Horúčky u 2,8 ročného syna

werciatko04
15. feb 2015

Maminy poradte vcera sa mali po obednajsom spanku zo udil s kaslom a placom hned som ze hrdlo ... neskor hoorucka dala som mu nurofen horucka klesla ... vsetko ok vecer zvracal 2 x slaby zniceny ... leteli sme na pohotovost tam povedali ze to zetial vyzera len na virus ani hrdlo ze nema chytene dali nam len cipky na krce a zvracanie odvtedy nevracal ale horucku mal aj v noci aj rano a aj teraz proste ked prestava ucinkovat nurofen tak sme tam kde sme boli dobtoho sa nam pridala nadcha a ten kasel stale ho dusi azvho z toho napina .... zjedol mi dnes suchy rozok a trocha ryze ... pije dost vody . Kazdopadne rano snim pojdem k dr. A uvidime len tie horucky ako znizovat nechcem stale davat ten nurofen alebo paralen ... obklady mi nechce hned place ze bo chladi ho to je mu to neprijemne a vlazna sprcha tak tiez strasne place ....dakujem za kazdy prispevok a rady .

jamelia
15. feb 2015

Ahoj, tiez sme tento tyzden mali horucky. Dcere davam zabaly, ale ta uz je starsia. Pri dvojrocnom synovi sme robili kupele vo vanicke s 37 stupnovou vodou. Ako chladla voda, klesala aj teplota. Ak sa rad kupe, skus takto. Skore uzdravenie prajem 🙂

werciatko04
autor
15. feb 2015

@jamelia no vcerasme to tak to skusali a ked som ho potom osusila obliekla tak mam pocit ze to bolo horsie mal studene nohy ruky nos ale tvar horucu a telo tiez tak ze sme nakoniec museli podat aj tak liek na stlmenie horucky !

mata128
15. feb 2015

My mame bezne taketo prejavy pri laryngitide a trva nam to aj 5dni.Navyse maly je kardiak,takze zabaly nehrozia. Vybehni kazdopadne zajtra doktorke,pripadne nech vam spravi crp a bude vediet,ci treba atb

werciatko04
autor
15. feb 2015

mata128 a ako to riesite hm ?! co podavate malemu a zabaly nehrozia to je jasne pri zapale pluc aj mi sme to uz maly 2 x pravidelne tak to cez zimu , preto som hned vcera bezala na pohotovost ale lekar povedal ze na hrdle nic nie je ale twn kasel ma strasny az ho natahuje som uplne na nervy ci mam ist este dnes na pohotovost alebo az rano bojim sa co do rana .... navyse mu nezabera od horucky uz ten nurofen tak na hodku a pol a dost a horucku mame spat ....

jamelia
15. feb 2015

@werciatko04 a podavate iba nurofen? Je lepsie to prestriedat aj s paralenom. Tiez sa mi stalo, ze nurofen uz potom moc nezabera. Aj moj syn mal studene nozicky a rucicky po kupeli, teplotu mu to stiahlo len tak o pol stupna, ale nemusela som mu hned podavat liek od horucky. Paralen s nurofenom sa moze prestriedat po 4 hodinach.

prasiatko30
15. feb 2015

striedat nurofen s paracetamolom kazde 4 hodiny, kupel - ktory musi byt asi tak max 1stupen studensi ako je v tom momente dieta a najmenej 20min - ak ho das do studensej vody tak mu mozes vyprovokovat febrilne krce z dovodu rychleho poklesu teploty. a cakat a pozerat ako sa zotavuje po kazdej epizode horucky a ci sa po tych 24-48h ta horucka sa uz neopakuje kazde 4h ale kazdych 5-6 hodin tak ste na dobrej ceste ako sa vsak situacia nemeni tak treba ist znovu za dr.

werciatko04
autor
15. feb 2015

@jamelia ano uz to tak robim dala som mu nedavno cipok paralen tak aj jedol horucku mu to znizilo na 37,2 S 38,6 tak ze mu to moc nezabera je horuci stale licka cerveene aj uska ach neviem prvy krat sa nam toto stalo preto som z toho uplne hotova vzdy ked nieco tak mu horucka klesla a bolo dobre ale teraz len ustupi ale nemizne

werciatko04
autor
15. feb 2015

@prasiatko30 no urcite rano pojdem uzbsa toho priam nemozem dockat po pravde ! strasne mi plakal ked som ho sprchovala teda osprchovala a utrela a obliekla a zakrutila do periny ale nic moc musela som datncipok a tak sa aj najedol ale horucka nezmizla len klesla na 37,2 A ten kasel ho stale dusibazbho ztoho natahuje