Hnačka, výsyp, zväčšená krčná mandľa a lymfatické uzliny

slavkabj
19. sep 2015

Ahojte, prosim vas, mate niektorá podobnú skúsenosť? 3 ročná dcérka v sobotu pred dvoma týždňami začala hnackovat. Nasadila som hylak, živočíšne uhlie, probiotikum, myslela som si, ze to potrvá nejaké 2 - 3 dni. Pred týždňom v sobotu sa jej na licku objavil taký červený menší fľak, vyzeralo to ako ustipnutie komárom. Neskôr sa to zväčšilo, potom stratilo a objavilo na brušku chrbatiku, nozickach, ruckach. Mala to len dva dni, potom to zmizlo a mala aj zvýšenú teplotu, od tých 37 do 38,3 st. Riedsiu stolicu a zvýšenú teplotu ma stále. Stolicu tak 3 - 4 x denne. Boli sme za našou dr. vzala jej výter, výsledky zatiaľ nemáme. Lenže ona ma aj strašne veľkú lavu mandľu, mala tam capiky, hneď nas poslala na krčné, vraj to je len z jedla, alebo nejaká infekcia, ze angína určite nie, hnis na tej mandlí nebol. No veľké lymf. Uzliny ma, poslala nas s tým na ultrazvuk, ten to potvrdil ze ma akútne zväčšené lymf. uzliny. Krčná jej odobrala aj krv, spravila výter, čakáme za výsledkami. Mali ste niektorá niečo podobne? Inak, ona ma len jednu krčnú mandľu zväčšenú. To bolo divne aj krčnej lekárke. Je normálne ze ma jednu krčnú mandľu veľkú a jedna je normálna mala?

sara9567
4. apr 2021

@slavkabj dobrý deň mohla by som poprosiť fotku

slavkabj
autor
4. apr 2021

@sara9567 zdravim, ten prispevok je z 2015, uz je to zabudnute