Fliačik na hlave, kde synovi nerastú vlásky

anika44
17. jún 2014

Ahojte,prosim vas poradte mi. Moj syncek ma 1 rok a od nsrodenia ma na vrchu hlavicky fliacik o rozmeroch 1,5x1 cm,kde mu nerastu vlasky a sa mi zda,ze sa mu to postupne zvadsuje a vypadavaju mu v okoli vlasky. Boli sme na koznom,ta vsak sa s niecim takym este nestretla. Viete mi poradit co to moze bit?

lemonlady
18. máj 2017

@anika44 vidím že je to už stará téma, no možno sa ozvete ešte 🙂 Dcérka ma niečo podobné od narodenia vo vlasoch, reaguje to začervenaním pri podrážení, alebo keď je horúco. Vtedy máva aj červené líčka. Občas na tom mieste má aj žlté šupinky. Vlásky tam kedysi nemala žiadne, teraz len také kratučké milimetrové, ale viac nerastú. Nám kožná diagnostikovala mastocytozu, aj keď mne sa to nejako stále nezdá, niektoré príznaky sú podobné, no málokedy sa mastocytoza vyskytuje vo vlasoch - a od narodenia. Ako ste vy na tom dnes? ďakujem za každé info.

anika44
autor
24. máj 2017

@lemonlady dobrý večer,tak syn to má už 4 roky A nič sa nezmenilo ani sa mu to nezvadsuje ani nestráca,vlásky mu tam stále nerastu a ani rásť nebudú asi ako nám povedala kožná, že je to len taká estetická vada

nela7553
1. máj 2022

@anika44 dobrý deň prosím vás ja mam dcérku ktorá sa mi s týmto narodila ma to jemne ružové a keď plače a sa jej to prekrví tak to scervenie, tiež tam nemá vlasy. Viete mi poradiť co to vlastne je?

nela7553
1. máj 2022

@lemonlady dobrý deň mame presne toniste viete mi povedať čo to je prosím??

lemonlady
2. máj 2022

@nela7553 ahoj, no dcéra má už 7 rokov a má to stále takmer bez zmeny. Ku kožným už ani nechodíme, riešili sme to aj alternatívne, ale tiež bez zmeny. Stále to má tak, že jej narastú asi 2 MM vlásky, a zase vypadnú. Reaguje to na podráždenie, teplo... Nemám pocit, že by ju to inak v živote ovplyvňovalo, tak to neriešime.

zuzita1
23. jún 2022

Tiez sa pridavame
Dcera ma 6 rokov a ma tento nevus sebaceus. Mne vsak jeden zo 4 lekarov povedal, ze by sa toto znamienko malo odstranit pred pubertou, pretoze vpLyvom hormonov sa moze stat ze bude zhubne. Zatial chodime 1x rocne na kontrolu.
Mna by zaujimalo, ci tu niekto absolvoval odstranenie. Nasla som iba jedno dieta v zahranici, ktoremu to odstranili a zacali mu tam rast aj vlasky....