Hospitalizácia s laryngitídou

lusia222
15. sep 2013

Baby kedy sa dieťa s laryngitidou hospitalizuje v nemocnici a čo ho tam čaká za liečbu? Mám na mysli 11 mesačné dieťa.

22mia
15. sep 2013

@lusia222 Ahoj,nas hospitalizovali kvoli tomu ked mal syncek 12mesiacov.V noci doma zacal stekavo kaslat a nemohol spinkat,tak sme sli radsej na pohotovost,bo ja som nepoznala dovtedy ten kasel,tak preto sme sli..a tam nam povedali ze je to laryngitida,Synceka mi nainhalovali a otvorili mu okno v izbe a pustili zvlhcovac vzduchu,dali fenistil kvapky,mal mat aj infuziu ale nemohli ho napichnut,bo nema lzilky tak ho uz potom sa tym netrapili..plus sa odsaval nostek stale a pamykon sa daval,ATB ziadne tie sa nedavaju pri tejto liecbe..za 3dni nas pustili domov,teraz uz samozrejme viem coo robit ked sa objavia prve priznaky 😉

lusia222
autor
15. sep 2013

@22mia moju malú to drží už 2 mesiace a lekárka nám stále mení kvapky a TAB ale nič nepomáha. Mám sa pýtať do nemocnice alebo ako to mám riesit?

simca06022011
15. sep 2013

a urcite je to laryngitida? Boli ste u krcnej lekarky? Nemoze to byt alergia? My sme na laryngitidu atb nedostali ak nemala mala bacila vo vyteroch, ak bola zachripnuta kalciovy sirup sa mi zda... nezda sa mi to, isla by som sa poradit k inemu dr. Inak stalo sa ze dlhsie bola "zachripnuta" ale laringitida to nebola ani zdaleka.. s tymi stekavymi kaslami a dusenim.

22mia
15. sep 2013

@lusia222 no to je uz nejako dlho 2 mesiace,urcite treba to riesit nejakymi podrobnejsimi vysetreniami..my ked sme s tym lezali tak tam nas vysetrili podrobnejsie,stery,aj krcne vysetrenie bolo.mozno by bolo lepsie ist lezat..

lusia222
autor
15. sep 2013

@simca06022011
@22mia malej robili stery z nosa aj krku ale to mala dobre. Akurát sedimentaciu mala dosť zvýšenú tak vtedy sme dostali ATB. Keď som sa pýtala na alergologiu tak vraj také malé deti si ešte len buduju imunitu tak nám dali fenistil kvapky. Chvílu pomohli ale potom sa to zase zhoršilo a stále dookola. Už neviem čo mám robiť.

simca06022011
15. sep 2013

@lusia222 predpokladam ze ster robila obvodna lekarka, cize sa pytaj ku krcnej a pytaj sa aj k imunologicke ak u krcnej nic nenajdu. Imunitu jej vie zistit z odberov aj obvodna lekarka... ked uz, aspon nieco. Jasne buduje si imunitu, ale moze to mat aj nieco vaznejsie. Nemoze mat reflux alebo nieco co drazdi hrdlo?

zdenka264
15. sep 2013

@lusia222 .moja dcera mala 8mesiacov ked mala laryng.1x a potom opakovane kazde 3mesiace,nikdy nas nehospitalizovali.

zdenka264
15. sep 2013

@lusia222 treba urobit vyter z nosa,ci tam nie je nieco ine.laryngitida trva max.10 dni ale zachvaty len prve dni.2mesacny kasel nie je laryngitida! Nech uroby RTG pluc,krv a vytery.preboha,chuda mala

lusia222
autor
15. sep 2013

@simca06022011 reflux mala do 3.mesiaca. Ale budem sa pýtať na vyšetrenia.

janka2501
16. sep 2013

@simca06022011
my mame tak presne to iste, kasel, hlieny zachripnutie, a vsetko sa opakuje pravidelne kazde 3 tyzdne..uz mam s toho nervy, lebo ani jeden sirup nezabral, kasel len utlmil,a nevyliecil... mimochodom v rakusku liecia takyto kasel atb, aby deti sa nedusili...tie sirupi co im nasi dr.predpisuju vobec oni nedavaju...to som si zistovala...

simca06022011
16. sep 2013

@janka2501 no ja som takto fungovala 3/4roka a pomohol mi prospan, posledne som ho dala uz aj malej. Ona vlastne kaslala iba zo zatekajucich hlienov a bacila nemala ziadneho nikde aj dychanie ok ale zachvaty kaslu take ze ani spat nemohla..:(

janka2501
16. sep 2013

Tot presne mame aj my. Vsetko je ciste ale kasel stale trva. Len ho utlmuju. Uz som sa nahnevala a povedala som staci. Idem s malou na vysetrenia a ked vyslwdok bude ten isty,zaplatim vysetrenie v rakusku. Uz prestavam verit lekarom.