Gastrovyšetrenie 19 mesačnej dcéry

Prosím máte skúsenosti s detskym gastro',?dcérka má 19 mesiacovčo takéto vyšetrenie obnáša?ďakujem
natalienka12
22. okt 2013
@ziggina my sme boli akurát minulý týždeň neviem síce presne aký problém máte, ale určite vezmú krvičku a urobia sono, takže tej hadice do žalúdka sa neboj, to jej určite v ambulancii a už vôbec nie na prvom vyšetrení robiť nebudú.
zigginaautor
22. okt 2013
Na krv ideme zajtra,sono jej robili dnes,boli sme aj na chirurgii.malá mi nekaka aj viac ako týždeň ....skúšali sme už všetko,nemá vetry,tým pádom nepapa a ani nepribera.
maminalenka
22. okt 2013
@ziggina presne tento problem som aj ja mala s dcerou, nekakala viac ako dva tyzdne, ziadne vetry, nechcela uz ani jest, ani pit. Skoncili sme v nemocnici, dva dni jej davali klyzmy, robili jej sono, krv, stolica, zlepy. Mala upchate crievka, zistili jej parazita. Najnovsie cakame na vysledky krvi, koli alergii na mlieko a celiakiu a tiez ideme na alergologiu. Kazali nam vysadit kravske mlieko, ze zapeka. Davam sojove. Dlhodobo ma uzivat duphalac a ma vela pit, co je problem do nej nieco dostat. Zatial kaka pekne, aj vetry, aj papa, len to pitie. Drzim palce.
zigginaautor
24. okt 2013
@maminalenka ahoj,akomalej zistili že ma upchate črievka?Moja mala už bola vyšetrena na alergiu na mlieko a všetko je v poriadku,tak vašej držim palce.A mi ani mliecko nepijeme,akosy nechce,skušala som už vsetky možne i nemožne druhy.My sme taktiež nekakali aj dva týždne,len mame už taku obstarožnu pani doktorku,ktora je už davno na penzii a už asi rok jej hovorim o tom kakani a stale nič až teraz ,ked mala z kakania dostala teploty až teraz nas začala posielat.Prosim,co su to tie klyzmy,zlepy.Nemam velmi cas to hladat na internete a vy už z tym mate skusenosti.Aj ja jej davam dlhodobo prehanadla ,ale mam pocit že už si na ne zvykla a už ani to velmi nefunguje.A čo vlastne samotne gastro vyšetrenie.....ako to prebiehalo u vas? ja mam strach,že nakoniec ju poslu na sondy a to si neviem ani predstavit!Zž dopredu vam dakujem za odpoved,nikto iny sa totižto neozval tak asi to ostava len na vas........dakujem .Držte sa.
maminalenka
24. okt 2013
Ahoj, myslim, ze si mozme aj tykat. takze, zlepa sa robia aby sa zistila pritomnost parazitov, p.doktorka vam da sklicka s lepiacou paskou a mala ked sa ti rano zobudi, pred umytim hned jej prilozit ten kusok lepiacej pasky na ritku, tam kde kaka a hned nalepit na sklicko, potom zaniest ku doktorke a takto tri dni. Ak su to parazity, budu tam vajicka. Klyzma je vlastne klystir, nieco ako nam pred porodom ked davali, tak to iste sa robi aj detom, ale v mensom, vtedy mi ju poriadne precistilo, ja som v zivote nevidela pokope tolko stolice, ale sa necudujem, ked vyse dvoch tyzdnov nic...to mala vlastne upchate tou stolicou crievka.
Na gastro mame vraj ist uz len v krajnom pripade, ked nic nezaberie, alebo nas tam posle alergolog, ale ku tomu ideme az v januari, co je dost neskoro, ale tak dlho sa u nas caka ked ta objednaju.
Ale ja si myslim, ze tie sondy robia tak, ze dieta uspia, neviem si predstavit ako by to take male deti zvladli. Ale najprv robia sono a ked je to dobre, myslim, ze na hadicu neposlu. To asi aj zalezi od lekara. A testy na celiakiu vam robili? aj vtedy byvaju tieto problemy.
maminalenka
24. okt 2013

Začni písať odpoveď...

Odošli