Horúčka u dieťaťa bez iných príznakov

bajuss21
1. aug 2021

Ahojte maminky, dcérka dnes teploty 38.5. žiadna zmena správania, smeje sa, hrá sa, papá všetko, zistila som to len vďaka tomu, že som si ju vzala na ruky a bola horúca. Môže byť takáto vysoká teplota pri zuboch? Lebo to mi už príde dosť.... prekonali sme zápal obličiek, takže ma to stresuje 🤦 len ešte som sa nestretla s tým, že by mala teplotu bez žiadnych iných príznakov, príde mi to zvláštne... ďakujem

nikpa
1. aug 2021

@bajuss21 zuby, vírus, 6.5. choroba, prehriatie, zápal močových ciest...všetko môže byť bez iných príznakov, len teplota

mamamasama
1. aug 2021

u nas to bola 6-ta choroba

bajuss21
autor
1. aug 2021

Tak to by ma nenapadlo, že za dobrou náladou s horúčkou môže byť niečo vážnejšie....zajtra dám teda radšej skontrolovať moč, nech niečo nepodcenim...

kylie1983
1. aug 2021

Aky ma dcérka vek? Teraz je vela siestej choroby, aj nas maly ju prekonal pred dvomi tyzdnami 🙃

megyi1711
1. aug 2021

@bajuss21 aj moj mal nieco podobné asi pred 3 týždňami...z nicoho nic teplota 38,5 , 39..ziadne sople,kasel nic iba teplota..aj sa hral, dobra nalada...trvalo to 2 dni,tak ako to prislo tak to aj odislo,nebola som ani u dr.,zvyknem ist az tak na tretí den ak to neprechádza..striedala som len paralen a nurofen čipky kedze sirup mi nevypije..teraz v lete su kadejake virozy. Držím palce

alchemilkazltozelena
1. aug 2021

@bajuss21 virus... moji maju bezne... 3 dni teploty a koniec

bajuss21
autor
1. aug 2021

@kylie1983 11 mesiacov 🙂 no tak uvidime ale moč pre kľud mojej duše zanesiem. Mňa len zmiatlo to, že uteká pred vami so záchvatom smiechu, všetko papá a popri tom má takú teplotu 😅

sapetka
1. aug 2021

Deti vacsinou pri zvysenej teplote do 38,5-39 su cule a hraju sa dalej. Ak to pretrvava dlhsie ako 2-3dni riesila by som to

katesocka
1. aug 2021

Ja osobne by som tiež zobrala moč pre istotu k doktorke keď už mala zápal obličky. Aj keď teda môj mal pri zápale obličky horúčky okolo 39 a veľmi ťažko sa zrážali. Ale istota je istota. Držím palce aby to bola "len" viróza.

lenka2710
1. aug 2021

@bajuss21 aj môj mal také teploty a ako píšeš, jedol, hral sa, absolútne ziadne známky choroby, len bol na dotyk horúci! Po troch dňoch ako prišla aj odišla, volala som ale ešte dr, že aspoň moč mu zanesiem pre istotu, ten mal cisty! Takze bud zuby, prehriatie alebo nejaká viroza 🤷‍♀️

elizabet173
2. aug 2021

@bajuss21 mávali sme to pri zuboch

matim
8. dec 2023

môj 10 - ročný chlapec už vyše troch rokov mával teploty bez príznakov...nazývala som to chronická únava. Teraz to však už došlo do extrémov. Netrvalo to 2 dni, ale 6 a z hodiny na hodinu mal 40,2, ďalši deň 40,6 a ako stále vychytal to cez víkend. Išli tekutiny, nurofen, panadol, ale nestíhalo sa, tak nasledovali vlažné sprchy. Pohotovosť bola o tom, že sa predpíše nepotrebné antibiotikum a vypočula som si výčitky, že má viacej piť a piť ako keby som to nevedela. Voda je najlepší liečiteľ. S manželom sme už išli ako na zmenu, každé dve hodiny striedačka. Konečne máme diagnózu ...cytomegalovirus a EBV - vírus to je. Netreba antibiotika. Treba len dávať pozor na vyčerpanie a na zníženú imunitu. Nabehujeme na polročnú homeopatickú liečbu imunity.