Hlísty u trojročného synčeka

radussik8
11. máj 2020

Dobrý večer mamičky. Chcela by som sa poradiť synček 3 roky vykal minulý utorok hlistu (dlhá cca 15cm podobna daždovke) volala som lekárne dostali sme zentel 4dni po 5ml. Piatok zobral poslednú dávku. Po každej stolici ho osprchujem všetko vydezinfikujem, menim mu stále spodné prádlo a pyzamo. Dnes zase vylákal hlistu opäť asi 15 cm. Čo to znamená???😢 Nezabral sirup alebo sa čistí?? Má niekto s tým skúsenosť ako sa toho zbaviť??? Ďakujem za rady.

jaass
11. máj 2020

@radussik8 nepapá veľmi veľa sladkostí????

radussik8
autor
11. máj 2020

@jaass nie odkedy som to našla v nocniku a skoro dostala infarkt nedostal sladké. A predtým ako zjedol lízatko alebo cukríky ale nie veľa.

brezza
11. máj 2020

@jaass to so sladkostami nic nema. Do tela sa to dostane pri konzumacii zle umytej zeleniny na ktoru sa to dostane z vykalov zvierat.

Moze ich mat v tele viac a dostavaju sa von postupne. Zavolaj znova lekarke nech ho sleduje. Nie je to sranda.

jaass
11. máj 2020

@brezza to som nevedela 🙂 vďaka za info, bola som v tom, že je to zo sladkostí .. 🙂

brezza
11. máj 2020

@jaass parazit nevznika zo sladkosti. To len pri mrlach sa odporuca vyradit cukor, ale to kvoli tomu, ze radi papaju glukozu. Mrle sa ale tiez dostanu do tela po skonzumovani vajicka, preto to tak casto maju deti, lebo hygiena u malych deti je horsia a oblizuju si ruky.
Hlista je ale nieco ine.
@radussik8 zavolaj zajtra lekarke. Mozno by bolo vhodne spravit aj ine vysetrenia ako rontgen ked uz ma taketo dospele jedinence.

radussik8
autor
11. máj 2020

@brezza samozrejme to mám v pláne len som chcela vedieť či ma niekto s tým skúsenosť a ako prebiehala liečba, ako dlho trvalo úplne vyliečenie.

brezza
11. máj 2020

@radussik8 v pribalovom letaku nie je napisane ako dlho trva liecba? Tipla by som aspon dva tyzdne

brezza
11. máj 2020

@radussik8 ale v tomto sa nevyznam samozrejme. Skus este skupinu, ktora tu je ..nieco ako zdravotnici na MK.
Neviete niekto ako sa presne vola ta skupina? Tam su aj lekari a zdravotnici a poradia ti

lilitela
12. máj 2020

@radussik8 Podla mna sa moze cistit. Ved niekam tie ochromene cervy musia ist.