Horúčka, ktorá neustupuje

niza
24. feb 2015

maminky prosim vas, mate niekto skusenost s tym ze teplota trvala aj tyzden u dietata? mam 3 rocneho syna. teploty mal najviac 39,8 a uz ich ma tyzden. Bol na odbere a krvny obraz je dobry. CRP mal zvysene. K tomu este kasle.. RTG mal robeny pred 2 tyzdnami lebo kaslal uz vtedy
dakujem za kazdy nazor

junovka
24. feb 2015

@niza brali ste ATB?

niza
autor
24. feb 2015

pardon to som nenapisala. Bral 10 dni Unasyn. potom bol 3 dni pokoj a zacali tieto teploty.

niza
autor
24. feb 2015

@junovka pardon to som nenapisala. Bral 10 dni Unasyn. potom bol 3 dni pokoj a zacali tieto teploty.

junovka
24. feb 2015

@niza co tak sa pytat na plucne, kedze stale ma kasel?Moj muz pred tyzdnom tiez vybral dvoje ATB, mal zapal pluc a kasel este trocha pretrvava.

niza
autor
24. feb 2015

@junovka volala som na plucne do ba do pudunajskych povedali ze mam s nim prist. No maleho obvodna povedala ze to bude isto chripka ze ho mam doniest k nej. aj tak bolo a teraz je to tyzden uz takto s teplotami

junovka
24. feb 2015

@niza chod na plucne, predsa ta tam vysetrie lepsie ako obvodacka.

ewelienka
25. feb 2015

Dobry den moja dcerka ma dva roky a mame podobny problem pred dvoma mesiacmi kaslala uz dlho obvodacka stale taky sirup potom iny a zase iny neustupovalo ziadala som o rengen pluc nakonoec jej ho urobily a diagnoza zacinajuci zapal pluc brala antibiot 10 dni potom bolo isty cas v pohode no zase to zacalo kasel v noci rano ze vraj suchy vzduch povedala lekarka no od poatku zacala mat vysoke teploty do 40 v nedelu sme boli na kramaroch a ze chripka horucky uz nema ale mala aj hnacku a aj vracala uz je to lepsie akurat sopel velmi a kasel + kycha antibiotika nedali crp mala 8 v norme ak by mi maminy vedeli poradit bola by som vdacna neviem ci ma slabu imunitu alebo preco stale chora teraz ako je chora nechce nic vobec nic jest iba stale pije cajik. Dakujem

niza
autor
25. feb 2015

@ewelienka je dobre ze aspon pije..moj strasne malinko :( manzel s nim isiel akurat k dr. uvidime co sa dozvie nove..

junovka
25. feb 2015

@ewelienka tym zapalom pluc mala oslabenu imunitu, takze ked sa dostala z pluc, telo este sa poriadne nezregenerovalo, tak hned asi chytla crevnu virozu....teraz je nejako strasne vela ludi chorych,a najma deti.Clovek vacsinou ked je chory , tak mu ani jest nechuti....hlavne, ze chce pit.

petrouchka
25. feb 2015

@niza ked tie teploty budu pretrvavat, tak Vam asi lekarka urobi aj pecenove testy, pripadne sa opytaj
lebo kamaratkyn syn mal mononukleozu, najprv to vyzeralo ako angina, ale horucky nesli dlho skoro dva tyzdne kym mu na to prisli, najrpv sa to tvari ako angina
ale drzim palce nech to coskoro prejde

ewelienka
26. feb 2015

Maminy tak uz je lepsie uz malinko aj pojedla ale naozaj iba malo horucky sme mali tri dni teraz na 6 den uz iba kasle a sopli ale je to podstatne lepsie .. len mam obavy ze ked sa vyzdravie znova ochorie kedze antibitika nemame iba siru na kasel uvidim ale velmi dakujem za vase rady 🙂

ewelienka
7. mar 2015

Niza tak ako ste dopadli u je malinky zdravy?

niza
autor
8. mar 2015

@ewelienka Krvny obraz dobry....potom pomaaaaly horucky ustupovali.mal klacid, z vyteru sa zistilo ze ma pneumokoka

mischelka226
8. mar 2015

@niza my mame dnes piaty den teploty, v piatok sme boli u dr. ale nic mu nebolo len tie teploty tak nam pridala diazepan, v sobotu sme boli aj na pohotovosti, bo zeleny sopel a kasel, dali nam Klacid bo vraj to "ide" na priedusky, no ale dieta mam stale v teplotach, zrazime to tak na 38 a ideme zas hore..... zajtra volam nasej dr,. ze sme stale na tom rovnako. vraj daky virus...ale tolke dni v horuckach???? aspon nam dost vela pije ked uz jest moc nechce.....

iwet7
8. mar 2015

@mischelka226 moj maly mal minuly tyzden asi
4 dni horucky 39-40 + sopel, kasel, na druhy den ako mu zacali sme isli k dr., popocuvala, dychanie ciste, hrdlo vsak zahnisane - angina. dala nam atb, povedala, ze este par dni mozu byt horucky, kym nezaberu lieky, tak aj bolo. po 4 dnoch horucky odozneli, maly mi vsak skoro nic nezje, asi z tych atb, ma hnacku /davam aj probiotika/ - za den zje tak 5 lyzic polievky + pol poharika vyzivy. uz som z tohto nestastna, je cely biely, len cakam kym doberie atb, potom sa snad rozpapa.

olifcek
8. mar 2015

@iwet7 ked ma hnacky, nedavaj probiotika... teda, aspon ja by som nedavala

mischelka226
8. mar 2015

@iwet7 hlavne je aby pili, ja to jedenie ani moc neriesim, hlavne je, ze mi pije ci den, ci noc, pchame to teraz donho.... a jedenie, dali sme mu teraz vecer uz paralen 500 - od 21 kil moze tak kooonecne nam nieco zabralo a mali sme 37, 3 tak spapal sj dva krajce zavinu....ale tak aj v priehu dni nieco aspon dobne..... ale ked pride nanho ta horucka koniec, bluzni, nevnima nas a tak, ale zaspi, vypoti sa a je trosku lepsie...no v noci je to najhorsie, kazdu pol hodinku mam budik nech ho meram.....

iwet7
8. mar 2015

@mischelka226 moj tiez pije vela, no a ked sa vecer stmievalo, chytala ma panika, lebo som vedela, ze to pojde zase hore. celu noc spaval s nami v posteli, uplne horel, lieky na stahovanie teploty zaberali len na chvilu...teraz je uz lepsie. ja len dufam, ze v tejto sezone uz mame poslednu takuto chorubu, lebo od decembra toho mame za sebou az az..

iwet7
8. mar 2015

@olifcek uzivame probiotika enterina - je urcena na hnacky a traviace tazkosti. uz som vyskusala vysadit, ale ked mu ich nedam, prezenie ho cez den 4-5x, ked ich uziva, tak 1x cez den.

olifcek
8. mar 2015

@iwet7 aha... dakujem za informaciu... a co tak trocku bananu denne? 🙂

marci10
8. mar 2015

Doporučujem, aby ste pri vysokých teplotách brali k lekárke hneď aj moč v sterilnej skúmavke (alebo si aspoň vyžiadali rozbor u lekárky). Moja dcérka mala tiež vysoké horúčky a bol to veľmi nepríjemný zápal obličiek. To sa dá zistiť len z moča (+ vysoké CRP).

iwet7
8. mar 2015

@olifcek no to by som bola prestastna, keby ho zjedol...ale skoro nic nepape, ale uz sa to lepsi, tak vyskusam po troske. som na banan popri vsetkych tych liekoch aj zabudla ☹

olifcek
8. mar 2015

@iwet7 skus mu urobit smoothy... prepac, necitala som cele.. ak dojcis, tak mixni banan s mlieckom, ak nie, tak banan s vodou a trosku, trosililinku domaceho medika, alebo kludne i bez neho... alebo bananik, kiwi a voda, ci mliecko...

ja som dlho dojcila a Olivka mi pila hodne dlho iba mliecko, tak neviem moc porovnat... 🙂

iwet7
8. mar 2015

@olifcek malého uz nedojcim, ale skusim pomixovat bud s ovocim alebo s mlieckom. vdaka za tip 😉