Grckanie a chrčanie po každom jedle u 1,5 mesačná bábätka

adus_ka23
21. máj 2018

Moja dcérka 1,5 mesačná vzdy po každom papaní mi grcka a ked ju polozime do postielky aby isla spinkat tak zacne chrcat. Je to normalne u bábätiek?

renatka100
21. máj 2018

@adus_ka23 asi ma reflux, je to normalne, malo by to casom prejst, ak nie treba riesit s pediatrickou

lindusss2016
21. máj 2018

Obycajny reflux, ak pribera pekne, nie je dovod sa znepokojovat

katkakovac
21. máj 2018

Podloz nohy postielky pri hlave nejakymi knizkami. Aby nebola rovno, ale trosku sikmo. Mliecko sa potom nebude vracat naspet a zostane v brusku. Taktiez treba po krmeni nechat odgrgnut a pripadne chvilku nosit na rukach. Inak je to cca do pol roka normalne. Moj syn grcal asi do roka, potom to preslo same. Spomen to ale lekarke pri poradni.

saraz
21. máj 2018

Moj grckal tiez zakazdym jedlom, preslo to v 6 mesiacoch. Ked som to vravela dr. tak vraj to netreba riesit pretoze dobre priberal. Pod hlavicku som mu kupila molitan. klin aby ju mal vyssie.

pupava36
31. máj 2018

@adus_ka23 keď vám grcka po každom jedle je dosť možné že je buď dieťa prepchate alebo ma reflux, riešila by som to s lekárskym vyšetrením... To chrcanie si nevšímajte, niektoré deti sa tak akoby ukludnuju, môj syn to tiež robil a po mesiaci prestal chrcat... Ak sa vám to ale nebude zdať, tak stále je možnosť ísť k lekárovi na vysetrenie