Grckanie bábätka po prebaľovaní

barbora0308
30. jún 2022

Ahojte mamicky, chcem sa poradit. Mam doma 3 tyzdnove babatko (narodil sa mierne predcasne 36+5tt, ale toto pisem skor iba tak informativne). Najpr som ho vzdy prebalovala pred krmenim, no nasledne sa po (dokonca casto uz aj pri 😁) pokaka a plienku som mu vymienala znova, takze ta vymena plienky pred krmenim, nebola moc efektivna. No len akonahle ju menin po krmeni, tak sa mi vzdy troska vygrcka 🤷 vzdy pritom dam odgrgnut, pockam nejakych 20 min. kym ho dam na chrbatik, snazim sa mu netlacit moc na brusko nohami, ale tak ci tak, ako sa mi vrti pri prebalovani, tak zacne grckat...To mnozstvo nie je nic strasne, ale predsa mam pocit, ze by sme tomu vedeli predist, len s nim asi nejako blbo manipulujem alebo neviem no 😏 Viete mi poradit, ako je co najefektivnejsie riesit prebalovanie? Mozno nejaka poloha, ktora mu nebude drazdit brusko? Dakujem za vase rady, som prvorodicka, tak skusenosti nemam.

zojanka
30. jún 2022

@barbora0308 my sme mali dlho podloženú prebalovaciu podložku aby ležal šikmejšie a hlavu mal vyššie, vyskúšaj

barbora0308
autor
30. jún 2022

@zojanka skusim, dakujem 🌷