Hlien v hrdielku

moon123
25. dec 2015

Ahojte maminky...chcem sa spytat...syncek je po chorobe uz dobral ATB mali sme zapal hrtana a sopliky...ale cez den niekolkokrat hlavne ked sa zobudi ma akokeby hlien v hrdielku...ked sa zhlboka nadychne alebo sa raduje a jaší mu strasne chrci v hrdielku...ma 7 mesiacov nevie si poriadne odkaslat aj mu klepkam po chrbatiku ale nic sa nedeje...doktorke sa mame ukazat az po 3.kraloch...davam mu Robokit co je kalciovy sirupcek ale ten nieje na vykasliavanie..rozmyslam nad sirupcekom Stodal? Mate s nim skusenosti s takym malym dietatom? Pomoze mu rozpustit ten hlienik? Dakujem

lanugo
25. dec 2015

Skus my strcit prst dalej na jazycek.To mu vyvola kaslaci reflex a odkasle si.Ja to mojmu robim bezne🙂 Len pozor, nech nie je napapany🙂

magic08
25. dec 2015

Ja by som zavolala dr co by ti odporucala pre maleho.

moon123
autor
25. dec 2015

Doktorka tam bude az v pondelok :( sa bojim aby mu to na priedusky nesadlo to uz by bolo zle zas dalsie lieky v tak kratkom case...preto som sa pytala na ten Stodal a skusenosti kedze je to homeopatikum

pixma321
25. dec 2015

Inhalacie .... rozpusti to hlien...neskor ked bude vačšii dokaze si to vykašlat.... Ak je nahododu astmatik, treba sa poradit s imunologom, pediatrom. Ceny inhalatorov su od 30 eur ... Inhalovat sa da Vincentku, vodu...

moon123
autor
25. dec 2015

Pixma321 inhalujeme poctivo mam ten zlty detsky Omron s tymi medvedikmi...Vincentku ...uz treti tyzden od zaciatku choroby...aj uteraky na postielke vlhke.no nelepsi sa.

ena70
26. dec 2015

@moon123 nepoznam ten zlty detsky omron, ale my sme pri kaslikoch VZDY inhalovali Natrium Chloratum - su to take ampulky, vlastne solny roztok, ale je to z lekarne, iba nalejes do inhalatora, netreba nic riedit, hotove k pouzitiu. ale je to na predpis, pytaj od lekarky. toto mame doma vzdy a kasliky pekne prejdu. kalciovy sirup je fajn, Stodal je skôr na suchý kašeľ. na vykašlanie je dobrý aj sirup Mucosolvan Junior.

pixma321
26. dec 2015

@moon123 mas malinke dieta... ma slabu imunitku ešte...moj si tymto prešiel od pol roka...starši začal chodit do školky a ten menši to všetko dostal...tiež chrčal... Na toto chrčanie nam pomohol ešte sirup Ventolin....ale treba dat pozor na davkovanie....moj ked mal okolo roka...len 2,5ml mohol za den....
Ten inhalator stale použivaj...možno nevidiš zmenu ale može byt aj horšie....moj maval každy mesiac zapal priedušiek z tych soplov.... akonahle ale bol starší doma...prazdniny, leto...boli zdraví obaja...Teraz bude mat 3 roky ten menši a vyrastol z neho...imunitku ma dobru... už je chorý malokedy...raz za pol roka...