Grganie 5.ročného dieťaťa

ivirk
8. okt 2019

Ahojte, prosím Vás poradte ak niekto viete alebi máte skúsenosť- môj syn má 5 rokov. V posledných 3 týždňoch začal z ničoho nič grgať. Nezáleží na tom či niečo zje, či je na lačno alebo čo zje. Ráno sa zobudí a hneď ešte v postieľke sa mu odgrgne aj tri krát, pokračuje to s prestávkami v priebehu celého dňa. Probiotiká užíva, stravu sme nezmenili, netrpí hnačkami ani bolesťami bruška, zatiaľ toto ostatné ok. Je veselý.. nezmenili sme stravu ani nič iné, neviem si to vysvetliť. Myslela som si či to nemôže byť z nejakých hlienov ma zvačšenu nosnu mandlu(o 5 dni ideme vyberat).
Detska lekarka to vraj ešte nepočula, krv ma ok. al.poslednom obdobi mu hlieny nezatekaju ani nema sopliky. Pytala som sa detskej Dr. P

nikpa
8. okt 2019

@ivirk Ja som takto bez ohľadu na to či som bola po jedle alebo nie grgala a zistili mi helikobaktera plus podráždený pankreas. Viem že asi pokazeny žalúdok z jedla taky malý mať nebude, ja som sa vtedy nezdravo stravovala ale ten HP by to mohol byť. V lekárni kúpite za 5€ test alebo obvodná robí zo stolice tiež.

ivirk
autor
8. okt 2019

@nikpa Ďakujem

nikpa
9. okt 2019

@ivirk ešte jedna vec ma napadla, nadmerné grganie má spojitosť s refluxom čo je u detí vo veku vášho syna veľmi časté.

veronica81
26. apr 2022

@ivirk máme veľmi podobný problém, grganie u päť ročného syna trvá asi mesiac presne ako popisuješ v príspevku. Taktiež má zväčšenú nosnú mandlu, opakované soplíky, infekty horných dýchacích ciest. Čakáme na zákrok, vybratie mandlí. Ako to skončilo u vás? Prišli ste na príčiny toho grgania, prestalo to? Ďakujem

ewcurik
13. feb 2023

@veronica81 dobrý deň, skončilo to po výbere mandle?

vierka0508
25. feb 2024

@ivirk mozem sa opytat ako ste to vyriesili? Nasli ste pricinu toho grgania? Vdaka