Hnačka pri užívaní antibiotík. Čo zaberie?

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti ako zvládnuť hnačku pri užívaní ATB. Mám 2-mes. chlapčeka a včera sme začali užívať ATB. Malý normálne káka 1x denne a dnes kakal min. 7x. Dávam mu aj probiotiká, ale nezaberajú. Treba ATB zmeniť popr. úplne vysadiť? Bojím sa aby nebol dehydrovaný. Kojím každé 2 hodiny, ale mám pocit, že má málo mokrých plienok. Vodu mi piť nechce. Čo robiť, veď ATB musí užívať min. 8 dní. Ďakujem za rady.
12. júl 2008 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no moja na tvojom mieste idem okamzite do nemocnice po prve s velkou pravdepodobnostou lma to antibiotik a po druhe bude zdehydrovany a ako vidim na slovensku je horuce takze okamzite volaj lekara necakaj u takychto deti sa dehydruju neskutocne rychlo a ked nechce ani pit tak na nic necakaj ver mi to ti hovorim z vlastnej skusenosti .

PS. na letaciku s antibiotik by si mala mat napisane ze v pripade vyrasky alebo hnaciek alebo vracania pri podani antibiotik treba vyhladat lekara a ktomu tvoje dieta ma len 2 mesiace to je kriticky vek.

daj vediet co urobis aco je s dietatkom ahoj
12. júl 2008 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Hnačku má určite z ATB. Viem, že malé deti mávajú často hnačky z liekov, preto som ešte kľudná a čakám, že sa to upraví Myslíš, že by sa mohol z tých riedkych stolíc dehydrovať?Pred ATB mal stolicu niečo medzi riadkou a hustou a teraz je riedka a mám pocit, že páchne ako pokazené vajíčko
12. júl 2008 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v jeho veku ano na tvojom mieste by som isla okamzite do nemocnice nemas co stratit v tomto veku to ide rychlo prinajhorsom mu daju infuziu na hydrataciu a vymenia mu hned antibiotika urob mi radost zavolaj hned teraz ja neviem ci mate na slovensku neaku tel. linku kde ti poradia alebo zavolaj na pohotovost a ty ti povedia co mas hned spravit mne sa tro stalo na pohotovosti mi povadali aby som okamzite prisl atakze to nenechavaj prosim Ta a daj mi vediet co a ako
12. júl 2008 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak probio nezaberá, tak choď k lekárovi.
12. júl 2008 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte, tak chvalabohu malý dnes kakal len 2x. Probiotiká Infants dophilus asi zabrali, ale bruško malého stále bolí. Dúfam, že už nebudeme hnačkovať Tie ATB sú riadne hnusoby, ale čo už keď na pneumokoka nič iné nezaberá
13. júl 2008 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som rada ze ma to za sebov
14. júl 2008 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby a co hovorite na to,ked uziva antibiotika matka? Mam zapal mocovych ciest a musim ich uzivat, mozem pri tom kojit? Dostala som 2 rozdielne nazory od 2-och lekarov....ANO aj NIE.
15. júl 2008 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pokial kojis alebo si tehotna tak beries len antibiotika ktore su v sulade s tvojim stavom takze vsetko zalezi na tom ake antibiotika beries
15. júl 2008 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok