Horúčky u dcérky

polemma24
30. mar 2024

Ahojte , som v anglicku prosim vas mala mala 39.9 v nedelu dala som jej calpol na znizenie horucky preslo ale aj tak som snou sla k doktorovi ide jej ocny zub tak som to pripisovala k tomu utorok bola ok a v stredu zase vysoke horucky 40 tak som zase sla k gp a doktorka ze ma cervene usko ze to vyzera na ear infection dala jej antibiotika tak sme zacali v stredu vecer brat antibiotika a od stredy jej striedam calpol a ibuprofen od teploty , lepsie ucinkuje ibuprofen, ten ocny zub je vonku uz, tie antibiotika nevyzera ze by zaberali , inak ma teploty stale jej dookola davam lieky na znizenie horucky po ibuprofene jej klesne o 4 hodky zas hupne na 39 a vzdy nad ranom 40 . Dnes rano 40.1 ja som už zúfalá, jest nechce davam jej umele mlieko to mi vypije sem tam nieco zobne ked nema teplotu ,strasne sa k nu bojim. Volala som na 111 ale tam nie je ziadna pomoc . Zda sa mi ze je to s tou horuckou pridlho .

miskamisiq
30. mar 2024

@polemma24 dobrý deň. Naša aktuálna skúsenosť. Ja mám syna oblickara, čiže teplota u nás automaticky znamená vyšetrenie moču. Pred dvomi týždňami začal teplotovat. Cítila som, že sa tlači očný zub. Zrazili sme teplotu a na druhý deň sme išli k doktorke. Moc v poriadku, crp 1,4. Teplota nám skákala. 2 dní nemal a ďalší deň sme mali opäť 39. A takto to 2 týždne skákalo a bolo ako má hojdačke. Počas toho sme išli ešte raz na crp a to mal stále v poriadku. Predvčerom nám vykukli 2 dolne očné zuby a jeden horný. Doktorka tiež vravela, že nezvykne bývať až taká vysoká teplota ale u nás bola a teraz je malý už ok. Ako píšete, mali sme to isté, že nechcel jesť. Mlieko bežne vypil 200 ml na jednu dávku ale počas pretláčania zubov jedol po 60 ml. Nechutilo mu nič. Hlavne sme veľa pili vody a cajiku aby neostal dehydrovaný z teplôt.

polemma24
autor
30. mar 2024

@miskamisiq ďakujem, pripajam photo
@miskamisiq ja jej do zadu moc nevidim lebo nechce otvorit poriadne ani usta myslim ze jej idu vzadu stolicky, stale dude v ustach

domka222
30. mar 2024

Také vysoké budú skôr tým uchom ako zubami. A ATB začínajú účinkovať tak za 3 dni. Čiže zajtra,v pondelok by malo byť už lepšie

miskamisiq
30. mar 2024

@polemma24 tak očný už krásne vidieť, dolné stoličky idú aj nám pomaličky. Tiež nevidím dozadu, pusu neotvorí, len keď reve ale keď mu natieram gelikom zuby tak ich cítit, aké má ďasná tvrdé a napuchnuté.

polemma24
autor
30. mar 2024

@domka222 dakujem za povzbudenie uvidime , ako prvo mamicka stresujem ale snazim sa mat chladnu hlavu tie antibiotika ma len na 5 dni tak uvidime