Hnisavé cčpy v hrdle

19. dec 2022

Ako inak v tomto obdobi sme doma chory, zajtra idem s dcerou k dr, ma horucky, kasel... Ja celkom fajn mam len nadchu a bolest hrdla pri prehltani, dnes som sa pozrela a mam aj hnisave ak to dobre nazvem tie capy v hrdle. Da sa to vyliecit nejak podomacky mate skusenost ? Moc sa mi so sebou k dr.kvoli tomu nechce. Kupila som si akurat.glimbax dnes

jana_eyre_2
19. dec 2022

Ak sú hnisavé čapy v hrdle tak to je najskôr angina a tá by sa nemala liečiť podomácky, to môže byť aj nebezpečné.. treba ísť k dr, na výter, dostaneš ATB a budes čoskoro ok..

autor
19. dec 2022

@jana_eyre_2 och no nazdar 🙈 tak zajtra idem s dcerou k dr , a ak bude nutne tak so sebou teda stredu. Akoze necitim sa nejak hrozne, akurat to prehltanie boli

hablko2
19. dec 2022

Ja som bola chorá pred vyše mesiacom - stratený hlas, kašeľ, hnisavé mandle. Dostala som ATB, po dobratí mi ostal len suchý dráždivý kašeľ, po necelom týždni po dobratí znovu hnisavé zväčšené mandle, kašeľ sa opäť zhoršil. Bola som aj na výtere, výsledky OK, takže ATB aj keď mi Dr. predpísala, som už neužívala, ale snažím sa doliecit bez nich, keďže mi vždy rozhádžu trávenie a ďalšie veci…pomaly sa mandle čistia aj keď sú stále zväčšené… kašeľ ešte sem tam tiež. Mne najviac pomohli šalviové veci - salviovy čaj na pitie aj kloktanie, anginal salviovy - sprej do hrdla, cmulanie salviovych cukríkov. Kloktanie kloktadlom Tantum verde… neviem či som poradila, ale želám skoré uzdravenie celej rodinke.

autor
19. dec 2022

@hablko2 ano citala som na nete ze zalezi ci je angina virusova alebo bakterialna, no moznoze uvidim co zajtra dcera u detskej dr a aj to mi napovie asi aoo sme natom. Ci dostane atb, lebo tak zrejme mame to iste

aurorastone2
19. dec 2022

Mne povedal dr na ORL ze si to môžem aj sama vytlačiť malou lyžičkou doma

autor
19. dec 2022

@aurorastone2 fuha tak to neviem ci by som dala 😂

aurorastone2
19. dec 2022

Je to také no nepríjemné 😅

hablko2
19. dec 2022

Ešte dodám, že som podľa Dr. nemala angínu, ale zápal mandlí a hltana, keďže som nemala teplotu. Pri angíne by som vraj mala aspoň zvýšenú teplotu a nekašlala by som…

autor
19. dec 2022

@hablko2 ja som si sice nemerala teplotu ale tiez.som ju asi nemala 🤔 ale nekaslem len hrdlo mam zapalene

enusamt
19. dec 2022

Prvy raz som chytila hnisavu anginu od syna.. skapata, chripkovy pocit. Dostala rovamycin.. po prvej tbl zlepsenie.. no po dobrati podlednej to stale nebolo ono.. o tyzden riadna bolest v krku ako po ziletke, mykalo ma pri prehltani, ale inak ziaden kasel ani teplota.. no celkovo horsie ako prve. Teraz mam amoksiklav a fakt super..
Domaca liecba absolutne nepomahala

autor
19. dec 2022

@enusamt ja praveze nemam az uplne neznesitelnu bolest, akoze boli ma pri kazdom prehtlnuty a v noci sa nato budim, ale nemam uplne taky ziletkovy pocit. Akurat dnes ma napadlo sa pozriet a mam to tam teda hnisave 😏 tiez som to asi chytila od dcery, ta ma.uplne aj horucky a kasel zajtra idem s nou k dr som zvedava. Ale ona sa zas na hrdlo stazuje len troska. So sebou pojdem asi stredu ak sa to nezlepsi

felycity
19. dec 2022

pokiaľ sú hnisavé čapy s vysokou pravdepodobnosťou angína bakteriálna - treba preliečiť ATB, neliečena angina môže mať neskôr dôsledky na srdce atd...

janetinka27
19. dec 2022

ahoj, ja mam capy tiez, jednu mandlu mam velmi zjazvenu. niektori doktori odporucaju nevyberat capy z mandli.ja vyberam kazdy den.posledny rok sa mi to zhorsilo a zlepsenie prislo az po dobrati antibiotik. ale po kratkom case sa mi zas vzdy vratili. na nete pisali, ze capy ma kazdy piaty clovek.tak som to nejaky cas neriesila.ale po antibiotikach vzdy ustupia,takze to treba asi riesit, ked to reaguje na liecbu

autor
19. dec 2022

@felycity ano uz som si to citala aj ja na nete...bo nic musim vydrzat do tej stredy a pojdem teda skusit dr

autor
19. dec 2022

@janetinka27 aj vas bolia ? Lebo ja mam momentalne akutne zapalene hrdlo, boli ma.kazde.prehltnutie

janetinka27
19. dec 2022

ano, mala som medzitym niekolkokrat silne zapalene hrdlo, vtedy som si uz isla pre antibiotika, lebo som uz nemohla kvoli bolesti fungovat