Hemeroid u detičiek

janina3479
14. jan 2021

Ahojte,prosím vás poraďte mi niekto či niektorá z vás má skúsenosť u svojich detí s asi hemeroidmy.Mam 2 ročného chlapčeka a asi pred 3 TT som si všimla hrčku na konečníku podľa všetkého čo som hladala na internete by malo ísť o hemeroid,ono to zmizne a zasa sa objavi hlavne keď je na nočníku potierame to masťou z dubovej kôry,zajtra sa chystáme ku doktorke prosím vás ako priebiehalo vyšetrenie bol potrebný aj odber krvy?ak má niekto skúsenosť budem vám vďačná

kiwi3
14. jan 2021

@janina3479 nie som odbornik, ale o hemoroidoch v 2 rokoch som teda este nepocula. odber krvy sa nerobi, v prvom kroku sa nasadzuje medikamentozna liecba, pri vnutornych hlavne cipky, pri vonkajsich maste (u dospelych aj detralex/mobivenal oralne na spevnenie zil)

kiwi3
14. jan 2021

@janina3479 ale hemoroidy to na 95% ani nebudu

laura_222
14. jan 2021

@janina3479 nasa mala 3 roky mala obcas krv na papieri ked mala tvrdu stolicu tak sme boli za obvodnou a pozerala jej konecnik. Hovorila ze hemeroidy su u tak malych deti nepravdepodobne. Nasa mala nejaku ranku kupali sme v repiku umyvat zadok po kazdej stolici ale to sme robili aj predtym a natierat imazolom. Tiez som jej davala dubovu koru ale doktorka kazala len repik. Urcite nech maleho pozrie lekarka