Histamínová intolerancia, alergia na bielkovinu kravského mlieka,sóju a vajce

katulka1141
23. mar 2015

ahojte prave nam prisli vysledky na hit a bolo mi odporucane malej dat daosin.mala ma 2 roky jej priznaky su zihlavka a caste sopliky,nafuknute brusko a zapcha.je daosin vhodny aj pre take male dieta??a ako dlho sa ma robit ta eliminacna dieta?ako budem vediet ,ktora potraviny to vyvolava?ma daosin nejake vedlasie ucinky?v ich brozurke sa pise,ze sa ma vziat tabletka pred kazdym jedlom co sposobuje reakciu.ake potom ma byt davkovanie.

zutera
24. mar 2015

Dávkování je přesně jako pises,před každým jídlem.Vedlejší účinky by to mít nemělo, já ho beru dlouhodobě a nijake nemám. Co malé škodí na to budeš muset přijít sama.Každému děla zle něco jiné. Já nesnesu rajc.protlak,mák, soju atd..Ze začátku by se měla držet přísná histaminova dieta-najdes na netě.Ono se to časem zlepší a pak můžeš trošku povolit.Hlavně ŽÁDNÉ ohřívání jídla. Snažit se všechno čerstvé. Je to náročné, ale časem si zvyknes🙂 Přeju pevné nervy a co nejmíň projevů

katulka1141
autor
24. mar 2015

zutera to,ze ma mala aj alergiu na bkm,soju a vajce nam neukazalo,ze aj tu histaminovu intoleranciu.ona ma tie vyrazky stale,plny nos,vodove sople ,zapchu a nafuknute brusko.dakujem t i za podoporu.🙂

katka2021
16. feb 2021

@katulka1141 dobrý večer, vidím, ze staršia téma, chcela by som sa opýtať, ako sa ma vasa dcerka
.moja je 2 roky na mliecnej diete, rok Hit s teraz pribudla celiaklia a vajce

katulka1141
autor
4. mar 2021

@katka2021 dobrý deň. My sme už chvalabohu za vodou. Vela pomohla bylinka perila a homeopatia

katka2021
4. mar 2021

@katulka1141 dobrý večer, ako dlho ste dietovali??

katulka1141
autor
5. mar 2021

@katka2021 poriadna dieta podľa švajčiarskeho zoznamu 2 mesiace. Potom sme si už davali pozor na konzervanty a farbivá.

miselar
16. jún 2021

@katulka1141 dobrý deň mame presne tú istú diagnózu prosím vás pekne ako ste postupovali na začiatku? Co ste dávali jesť aký bol postup? Myslím teda začiatok eliminacnej diety co ste dávali na raňajky obed... Atď. Dcéra má 20 mesiacov nechce mi nič jesť.

katulka1141
autor
22. jún 2021

@miselar pozrite si ten zoznam. Vsetko som robila podla neho. Chlebik. Kolaciky. Zeleninu. Skuste aj bylinku perilu. Homeopatikum histaminum

miselar
22. jún 2021

@katulka1141 ten zoznam mam no sále čokoľvek uvarím nechce. Zeleninu vôbec. Stále dokola varím ryžu a mäso. Sém tam zje polievku ale teda nič moc.

katulka1141
autor
30. jún 2021

@miselar treba skusat. Co by rada jedla?