Ger diéta - reflux

Čaute kočky. Môjmu 4 ročnému synčekovi diagnostikovali reflux. Najväčší problém pre mňa je čo variť. Hľadala som rôzne knihy ale nič som nenašla. Je jednoduché dať zoznam čo smie a čo nesmie ale horšie sa z toho varí aby to nebolo stále to isté. Chcela by som aby sme si takto medzi sebou vymieňali aj keď nie recepty ale aspoň nápad čo variť a navzájom si takto uľahčili život 🙂 ďakujem za príspevky do mojej diskusie snáď sa niekto nájde s takýmto problémom. Všade som našla všetko iba o malých detičkách dojčatách čo sa týka refluxu a pre našich vyrastených drobcov nič. A ešte aké korenie sa môže používať???? Fakt ďakujem za každý príspevok...

ladislava.kristofova
autor
16. okt 2013

u nás bola dnes Jablková štrúdľa, Zapekaný karfiol s nízkotučným mliekom a varené zemiačky k tomu..... 😉

ladislava.kristofova
autor
17. okt 2013

Ranajky: tuniakova natierka
Desiata: detska vyziva s piskotami
Obed: kapustova polievka zo skladej kapusty,
zapekany karfiol zaliaty nie smotanou s vajickom ale nizkotucnym mliekom, varene zemiaky a mrkvovy salat
Olovrant: banan
Vecera: brozok so sunkou
Medzitym: marina keksy, lizatko

ladislava.kristofova
autor
25. okt 2013

no tak spomedzi vašich príspevkov a môjho uváženia som zhrnula toto čo by sme asi mohli:

Nápoje:
min. vody neperlivé
sirupy
zelený čaj
slabé čaje
mrkvový džús
caro

Ovocie:
jablká
banány
čerešne
čučoriedky
broskyne sladké

zelenina:
mrkva
kaleráb
redkvička
hrášok
brokolica
petržlen
kapusta sladká
karfiol
cvikla
kukurica
hlávkový šalát
uhorka sladká
razuľkové struky

Raňajky-večere:
croasant bez čokolády
nátierky: tuniaková, losová, vajíčková, mrkvová, bryndzová, syrová, hrášková, šunková
maslo a lekár
maslo a med
krupicová kaša z nízkot. mlieka
praženia
hrianka nasucho
toust
musli s mliekom
vianočka
ryžová kaša
párky
vajíčko natvrdo

Desiata - olovrant:
jablko
banan
jablko-mrkva- piškota
jablko-banán-piškota
výživa
dyňa
bábovka
puding
jogurty nízkotučné
borovková pena
redkvička

Polievky:
hrašková
kuracia
bylinková s jogurtom
brokolicová so syrom
kalerábová
kalerábová s kukuricou
špenátová
cviklová
tekvicová
mrkvová
zeleninová
kapustová zo sladkej kapusty
z hlávkového šalátu
z fazuľkových strukov bez octu

ladislava.kristofova
autor
25. okt 2013

Obedy:
fliačky s kapustou
palacinky bez tuku
cestoviny so syrovou omáčkou
plnené kurča na vode
perkelt z morč. stehna na nízk.mlieku
mäso v páci: vajíčko zmes byliniek a voda
ovocné guľky,pyrôžky
maďarský guľáš - cibuľku nakrájať, podusiť vo vode, pridať chudé hov. mäso-podusiť, strúčik cesnaku a trošku č. papriky zahustiť múkou trošku šoli a masla....k tomu cestoviny
sviečkova na nízkot. mlieku
pstruhy na papieri
karfiol v 3 obale - v rúre asi 1 hod
granadír
pyrohy
zemiaky s brynzou, syrom
šúľace so strúhankou, maslom
rezance so strúhankou a práš. cukrom
kôprová omáčka
halušky so syrom
rezane s cotty chees nízot.
rožkové pyrôžky
rybie filé a zemiaky s nízk. mliekom
vrtuľky so špenátom
rezne nasucho
zapekané zemiaky ako krancúzske zaliať mliekom s vajíčkom
ryžový nákyp
žemľovka
rizoto
tvarohové knedlíky

ladislava.kristofova
autor
25. okt 2013

Sladkosti:
marína keksy
tyčinky
kukurične chrumky
gumené medvedíky
bebe - nie kakaové
ryžové chlebíky
piškoty
lízatko

Koláče:
štrúdľa jablková
bábovka bez kaka
medovníky
špaldovo-ovsené kokosky
strojčekové pečivo
mufiny
marína keksy

Ak má niekto prehľad čo by sa dalo ešte doplniť prípadne z toho vylúčiť poposím o radu odcenním každý nový recept keďže toho nieje veľa .... 😉

monaska81
28. okt 2013

všechny informace jsou na https://www.modrykonik.cz/forum/detske-choroby-...
když si to přečtete od začátku, budete mít více informací

prievidzanka74
28. okt 2013

gumové medvedíky by som nedávala nám ich zakázala lekárka na pohotovosti aj naša obvodná ,je tamvela éčok a kopu škodlivín a malá sa po nich rozkašliava,mame tiež reflux,a tiež varím pomerne všetko len dusím nepečem nesmažím nevyprážam len trošku soli ostatny doma si dochutíme 😉

ladislava.kristofova
autor
20. nov 2014

Kočky poteším vás - podľa tohto sme sa riadili a dostali sme sa z toho za 9 mesiacov. Zo 4 stupňa refluxu na 0 - neverila som vlastným očiam keď som videla výsledok. No určite to stálo zato. Malý je teraz zdravý za celý rok mi bral iba 1 antibiotiká. Tento zoznam sme dostali v Šrobárovom ústave ...

ladislava.kristofova
autor
5. dec 2014

Pridavam cviky ktore sme cvicili

zora8
15. dec 2014

Dobrý deň M ôjmu synovi pred 7 mesiacom diagnostizovali reflux,držíme diétu.Chcela by som upiecť na Vianoce medovníčky,ale neviem či môžem?

otulik
5. feb 2015

ahojte citam tu o reflufe dcera ma teraz jej to zistili ma 13rokov,,jej byva zle na vracanie..tak ideme na dietu ale vsetci lebo aj syn ma drzat on ma problem z vyprazdnovanim..len ako zahustovat polievky hrachovu rozmixovanu?poradte 😒

kalfinka
26. feb 2015

čaute baby ... tak aj my zrejme budeme mať ten GER hnusný reflux. Nasadili nám diétu a ja som nanervy z toho, ako a čo vlastne variť. Ten zoznam je síce fajn, ale kopu jedál mi ona nelúbi, čo vtedy? Ako napríklad zapekance u nás nehrozia. Kapustová polievka na sladko neexistuje ... jogurt čistý vôbec a keď tak len orechový alebo čokoládový lúbi a to nemôže ☹ ovsené vločky tiež nechce ... ja kolabujem z toho dieťaťa. Pomoooooc. 😢

pata31
26. feb 2015

@kalfinka my sme si nejako zvykli uz, detom davam domaci lekvar do jogurtu, do toho zakamuflujem vlocky, necham postat, nech namoknu, ze nie su tvrde, pripadne pridam banan pokrajany, alebo hrozienka....co sa tyka jedla, tak obcas na nervy, ale tak nejako sme si zvykli...ani moje nemali sladku kapustovu polievku rady, ale uz aj toto zjedia 😝 ale uz ma tvoja 6 rokov, tak nejako jej to vysvetli, ze ma chore brusko a povedat jej, co moze a co nie, moja 5rocna to sama v skolke hovorila, ze cokoladu nemoze a mandarinky atd....3rocnej sa to uz tazsie vysvetluje 😝

kalfinka
26. feb 2015

@pata31 šak to hej, ona si nezoberie ani v škôlke, všetko mi nosí domov a vie, že nesmie. Len ona strašne zle jedáva aj bez toho, teraz ochutná a keď jej nechutí tak konečná. ☹

pata31
26. feb 2015

@kalfinka tak neviem, len skusat, hladat zdrave recepty...mojim nechutia celozrnne cestoviny...inac su ako kyseliny 😝

kalfinka
26. feb 2015

@pata31 hej, hej ... no, veľa je toho teraz na mňa, tak možno som aj ja viac vedľa .. verím, že si nájdeme systém. 😀
Zajtra idem struhnúť tú kapustovú polievku ... uvidím, či ju do nej dostanem. A muž kúpil biely jogurt, tak budem experimentovať .... namiesto kakaa si už zvykla na sladené mlieko. To dúfam môže, to mi nespomínali, že nemôže .. ani na zozname nefiguruje ... 😕

pata31
26. feb 2015

@kalfinka mlieko by nemala, ked tak nízkotučné, ale my nepijeme vobec, len tie jogurty biele...

kalfinka
26. feb 2015

@pata31 moja si dá šálku denne mlieka, ale tiež nie vždy. Keď to je prípad dieťa .... miluje slaninu, syr, čokoládu, orieškové jogurty, párky, všetko kysnuté ... to jak za trest. 😀 😀 😀
Ozaj a bryndza sa môže, či nie? 😕 A tvaroh? Či to všetko musí byť nízkotučné ... kua, šak to jak na chudnutie diéta. Mi z nej len tieň ostane. 😨

pata31
26. feb 2015

@kalfinka tvaroh ano, ja ale nekupujem nízkotučné veci, lebo tam je namiesto tuku viac cukru...bryndza ano, tam su prospešné baktérie ;)
Je to fakt Jak za trest, ale mna to aspon motivuje, ze sa stravujeme zdravšie, a pomáha im to...
Namiesto čokolády davam sušené slivky, jablka...občas cukrík, ale to co najmenej...

kalfinka
26. feb 2015

@pata31 moja každé ráno trpí, že si nemôže dať tie guličky do mliečka (nesquick) 😀 😀 😀 ani mušličky ... ťažko to, keď staršie sestry môžu a šrotia o dušu.

saskarisko
26. feb 2015

@kalfinka - nie je to take zlozite. je to len o zvyku. postupne sa naucis, a budete vidiet, co ano a co nie. a postupne potraviny pridavat alebo uberat. kapusta na sladko aj s masom, kapusta + paradajkovy pretlak (treba odskusat, ci dieta toleruje alebo nie) + kuracie maso + rasca, a podavas so zemiakmi

tie mliecne vyrobky by mali byt nizkotucne, tym padom mlieko je cista voda 😝. na tu dobu, ked syn drzal dietu sme mlieko vypustili, a obcas sme davali nejaky mliecny dezert. teraz uz s tym problem nema, a dobre ho toleruje.

moj uz dietu nedrzi, postupne si stale viac a viac zaraduje nove potraviny do jedalnicka. problémom je, ze stale vela veci odmieta zo svojho presvedcenia (zelenina),a pyta si zlozenie jedla po potravinách ...

pata31
27. feb 2015

@kalfinka no to hej, ked to jedia sestry...u nas bol par krat rev, ked sme boli u nasich a dedo s mm mali knedlik...takze najlepsie je obmedzit u vsetkych, dietovat spolu....ale tak to asi starsim moc nevysvetlis... 😅

saskarisko
27. feb 2015

@pata31 - treba robit karlovarsky alebo rozkovy knedlik. u nas uz ma vacsi uspech ako parena knedla 🙂

pata31
27. feb 2015

@saskarisko pohladam receptik, dakujem 🙂

kalfinka
27. feb 2015

baby, ako robievate kapustovú polievku zo sladkej kapusty ... bo ja som našla len recepty s pretlakom. 😨

martinka236
11. aug 2018

@ladislava.kristofova môže sa konzumovať kvaskovy chlieb pri tejto diéte ak sa nemýlim neobsahuje droždie teda kvasnice. Môjmu 4 ročnému ročnému synovi bol tiež zistený reflux

lusy267
26. mar 2019

Ahojte dievcata...prosim vas viete mi poradit ake maslo na chlebik je vhodny pri tejto diete? Trosku v tom este tapam..citala som aj o tom ghi masle ale to je zas 100/: tuk takja uz neviem ze co....ďakujem za.jazdu radu

martinka236
26. mar 2019

@lusy267 ja dávam normálne kockove maslo ale iba trosku.

ivulik2311
29. sep 2020

@ladislava.kristofova mozem sa opytat ake mal priznaky? Dakujem

zuzulikmichalik
18. okt 2020

@martinka236 ake mal prosim ta priznaky?