Hnisavé oko bábätka

8. apr 2021

Prosím vás o radu. Od narodenia mame problém s hnisavymi očkami. Mali sme problém s kanalikmi ocka mávala každé ráno celé zlepené. Našťastie sme nahrievali a masirovali a nejak nám to prešlo. Ako nám tamto prešlo sa nám stáva ze jedno očko akoby suché a na konci vyžrate a hnisavé a na druhy deň krásne čisté. Jeden deň pokoj a na ďalší deň druhé očko to isté a strieda sa nám to každé tri dni. Boli sme u očnej ale práve v ten deň mala obe očka v poriadku. Len povedala že kvapksť ocuflash a masírovať kanáliky. Skúšala som repik,harmanček. A nepomáha dokonca doktorka detská nám predpísala aj antibiotík kvapky

majamat
8. apr 2021

moja dcera mala asi v 3-4m zapalene jedno ocko. pediatricka nam dala kvapky a preslo to, potom asi v 8-9m mala nadchu a opat zapalene ocko, asi 3t. boli sme na ocnom a vraj upchate kanaliky, no v tomto veku uz kanaliky nepreplachuju, lebo dieta sa privlemi hybe a netrafili by sa, navyse by mohli poskodit oko. tak sme vyfarosvlai kvapky a preslo to.
potom o nejaky cas opat, 5t zapalene ocko, dokonca sa pridalo aj dlasie. potom neskoropat to iste ocko, azs asi 3-4t a to bolo poslednykrat. dietatu kanaliky rastu, rozsiruju sa a teda to uchatie sa uvolni. samozrejme su deticky, co mozu mat uzsie kanaliky,a lebo tam amju iny problem a u tyhc to tak lahko neprejde, ale je tu sanca, ze z toho yvrastie.

whatever1
8. apr 2021

Ak kojis, skús kvapnut materské mlieko. Ja som tomu ozaj neverila ale vyskúšala som to ako poslednú možnosť. Inak by bol narade uz preplach, pretože problém pretrvával dlho a kvapky a masáže nezaberali. Naozaj na druhý deň bolo oko lepšie o 70% a na 3-4den úplne bezproblému.

dollyzv
8. apr 2021

My s tým bojujeme od narodenia,aktuálne má 5mesiacov..ale nikdy to nemal až takto veľmi..mal aj antibiotiká,prešlo na týždeň a zase sa to vrátilo..vraj sa chodí do Martina na preplach kanalikov

autor
9. apr 2021

@whatever1 no to som tiež už skúšala ale žiaľ nepomohlo

abcmajacba
30. jan 2022

Ahoj, čo vám prosím pomohlo? 😩

zuzanna33
30. jan 2022

Jednoznačne UNIFLOX 0,3% kvapky 5x-1 kvapka predpísal nám ich očný lekár!Do týždňa sme mali pokoj!A tiež masírovať tie kanáliky.Maly mal 3tyzdne keď mu očko opuchlo a zahnisalo a neskôr aj druhé... Takže viem úplne čo prežívate

autor
30. jan 2022
abcmajacba
2. feb 2022

Ďakujem 😍😉

abcmajacba
2. feb 2022

@zuzanna33 ďakujem 😉