Hernia - pruh ako dlho trvalo keď vás poslali na operáciu?

zuzana321991
3. máj 2019

Ahojte máme 14 mesiacov, keď sme mali 3-4 mesiace začal nám vyskakovať pupok lepili sme a pomohlo, nedávno to začalo zas keďže to neprestalo boli sme na vyšetrenie v mt na detskej chirurgii, tam potvrdili že ide o pruh, pokiaľ sa to nezhorsi máme prísť na kontrolu až i 2 roky a tam sa dohodneme na termíne operácie, nate niektorá takúto skúsenosť? Nejako to vaše detičky obmedzovalo,prípadne sa sťažovali na bolesť a pod.? Ďakujem za odpovede

kikulienkadd
3. máj 2019

Ahoj,môjmu synovi sa objavil pruh na pupku cca v 10.mesiaci. Operovaný bol v 3-rokoch. Nemali sme žiadny problém, len bolo treba sledovať, či sa mu dá vypuklina (crevko) vrátiť vždy dovnútra, či to je mäkké... takto sme to riešili v detskej nemocnici na Kramároch operácia bola 2014. Až na to,že o 3 roky neskôr sme sa museli vrátiť znova,mal pruh na slabine. Bol operovaný,odvtedy pokoj...

stella14
4. máj 2019

Dcera to ma odmalicka. Teraz ma 6 rokov. Neboli ju to ani s tym nema problem. Pediatricka nam povedala, ze pokial jej to nevadi, tak to nemam riesit. Ze ked bude starsia, tak sa sama rozhodne, ci si to da operovat. Niekedy ma pupok viac von, niekedy nema.

katecameron
6. máj 2019

Môjho operovali akútne keďže to odkladali lebo to lebo hento a potom sa mu priskrtil pruh a operácia okamzite

kikulienkadd
6. máj 2019

@katecameron 😰koľko mal rokov,chúďa, čo sa stalo?

katecameron
7. máj 2019

@kikulienkadd mal presne 1rocik pár dní po narodeninách hráča ako moja päsť v slabinách strašne plakal od bolesti a nedal sa utíšiť keď začal vracať okamžite sme leteli na pohotovosť presne o pol noci mi ho doniesli na izbu už zoperovaneho a to mal vtedy salmonelu čiže ho nechceli operovať lenže museli inak by za pár hodín zomrel

kikulienkadd
8. máj 2019

@katecameron ojojoj,to ste teda mali 2v1! Našťastie to dobre dopadlo. Deti by nemali byť choré a hotovo...
nás na túto možnú komplikáciu upozornili,ale našťastie sa nič také nestalo a operovali ho až po 3.roku ako som písala.
Prajem všetko dobré!