Fliačky okolo úst 10 mesačného dieťatka

lucy_liu_19
31. máj 2017

Ahojte mamičky,

Prosím vás o vaše názory, resp. skúsenosti. Náš 10-mesačný synček má v okolí úst z každej strany fliačik v tvare 1eurovky. Je červený niekedy so supinkami. Boli sme už aj u kožnej a tá nám povedala, ze pri raste zubkov je oslabená imunita a keď dáva všetko do pusinky, naháňa si tam infekciu a pokožka takto reaguje. Dala nám robenu masticku, ktorú dávame večer. Sem tam je to fajn, inokedy nie. Teraz je to však v tom teple celé hrozné, keď to vidím, je mi do plaču. K lekárne nechcem ísť, aby nám v tak nízkom veku nadávala nijaké kortikoidy.
Prosím, máte skúsenosť.
Vopred ďakujem za každý jeden názor 😊

stankadu
31. máj 2017

ahoj, aj moja malá zvykla mávať také flaky, niekedy to mala na ruke alebo na tváry. Také červené, šupinaté a niekedy to bolo až chrastičkavé. Nám doktorka na to dala Holtov krém (od Galvex) a za pár dní to zmizlo. Pozri lišaj alebo seborea.

lilu7
31. máj 2017

moj maly maval tiez cervene licka a suche ked mu isli zubky, casom to odislo same, mozno mu to premasti hydratacnym kremom.

lucy_liu_19
autor
31. máj 2017

@stankadu A nezostali vám po tom nijaké stopy? Kozicka vyzila?

lucy_liu_19
autor
31. máj 2017

@lilu7 premastujem, len sa bojím, aby mu nezostali stopy, keď to zmizne 😕 a ďakujem, ze ste napísali 😊aj @stankadu

stankadu
31. máj 2017

@lucy_liu_19 krásne sa zahojilo, žiadne stopy. 3-4 dni natierania a bolo to fuč. Inak aj ja som to mala a od pása hore až po vlasy, ked som nastúpila do novej roboty. Vyskúšala som asi 5 rôznych spôsobov liečenia, chodila som ku kožnej aj 3 mesiace a jedine ten krém mi pomohol. Za pár dní používania to pekne mizlo. Inak neskutočne smrdí. 😝 😉

lucy_liu_19
autor
2. jún 2017

Vážne? My sme to prvýkrát mali pred 3 mesiacmi. Keď išli jedni z prvých zubkov. Keď vyrástli, odznelo to. No keď išli ďalšie, znova sme zostali flakati, zhoršuje sa to v teple. Teraz sme skúsili králik od Bioderma, na odporúčanie známej a keď nezaberie, vyskúšala ten Holtov krém. Och, snáď to pominie ... verím, ze áno 😊 Pekný víkend 😉 a ďakujem Vám z celého srdca, ze ste ma upokojili, ani si neviete predstaviť ako ste mi pomohli 💛 ďakujem

lucy_liu_19
autor
3. jún 2017

@stankadu Vážne? My sme to prvýkrát mali pred 3 mesiacmi. Keď išli jedni z prvých zubkov. Keď vyrástli, odznelo to. No keď išli ďalšie, znova sme zostali flakati, zhoršuje sa to v teple. Teraz sme skúsili králik od Bioderma, na odporúčanie známej a keď nezaberie, vyskúšala ten Holtov krém. Och, snáď to pominie ... verím, ze áno 😊 Pekný víkend 😉 a ďakujem Vám z celého srdca, ze ste ma upokojili, ani si neviete predstaviť ako ste mi pomohli 💛 ďakujem

lubka3232
2. dec 2017

aj môj synček mával také líčka, stále sa to sem tam vráti (okrem iného ma aj exém ale to na nôžkach) a na tie líčka mu zaberá buď normálny bepanthen care prípadne imunoglukán. niekedy mu to premastím aj excipialom čo máme na nôžky.a začervenanie zmizne