Framykoin do oka

misulikver111
13. feb 2024

Ahojte moja mama dala 4 ročnej dcére túto masť do oka dva krát myslela že je to do oka a že len vymenili dizajn očnej masti myslíte že by jej to mohlo nejako uškodiť volala som na pohotovosť a pani mi povedala že by to malo byť V pohode že jej mám spraviť preplách s kvapkami ale očné kvapky doma nemám najskôr až ráno

deedol
13. feb 2024

@taktotedanie
dovolim si oznacit ocnu dr

lubkovaandrejka
13. feb 2024

@misulikver111 Ahoj, no bude najlepsie, ak sa ti k tomu vyjadri kompetentna osoba oznacena v prispevku nado mnou. Dufam,ze mala nebude mat nasledky. Trosku odbocim od temy, ale mna by tymto mama velmi nahnevala, keby dietatu dala mast, ktoru ti moze predpisat len lekar - cize nebola urcena malej - a este,ze si ani neprecitala pribalovy letak a dala jej toto do oka!. 😤Drzim palce, nech je to OK.

misulikver111
autor
13. feb 2024

@lubkovaandrejka Ďakujem mám strach

lubkovaandrejka
13. feb 2024

@misulikver111 Verim, aj ja by som mala. Snad to dobre dopadne.🍀🍀

silvike
13. feb 2024

@misulikver111 Ja viem tak, ze zlozenim su oba tieto framykoiny rovnake. Ophtalmoframykoin sa odlisuje len tou zuzenou koncovkou koli tomu aby sa daval lahsie do oka.

silvike
13. feb 2024

V podstate aj kvapky Pamycon maju to iste zlozenie ako framykoin.

misulikver111
autor
13. feb 2024

@silvike dúfam že sa nič zlé nestane ráno utekám k Dr

misulikver111
autor
13. feb 2024

@silvike Ďakujem pekne

silvike
13. feb 2024

@misulikver111 A mozem sa spytat, koli comu vlastne bola potrebna ta masticka do ociek ? Ma nejaky zapal ?

silvike
13. feb 2024

Skuste precitat zlozenie oboch kremov v pribalovych letakoch. Bude to podla mna uplne identicka ucinna katka.

misulikver111
autor
13. feb 2024

@silvike
@silvike Áno zápal

zuzinka888
13. feb 2024

Nie som lekar ani zdravotnik- no aj nam raz dala v lekarni tento. Ocní nemali bola to pohotovostna lekaren a p.lekarnicka nam povedala ze je to to iste iba ocní ma aplikator na tensiu vrstvu kremu a redsiu konzistenciu.🤷‍♀️. Dieta je bez ujmy, vidi dobre- aj to co by nemala.🤣

deedol
13. feb 2024

Čo Framykoin obsahuje
- Liečivá: 10 g dermálnej masti obsahuje zinočnatý komplex bacitracínu 2 500 IU, neomycíniumsulfát 52 mg, čo zodpovedá 33 mg (1 000 IU/mg ) neomycínu.
Ďalšie zložky sú biela vazelína, cetylalkohol, biely vosk, tuk z ovčej vlny (lanolín), tvrdý parafín.

Čo Ophthalmo-Framykoin obsahuje
- Liečivá sú bacitracín, zinočnatý komplex 1 250 IU, neomycíniumsulfát 16 500 IU (ekvival. 16,5 mg neomycín 1 000 IU/mg) v 5 g očnej masti.
- Ďalšie zložky sú biela vazelína, vosk z ovčej vlny (lanolín), tekutý parafín.

nie je to teda celkom totozne zlozenie (cetylalkohol je tam naviac)
(zdroj je ADC, hadam to maju aktualne)

deedol
13. feb 2024

tento druhy typ obsahuje aj cetylalkohol
Čo Ophthalmo-Framykoin comp. obsahuje

Liečivá sú: bacitracín, zinočnatý komplex 1250 IU, neomycíniumsulfát 16 500 IU (ekvival. 16,5 mg neomycínu 1 000 IU/mg), hydrokortizónacetát 25 mg v 5 g očnej masti.
- Ďalšie zložky sú vosk z ovčej vlny (lanolín), cerezín, vosk biely, cetylalkohol, vazelína biela.

tak to hadam bude ok.

ale ako baby pisali, framykoin je na predpis, nedava sa len tak. tiez by ma to nastvalo na tvojom mieste

silvike
13. feb 2024

@deedol Aha, takze zlozky rovnake, len teda v inych mnozstvach a koncentraciach. Snad to nesposobi nejaky problem u autorkinej dcerky.

silvike
13. feb 2024

@deedol A ophtalmoframyk. nie je na predpis ? Da sa volne kupit ?

deedol
13. feb 2024

@silvike nie, aj ten je na predpis.
a hlavne, cokolvek s okom by som riesila s dr, nie "nejakou mastickou, co mam doma". ale tipujem, ze toto autorka vie, len babka bola aktivna...

misulikver111
autor
13. feb 2024

@zuzinka888 upokojili ste ma už som chitala panický atak 😁 strašne voľačo tieto stavy raz odpadnem strach o tie malé zloby najhoršie čo môže byť radšej nech sú deti mrchave len nech sú všetky deti zdravé ❤ a Ďakujem za čas

nika11103
13. feb 2024

Prečo až ráno ? Komentáre nečítam . Autorka
, každému sa stane hocičo . Ale ja by som teda
Kvôli dcére utekala kamkoľvek kedykoľvek keby bolo treba . Nemáš kvapky , tak treba skocit do lekárne , v každom meste okrese kraji musia byt pohotovostné lekárne nonstop otvorené . Ja by som teda do rana nevydržala ak by išlo o moje dieťa .

basulaak
13. feb 2024

@misulikver111 upokoj sa, nic sa jej nestane. Maximalne stiahne zapal o nieco malo skor. Vraj je to trosku silnejsia mast ako opht. fram. Ale to iste. No stres. Nikam uz neutekaj, vyspite sa a rano bude dobre. Ocuflash je uzasny detom, zvieratam a vlastne vsetkym. Je volne dostupny a stalica nasej lekarnicky ak sa cokolvek stane a cakame na ocne vysetrenie, tak robime vtedy preplachy. Velmi ulavi. To len tip na zaver. Skore uzdravenie

taktotedanie
14. feb 2024

@misulikver111 je to v poriadku, vymyte o septonexom alebo ocuflashom a do buducna davat pozor