Homeopatiká pre 3 - ročné dieťa. Aké mu dať?

samsara
16. jún 2009

Vie mi niekto poradiť,aké homeopatiká mám použiť na zníženie horúčky u 3 ročného dieťaťa,žiadne iné príznaky,okrem horúčky zatial nemá.Dakujem.

erikasadek
17. jún 2009

kubaka, vidis a ja zase mozem len suhlasit s tym lekarom moj syn mal aj 40°C a na nom to nevidno, ani na jednom proste s anormalne hra, anormalne je, a normalne sa sprava, aj lkeby si prisla na pohotovost tak ti povedia vsade, taketo dieta pokial nem aziadne priznaky moze mat horucku aj tyzden.. bez problemov len ju treb a, strazit ahlavne vela, hydratovat..

ano suhlasim ze , novodobe, pri kazdej teplote hned davame lieky na znizovenie horucku co je chyba, pokial dieta normalne znasa samozrejme.. ak je ok , tak treb anechat imunita sa takto dava do pozoru a telo sa brani, len k=ed je zvysena, teplota...
co pisal na konci ma nezaujima, ale tie prve veci sedia..
inak pri horucke nad 39°C aviac , vzdy kupel, o 2°C menej ako teplota tela, inak hrozi naozaj nabeh na febrilny krc....

😉 staci nato aby teplota pekne isla dolu.. 😉

erikasadek
17. jún 2009

chcem dodat, pri detoch ktrore sa normalne spravaju sa horucka prilis nedava dolu.. samozrejme.. 😉

je to fakt , na ktori , sa ukazuje viaca aviac teda vela lekarov.. 😉

na bolave hrdlo , je homeogene.. 😉

listicka77
18. jún 2009

no to jsem se pobavila...

ten text jsem sem dala, abyste měly i jiný pohled na věc. jak si s ním naložíte, je vaše věc. samozřejmé je, že člověk postupuje podle toho, jak jeho dítě horečku snáší. třeba moje dobře a je zjevné, že nijak netrpí. tož tak. a kubaka, nevím, kde jsi přišla na to, že své dítě trápím hlady. vitariánství je moje věc a moje rozhodnutí. dítě se "rozhodlo" jinak, vařená strava mu chutná a normálně ji dostává. třeba to časem přehodnotí... 😀

mywiel
19. jún 2009

Erika plny suhlas 😉

petja
19. jún 2009

No nevim,má Kubaka sna něco proti vegetariánství Listicky? To nepřijde moc fér,její označení,že týrá dítě,že mu nedá najíst!!!
Na horečku nám skvěle zabírá Belladona,pokud se ale zároven potí,jinak Aconitum napelus.Pokud tazatelka ale neví jaké ředění použít,určitě jí radím,buď si o homeopatii ve svém zájmu nastudovat co nejvíc,ostatně dost se divím tomu,že chce řešit problém homeopaticky a přitom nechápe základní princip,nebo raději používat alopatické léky,jak radí Kubaka,to je pro konzumního člověka volba č.1
Vynikající na teplotu je derivační koupel.Já snižuju teplotu až od 39 v konečníku.

samsara
autor
20. jún 2009

Petja - mám doma homeopatické knižky a mám aj niečo dokonca ,,preštudované",ale nevidím dôvod,neporadiť sa aj s inými maminami,ktoré homeopatiká používajú a s tými riedeniami je to asi tak"

V encyklopédii homeopatie je napr. pri teplote riedenie:
Aconitum 30CH - každú hodinu ,najviac 10 dávok
Belladona 30CH -každú hodinu ,najviac 10 dávok
Arsen.album 5CH !-každú hodinu ,najviac 10 dávok

V knihe homeopatia- praktické použitie v rodine - je viacero homeopatík s jednotl príznakmi ,ale bez riedenia.

V knihe Homeopatie - rady pro každý den sú homeopatiká :aconitum,belladona,ferrum phosphoricum bryonia,gelsemium... V RIEDENIACH 9CH!

Tak aké riedenie je teda najlepšie???? Ked v 3 homeopatických knihách sú rozne riedenia na ten istý stav a nielen ,čo sa týka horúčky...Predpokladám,že autori kníh,majú o homeopatii naštudované ovela viac a asi aj chápu zakladný princíp homeopatie ,ale v riedeniach sa úúúplne líšia a preto ma to dosť mýli,tak sa prosímŤa,už tolko nediv,že chcem svoje dieťa liečiť aj homeopatiou a rady hladám na tomto fore,ved od toho tu diskusné forum je,nie?

petja
20. jún 2009

Tak se nerozčiluj,reaguju jen na tvá slova,že nikdy nevíš jaké ředění zvolit! Já řeším ředění 5a 9 CH na akutní záležitosti a 15,když symptomy zůstavají,ale už nižší ředění nezabírá.30CH si myslim,že není dobré užívat víc jak jednorázově,to už zavání konstituční homeopatií a ne léčení nemoci.To víš,knihu dnes může napsat a vydat každý.Také asi co autor to názor...Velice dobrá kniha je Homeopatie víc než léčba od Jiří Čehovský,to si myslim je základ,aby se člověk v homeo orientoval a řekl ano,to je moje cesta,nebo ne.

samsara
autor
20. jún 2009

Petja - ďakujem za vysvetlenie,ohladom riedenia,ktoré používaš, táto Tvoja odpoved sa mi veru viacej pozdáva 😉 ,ako pred tým. 🙂
Na tú knihu ,čo doporučuješ,sa určite pôjdem pozrieť do kníhkupectva,dúfam,že ju budú mať.

petja
20. jún 2009

Rádo se stalo 😉 Knihu najdeš spíše v nějakých alternativních knihkupectvích,nebo alternativa.cz. Tyto stránky přímo provozuje autor knihy p.Čehovský.

kubaka
20. jún 2009

samsara - ale nejlepší je si najít homeopata a konzultovat u konkrétní nemoci dávkování s ním. Stejně se to mění v průběhu choroby

.
Mě homeopatka říkala, že čím více shodných symptomů, tím vyšší ředění. Nejčastěji se stejně používá právě to ředění 9 a 15

matkaasebko
27. feb 2012

ahojte, ja by som sa teda chcela spytat ktore tie homeopatika su na tu horucku najlepsie?a môzu sa kombinovat normalne so sirupmi proti horucke?a neviete ci su nejake homeopatika ktore napr. neznizuju horucku iba zlepsuju jej priebeh

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz