Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Fenistil a Dithiaden na kiahne

zuzkalujza
5. máj 2016

Ahojte tie co este nespite a viete poradit. Prosim vas, dcerka ma kiahne v dost zlom stave. Neskutocne vela po celom telicku. Hrozne ju to svrbi. Cez den som davala fenistil po 15 kvapiek. No moc to nezabera. Este stale je hore, narieka a skriabe sa. Mozem jej dat Dithiaden? Aj ked mala ten fenistil? 😢

zuzkalujza
autor
5. máj 2016

Este som zabudla napisat ze Fenistil mala o 18:30 a teraz je 0:17

janickadr
5. máj 2016

@zuzkalujza A kolko krat si jej ho od rana dala? A kolko vazi kg?

monilik
5. máj 2016

@zuzkalujza ahoj, ja ked mam takuto dilemu radsej si vzdy zavolam na detsku pohotovost a spytam sa tam, este sa mi nestalo ze by neporadili. bala by som sa kombinovat lieky bez odborneho schvalenia. my sme mali kiahne v zime, tiez velmi vela a vsade, natierali sme tanno hermal, davala som iba fenistil ked isiel spat.

zuzkalujza
autor
5. máj 2016

@janickadr 3x15 kvapiek. Ma 6 rokov a 19kg.

janickadr
5. máj 2016

@zuzkalujza Fenistil sa moze 2kvapky na kg hmotnosti/den rozdelene do 3 davok, cize cca 40 kvapiek/den, cize tu davku za cca 24/hod.uz ma vycerpanu. Ale od poslednej davky uz uplynulo 7 hodin a Dithiaden sa moze davat tiez 3xdenne, tak jej podla mna v pohode mozes dat teraz 1/2 tbl. Dithiadenu (6rocne deti mozu 1mg 3xdenne, t.j.1/2 tbl. Dithiadenu 3xdenne), ak teda este nespi, alebo keby sa zobudila a zas nevedela zaspat, tak jej daj tu polovicu tabletky..

petah82
6. máj 2016

stav pri kiahnach sa rapidne zhorsuje po podani ibuprofenu, cize Nurofenu a spol. nedavali ste? ak ano, prestat s tym. nehovorim ja, ale v poslednej dobe aj vela clankov k tomu bolo.
@zuzkalujza

Tu začni písať odpoveď...

Odošli