Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Grckanie 2,5 mesačného dievčatka

bonena
24. apr 2015

Ahojte mamicky, mame 2,5 mesacne dievcatko a nedavno nam zacala velmi grckat vzdy po jedeni a ked nie hned ako sa napapa tttak po dvoch alebo troch hodinach vsetci mi vravia ze je to normalne, tak sa chcem uistit ze civ tom nemoze byt nieco ine

stepanka274
24. apr 2015

ja som taká maminka s nadhľadom a súhlasila by som že je to normálne, ale po tom čo náš malý synovec tiež občas grckával tak ako píšeš, tak už si nie som taká istá, lebo nebolo to naozaj že veľa, ale začal chrčať, priedušky čisté, ale stále ako keby bol zahlienený. Nakoniec zistli že reflux. Dávaj ho vyššie, a treba upozorniť aj detskú pri pravidelnej kontrole. Moje deti s tým nemali problém, ale lekárka ti určite povie. Veľa zdravíčka, neboj sa!

bonena
autor
24. apr 2015

dakujem dnes soom ju dala trosku vysie ked sa napapala a zatial este negrckala, ona strasne pahltne je a vraj to moze byt aj tym ze rychlo papa tak uvidme a urcite to spomeniem aj v poradni ked nabuduce pojdeme

terezka1947
24. apr 2015

@bonena moj tiez zvykol trosku grcat,ale ja som sa ho aj snazila kojit v polohe,kde hlavicka bola vyssie,resp.myslim v "ragbypolohe"asi 😀
no a po papani alebo presnejsie,skoro do polroka som ho davala lezat tak,aby mal hlavicku vyssie...a pomahalo.
myslim,ze pri refluxe sa vracia castejsie-ale nie som odbornik,urcite to spomen na poradni

marin.frist
24. apr 2015

@bonena moze byt, ak pahltne papa, nasaje aj vela vzduchu. ak je kojena, kontaktovala by som LP kvoli kontrole prisatia, to vraj vie velmi pomoct. A odgrgavat pocas kojenia / krmenia a po nom aj na viackrat. A eset teda drzat dlho vo zvislej polohe alebo polozit na vyssie. Moj syn takto grcaval, mal aj skryty reflux, takze vela hadzal rukami, plakal, stikutal a ugrcaval aj 2h po jedle. Zlepsilo sa to az s pevnou stravou. Drzim palce... hlavne treba dietatku ulavit tym nosenim a spravnym polohovanim aj v spanku...

ivet1371
24. apr 2015

Pokiaľ pribera netteba riešit.dávať vyžšie a na bok ľahnúť.keď uz sa bude dávať prikrm hustá strava tak to prejde

anickami
24. apr 2015

moj tak grckal, niekedy hned po jedle a niekedy aj neskor, niekedy aj na pol metra a najstarsi a aj prostredny mal pylorostenozu, ale to sa tusim prejavuje od 3 do 8 tyzdna

bonena
autor
24. apr 2015

tak ona pribera jasne jak maly maco 🙂 tak dufam ze to prejde ale este radsej spomeniem na poradni u doktorky

ilonka12345
24. máj 2015

mam stym velke skusenosti chod do lekarny a kup si mlieko nutriol ,,,ar .....to je proti grckaniu ked to budes pouzivat nigdy ti nebude dietatko vraciat aj moj vnuk to ma a ku lekarovi si davaj pretpisovat lebo je to drahe .... len to ti viem poradit aj mi to pouzivame a od vtedy nevracia moj krasny vnuk do dneska to kupujeme a nevracia nam ani ras nevracial.

veriiii
24. máj 2015

@bonena urcite ist k doktorke aby zistila pricinu..
takto- take male dieta moze trosku odgrcknut pri odgrhnti,je to tzv fyziologicky reflux,lebo este nema spevneny pazerakovy zvierac.ALE- ako hovorim trosku a sem tam..ak je toho viac a casto,treba urcite ist k dr aby vylucila reflux ci dokonca intoleranciu napr mliecnej bielkoviny .pripadne nejaku vrodenu vadu.ak sa to totiz nebude riesit, babo moze zacat odmiett tkrmenia,kedze ho to grckanie ho boli-zaludocny obsah jekysly, pali atd..

ilonka12345
24. máj 2015

pocuvaj aj moj vnuk do vtedi vracial pokial som mu nenasla dobre mleko uz som pisala ake mlieko mtreba kupiiút netreba sanovt peniaze na dieta dietatu treba pomoct a aj to za mamicka bude kludnejsia aby sa nestalo nic zle dietatku no mi to pouzivame to mlieko a nevracia od toho este ani ras nam nevracial

Tu začni písať odpoveď...

Odošli