16 mesačný syn má vysokú horúčku

kavicka21
12. máj 2015

Ahojte maminy nas trapia teploty od nedele,resp v nedelu v noci dostal prvu teplotu a to hned nad 39 takze som mu dala nurofen sirup a do rana klesla,no hned doobeda vystupila naspat hore, tak som mu dala paralen cipok a tiez pomohol no vzdy sa teploty vrati po tych 5-6 hodínach,dnes v noci mal teplotu 39,4 a rano som mu pozerala zubky a idu nam spodne dvojky jeden je uz prerezany a druhy skoro tiez len si niesom ista ci to moze byt az taka vysoka horucka zo zubkov...kedze tu citam to co tu citam..... u lekara som s nim zatial nebola cakam do zajtra tj 3.den s teplotou ak pojde o tu 5. ci 6. chorobu mal by sa zajtra vyhadzat ale bojim sa aby mu teplota nesla este vysie.....myslite ze ide o daky virus ? pretoze u ostatnych zubkov nemal az taku vysoku horucku....dakujem za kazdu odpoved

david93
12. máj 2015

nechcem byť zlá, ale na čo čakáš? môže to byť niečo vážne (zápal obličiek...), hneď ráno ku Mudr. nech mu urobia CRP a zistia, či ide o bakteriálnu infekciu alebo niečo iné

zita19
12. máj 2015

ked ma dietatu dlhsie ako 24 hodin vystupuju teploty nad 38,5 ma ho vidiet lekar

bocianka123
12. máj 2015

@kavicka21 nedela a teraz je??? utorok predsa... s takýmito horúčkami, hoci po antipyretikách klesnú, ale znova vyletia, treba ísť k lekárovi.. a okrem toho mu musíš dávať aj zábaly, nech nedostane kŕče z teploty... zajtra ráno zober moč do sáčku, a hybaj k doktorke... ak sa jedná o 5/6 chorobu, tak sa dieťa vyhádže a teploty klesnú, ale to môže aj nemusí nastať. A.zo zúbkov, no neviem, moje deti ani jeden neteplotovali, resp. ja som ani nevedela, kedy im zuby lezú, takže v tomto neporadím. a aký vek má dieťa? aha čítam, že termín v januári 2014, ak už asi niečo cez rok ... tak to je ešte malé dieťa na takéto horúčky a tak dlho... zajtra sme dr. aj s močom.

axelka
12. máj 2015

Tiež by som išla radšej k dr nech urobí CRP. Podľa mňa to zo zúbkov nemôže byť, až takéto vysoké teploty. Môže s tým súvisieť akurát to že dieťatko má slabšiu imunitu pri prerezávaní zúbkov a všelijaké choroby pochytá, tak sme na tom boli vždy my keď išli zúbky, vždy to sprevádzala hnusná choroba s vysokými teplotami. Z tých horších chorôb to boli šiesta choroba, potom herpes vírus a komplet zapálená pusa, potom stafylokok v nose a teploty vždy okolo 39 :(((

sorciera24
12. máj 2015

mna zatial kazdy lekar sfujazdil, ze mam prist az ked horucka trva dlhsie ako 3 dni (72 hodin)....to iste pri kasli......takze neboj sa, ak je to virus, tak prejde, ak to bude trvat dlhsie, skoc k Dr. ...ja uz som si zaobstarala domace CRP.....a kludne to moze byt zo zubkov....moj starsi to mal pri prvych zuboch tiez......ak sa ti teplotu dari zrazat samozrejme...ine je, ak by teplota vobec neklesala ani pri zrazani, resp. by fakt slo o vysoku horucku (nad 40napr.)

kavicka21
autor
12. máj 2015

No maly ma 16 mesiacov..... zatial aj papa aj pije aj normalne kaka aj cika takze fakt ze len horucky ziadne sopliky ani kasel no kazdopadne zajtra nas objednavam k lekarovi zijeme totiz v zahranici a tu lekari na vsetko davaju len calpol preto som nechcela hned utekat k doktorovi ale najskor sa opytat na vase skusenosti....

mmmj
12. máj 2015

@kavicka21 ak nema ine priznaky,moze to byt siesta choroba. nam pri nej trvali teploty ai 4 dni, nie 3,
A podobne som ich nevedela poriadne zrazit dolu. Ak to neprejde na 3,4 den, isla by som urcite k lekarovi

mmoni89
12. máj 2015

@kavicka21 u nás mala takýto priebeh šiesta choroba. Presne v noci tiež začali vysoké horúčky a len sme zrazali a zase vybehli. Držali sa okolo 39 3dni, jaj ale som bola vyklepana
.na 4ty deň brutálny výsyp a teplota bola preč. Do dvoch dní aj výsyp. A ešte mu aj išli 4zubky naraz, no bolo to ťažké, treba len vydržať, držím palce nech to rýchlo prejde

macka23
12. máj 2015

@kavicka21 Suhlasim so @sorciera24 , pokial to nie je mini babatko, teploty su vysoke ale dieta reaguje na podane antipyretika a zvladate to, pije a papa dostatocne, cika, tak pockat do 3 dna. Ked sa nepolepsi, zobrat moc do sacky a ist rano k dr.
Ono predsa len ty si mama a ty vies zhodnotit situaciu doma, co a ako.
Zabaly sa davaju, ked teplota neklesa ani po antipyretikach. Ked tak si mala rano cinknut vasej pediatricke a ta by ti povedala, ci prist a ci pockat.
Skore uzdravenie.

kavicka21
autor
12. máj 2015

dakujem baby urcite pockame do rana a uvidime co to povie zajtra.....dakujem Vam

mimina00
12. máj 2015

@kavicka21 mi sme mali aj pri zubkoch take vysoke,ald nie asi az tolko dni.inak siesta choroba takto prebehala,teplota stale stupala,treba vela vody pit.

kavicka21
autor
13. máj 2015

TAKZE boli sme vecer u doktora a mame anginu,,,, tak sme dostali antibiotika a dufam ze uz bude len lepsie