám vysvětlí, snad budeme ještě 3v1.

takyna
25. máj 2009

Sorbonka viem, že prírode je príroda, rozhodne sa sama, ale skús si nehladkať bruško , spôsobuje to kontrakcie, a upokojiť sa psychicky, ešte to potiahneš neboj sa , myslím na teba a držím palce 😵

fajn
25. máj 2009

ahojte omlouvám se předem za chyby byla jsem slavt 50tiny a mám ho jak vidle.

Sorbona já už jsem ti jedmou psala že hlavně nehladt břicho a takyna taky. I když to nevydržíš kluci budou §žasní a všechno to doženou. Podívej se na Didku ta už byla 6 týdnů v inkubátoru ,vím že píšu jak talián ale nedá mi to slzy mi tečou jak hrachy. Můj chlap nezvládne ani 3 hodiny pohlídat malou ,kdybych neřekla Andree tak nemůžu nikam.

Dnes jsem Didc ještě ustřihla nunošáka a tak mě Andrea řekla že jsem hnusná ,ale 4leté děcko z cumlem v puse je hnus . Schovala jsem jsem staryho a dnes ustřihla a novej je v zásobě co kdyby. Zatím je klid.
Sorbono drž se

Peti vykašli se na mlíko hlavně ať je malej v pohodě

Dobrou s kobrou

petrach
25. máj 2009

sorbona tak snad maš klidnou noc,moc na vas myslím

petrach
26. máj 2009

sorbona žadne zpravy? doufam že se nic nedeje 😒

pilotka2
26. máj 2009

sorbono, jasně že si povídáme, ale on je takovej flegmoš že mu nic nevadí a z ničeho si nic nedělá.
Monohokrát se vracel do doby kdy byl v inkubátoru, prožíval si znovu ty pocity. Divíš se jak je to možný?
Je no to taková metoda tzv. kineziologie. pomocí speciální metody tě dokážou vrátit ve spomínkách tam, kde si zažil nějaký zlý pocit nebo stres a odbourají ho, a potom si tu situaci znova prožiješ a si schopen se s ní vyrovnat. Protože ty stresy se ti hromadí v těle a blokují ti energii, no a po odburání se ti ta energie zase dostává tam kam má. Tuto terapii sme dělali proto, že Marek míval tiky v různých podobách. Jednou mrkal očenkama, jindy zase musel při chůzi kopnout nožkou, nebo musel poskočit atd. Vždy se mu potom ulevilo a tik na nějakou dobu ustal. Oběvovalo se to hlavně při velké psychické zátěži ve škole. Ale je to běh na dlouhou trať, dělali sme to asi 4 roky, než si prožil celý ten svůj život znovu. Dnes už problém nemá. 🙂

pilotka2
26. máj 2009

ještě jsem zapoměla dodat, že to jde udělat i miminku přes maminku. Taky sme to několikrát tak dělali, protože ne vždycky se dá s tím dítkem pracovat.

andulka4
26. máj 2009

Sorbona já jsem byla taky na tokolíze a když jsem byla na 5cm otevřená už mi jí lékaři vypojili a porod se rozběhl

držím palce a klukům "good luck"

mispuli
26. máj 2009

holky,honzík přines ze školky krásnou básničku a je teď u nás na denním pořádku,tak vám ji napíšu,doufám,že vám to nevadí

Voda,voda,čistá je,
ručičky nám umeje/u toho dělá jako že si meje ruce/
umeje i nosíček,pusinku a pupíček /ukazuje na ně/

a ještě jednu

žába leze po žebříku,
natahuje elektriku,
nejde to,nejde to,
necháme to na léto

argousek
26. máj 2009

pilotka my už jsme to tady naťukli, myslím tu kineziologii, je fajn vědět, že to funguje a že vám to pomohlo 😉

petrach
26. máj 2009

pilotko diky za odpoved,to jsem se ptala ja,prave me zajíma co z tohohle si pak deti pinesou sebou..
ta terapie je hodne zajímava,do toho bych šla,určite by to prospelo i me

mispuli hezke,ja jsem si koupila knížku řikadel do logopedie kvuli Elišce a hodne jí je čtu,pro deti je to dobre i na tu řeč

denisee
26. máj 2009

sorbona: konzilium mělo být v 10 hodin, ještě žádné zprávy???? 😒 Jsem tak nervózní....

Včera jsem holky asi dostala malej zánět prsa, bolelo a měla jsem 37,5, jak se Vojtovi vyklubal ten zub, tak mi tam asi udělal trhlinku, dala jsem si tam tvaroh, brufen, dnes je líp, tak snad se to nerozjede.
Jinak včera na neurologii, byla mudr spokojená, ale kdybych se zas neptala snad mi ani nic nepoví. Odpovídá ve všem těm 9.m.(korig) akorát má slabší zádový svaly. Ptala jsem se jí, že v propouštěcí zprávě máme CKP středně těžká, tak to ona, že rozhodně už není, spíš jen lehká, že se nemusím co se týká budoucnosti ničeho obávat. 🙂

pilotka2
26. máj 2009

petrach, ja jsem si to všimla až později komu jsem to napsala. O jedné čtu a druhé píši a potom to spletu. Jsem s teho zmatená 😅 😀 😉

Já jsem to taky absolvovala. Byla jsem strašný nervák s toho všeho. Trpielivost už taky nebyla, a můžu ti říct že jsem se hodně sklidnila a taky jsem si přestala připouštět různý věci. Např.se hodně změnil vztah k mému muži, protožer tam byly staré záležitosti které jsem mu nemohla zapomenout, a ono se to tak spravilo, respektyve já jsem se tak změnila, že to vedlo ke spokojenosti obou, a teď je výsledek Adámek 😀 😀 😀

sorbona13
26. máj 2009

ahoj holky, tak jsem stále ještě 3v1, porod se podařilo zastavit, dneska jsem měla ráno už jen jednu malou kontrakci. Zatím mi budou dělat 3x týdně ultrazvuk a každý den monitory a když se to nebude horšit, tak zatím kluci můžou zůstat u mě. Měli jsme schůzku s neonatology a šance u dvojčat v tomto týdnu na to, že budou zdravá, jsou 85%, s každým dalším dnes se zvyšujou. Moc všem děkuju, že na mě myslíte. V noci jsem se celkem vyspala, jenom mě dvakrát vzbudili na výměnu kapačky a na poslech miminek, ale jinak dobrý. Nějak jsem se přestala i nervovat a snažím si užít každý další den těhotenství.

petrach
26. máj 2009

to jsou krasne zpravy 🙂
tys me rozbrečela,takovou mam radost 🙂

petrach
26. máj 2009

denisse vydíš,ja jsem ti to říkala,to jsou dnes krasne zpravy,moc ti gratuluju k dobrym zpravam a přeju ti to..
to jsou ty nejhezčí chvile pro nas maminy,taky sis to zasloužila,po tom co sis prožila

pilotko tak to je super,kam jste na to chodili? nekde u vas v okrese?
jestli to není moc složite,skus nam popsat,jak to probíhá,holky to taky zajímalo