Horúčky u 15 mesačného dieťaťa

lilyianka
27. mar 2021

Ahojte,
Možno mi budete vedieť pomôcť. 15mesacnemu synovi začali vo štvrtok večer horúčky,presnejšie 38,8. Cez noc som striedala nurofen a paralen sirup. Včera doobeda bez horúčky a od obeda znova nad 38. Večer znova skoro 39,dnes ráno zvýšená 37,5 a teraz už zase skoro 39. Podávam dokola nurofen a paralen. Minulý piatok sme boli na očkovaní v 15tich mesiacoch. Včera som radšej zavolala doktorke a ona povedala,že keďže nemá kašeľ ani soplik tak to môže byť zo zubov. Lebo už na očkovaní hovorila,že mu idú hore aj dole stoličky. Malý zje menej,ale zje,pije čaj a vodu. Cika trochu menej ,zdá sa mi,že viac slinta a je nervózny, umrnčaný. Myslíte, že to môže byť zo zubov? Čo ma trápi, že aj keď teplota klesne, znova potom vždy na obed stúpne, čiže je bez teploty len chvíľu doobeda.

kleopatra114
27. mar 2021

reakcia na mmr to nemôže byt ? Aj moja mala 5 dni horucky

lilyianka
autor
27. mar 2021

@kleopatra114 vraj nie vravela doktorka, že to by mal aj výsyp

lilyianka
autor
27. mar 2021

Ešte doplním, že včera a dnes nekakal a niekedy keď mu dám piť vodu, tak by cumel najradšej rozkusal

marianarem
27. mar 2021

@lilyianka Moze to byt reakcia na ockovanie. Mne doktorka povedala, ze cca tyzden po ockovani mam ocakavat reakciu, ze moze to byt zvysena teplota alebo vysyp, nie nutne obidve veci. U nas bola zvysena teplota na 8. den a vysyp este az 2-3 dni potom, ale nebolo ho vela.

majamat
27. mar 2021

@lilyianka to moze byt reakcia po mmr. aj moja mala, zacala presne o tyzden a vysyp sice mala,a le az na 4den

lilyianka
autor
27. mar 2021

@marianarem
@majamat
A kde boli vaše deti vysypane?
Ešte čo sa mi zdá zvláštne, že keď chytím čelo a mám pocit, že mu horí má nižšiu horúčku ako napr teraz keď som mu merala pred chvíľou a čelo sa mi zdalo,že by ani nemusela byť teplota a bum zrazu vysoká. A rucicky studené. Po podaní sirupu ani žiadne potenie, v noci vôbec nie

majamat
27. mar 2021

@lilyianka moja bola vysypana 4 den odkey jej zacali horucky.

majamat
27. mar 2021

@lilyianka niekedy pri horuckach byva horuce cele telo,a le niekedy su koncove casti tela horsie prekrvene a preto su chladnejsie.

pehavcek
27. mar 2021

Moj syn nebol vysypany vobec ale cca na 8-9 den mu zacali horucky medzi 38 a 39.Trvali asi tri dni

siska53
27. mar 2021

@lilyianka nie.. nasa mala na asi 10.den po ockovani len horucku..ale asi len dva dni. Vysyp nemala. Takze kludne moze byt aj bez vysypu.

dzepeta
27. mar 2021

mne pediatricka povedala ze ked idu zuby ze teplota by nemala vystupit nad 38...ked je uznad 38 tak mozno nieco na neho lezie.drzim palce

euka210
27. mar 2021

Ja neverim ze zo zubov taka horucka...mam 3 deti a teplotu som kvoli zubom u nich nezazila. Ani nasa dr.tomu neveri...moze infekcia...malo cura lebo ma horucku, potrebuje viac pit. Ze kolise je normalne a celkom dobre...lepsie ako keby mal cely den 39C. 3dni pockat ci nebudu ine priznaky

euka210
27. mar 2021

@lilyianka pri vysokej tak byva...ruky nohy studene, trup horuci...preto sa obklady davaju na trup

sasanka605
27. mar 2021

Nas mal po mmr teplotu od 7,8dna a 10 den vysyp ale hodne tvar, ruky, brucho, chrbát. Na nohach len par. V noci som pockala kym sa oteplia aj ruky a potom namocenou plienkou potierala chrbat aj brucho. Pediater tvrdil ze to urcite nie je z ockovania, nemusim dodavat ze som mu velmi neverila.

lilyianka
autor
27. mar 2021

@pehavcek
@siska53
Uvidím do pondelka ako bude a keď bude stále teplota,znova zavolám detskej lekárke

lilyianka
autor
27. mar 2021

@dzepeta no dúfam,že nie,zatiaľ nevyzerá, že by mal byť chorý

lilyianka
autor
27. mar 2021

@euka210 mne to tiež prišlo tak zrazu, že tie zuby sa mi tak nezdajú. On skôr vtedy hnackuje často, ale teplotu kvôli zubom nemal

lilyianka
autor
27. mar 2021

@sasanka605 u nás je dnes 9.deň po očkovaní

marianarem
27. mar 2021

@lilyianka Moj mal po celom tele ojedinele male vyrazky. Nic hrozne, skor ozaj mierne, ale bolo vidiet, ze je neobvykle vysypany. Trvalo to tak 2 dni.

pehavcek
27. mar 2021

@lilyianka no poviem Ti takto. Nas na to doktorka upozornila. Takze sme to brali ako samozrejmost a vobec nestresovali. Ako teploty prisli, tak odisli 🙂

lucia147852
27. mar 2021

Určite reakcia po MMR, ale je smutné, že dr nevie aké reakcie sa môžu očakávať a neupozorní na to rodiča. Ešte smutnejšie, že to asi ani sama nevie, kedže povedala, čo povedala.

lilyianka
autor
28. mar 2021

@pehavcek
@lucia147852
Ja som sa tiež pytala a len povedala, že hneď po očkovaní reakcia nie je. Čo som aj vedel a,keďže som si o tom čítala. Ale že niečo môže nastať po týždni nepovedala.
Ešte ma napadlo či to nemôže byť 6.choroba. samozrejme v prípade,že sa malý vysype. Tak či tak teploty sú od štvrtka večera a keď do zajtra rána neprejdú, volám doktorke a pôjdem k nej. Nech malého pozrie

majamat
28. mar 2021

@lilyianka tazko povedat, to sa uvidi, ale ak sa vysype, ej tu skor pravdepodobnost, ze to bude z ockovania, nie 6 choroba

lilyianka
autor
28. mar 2021

@majamat zatiaľ to vyzerá, že teplota nie je a už je ako sa vraví "vo svojej koži ". Lepšie je,aj behá ako predtým. Pozerala som pri prebalovani, že má tak možno 5 mini výťažok na bruchu a to je celé.

majamat
28. mar 2021

@lilyianka teplota nemusi uplne stale pretrvavat, este moze vyskocit, ale zas ked uz ma tendenciu klesnut na normal, tka to je vacsinou znamka toho, ze mate vrchol infekcie/reakcie z sebou. malo by sa to zlepsvat.

pehavcek
28. mar 2021

@lilyianka urcite reakcia na ockovanie. Fakt nechapem preco niektore doktorky neupozornia. Usetrili by rodicom stres.