• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Hrbolček v prsníku u bábätka. Je to normálne?

7. februára 2009 
Vsimla som si u mojej 14 tyzdnovej dcerke ked som ju hladila taky malinky hrbolcek v prsku. Ma to i na druhom ale mensi. je to normalne. nieje to bolestive, vypada to skor akoby jej zacali rast prska. :sweat_smile:
29. jan 2009 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moje dcera to měla taky,všimla jsem si toho tenkrát asi kolem 3-4 měsíce.Dětská jí vyšetřila a uklidnila mě jde o mléčné žlázky,že se to časem ztratí.Dokonce jsme tu bradavku měly takovou nafialovělou..a fakt za nějakou dobu,ale netroufám si říct jak dlouho to bylo,možná skoro čtvrt roku to fakt zmizlo :slight_smile:
29. jan 2009 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sestrina mala to mala tiež. presne ako to opisuje frog povedali aj jej, mala to sledovat. ale aby si mala srdce na mieste tak chod radšej k mudr :wink:
29. jan 2009 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pravdepodobne malú dojčíš a tvoje hormóny sa prostredníctvom mliečka dostávajú aj k dcérke a to spôsobuje zväčšenie jej mliečnej žľazy. Niekedy dievčatká z týchto hormónov mávajú aj krvavý výtok z pošvy. Je to normálne a časom sa to upraví. Spomeň to pediatričke ale nemusíš sa báť.
29. jan 2009 o 22:02  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neboj se, náš malý to měl v sedmém týdnu. Má to většina dětí, jen někdo hodně. My museli dokonce mazat takovou žlutou vodičkou. Ale po pár dnech se to vstřebalo
29. jan 2009 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ano plne kojim, trosku mi odlahlo, som sa zlakla, ale na najblissej porade to spomeniem dr. DIKES
29. jan 2009 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj suziad, nas maly to mal tiez, hned po narodeni, ale mal to velmi velke na obidvoch prskach... tiez dr povedala, ze je to z hormonov z mlieka... dr povedala, ze to tak velmi, ako to mal maly opuchnute, este ani nevidela... kazala potierat octanovou mastou a za cca dva tyzdne to zmizlo uplne...
30. jan 2009 o 07:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky suzied!
Já tohle řešila tak před měsícem. Malé je teď 11 a půl měsíce a má v jednom prsu bouličku jak fazolku a v druhém o něco menší. Moje mudra nás poslala na endokrinologii, tak mě mudra řekla že je to asi kojením ( já už teda nekojím dva měsíce) a mám střídat maso, prý to může být i kuřecím masem (hormony).No vás se to maso netýká, ale nás teda taky ne, používám jen skleničky. Budeme chodit každé dva měsíce na kontrolu.
30. jan 2009 o 07:53  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suziad:
mojej malej sa zväčšilo prsko, keď mala 3 mesiace, bradavka hlavne, úplne jej zčervenala, až ofialovela. Dostala abces (zápal), lebo sa jej tvorilo materské mlieko a nemohlo jej odtekať...dr. nasadila maste (octan, framykoin), ale už bolo neskoro, to sa má dávať už v počiatočnom štádiu ten octan...aby to odpuchlo. my sme museli ísť na kramáre detskej chirurgičke, ktorá jej pinzetou natrhla bradavku, vyvalilo sa obrovské množstvo hnisu a potom sme jej to týždeň ošetrovali odvarom z repíka, framykoinovým práškom a sterilne kryli...

Tak pozor na to, ak bradavka začne tmavnúť, treba od počiatku dávať octanovú masť...
6. feb 2009 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja so m čitala že je to normalne ked sa dietatko narodi a aj moj maly to mal,ale skor v tom čase ako sa narodil a dokedy to mal som si ani nevšimla.je to z tvojich hormonov a prenieslo sa to aj na malu.
6. feb 2009 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
akejka: malej sa to zatial nezvedcuje ale cez tyzden ideme dr. a poviem jej o tom. A to tvojej malinkej tu bradavku natrhli len tak alebo ju uspali ci umrtvili. :frowning2:
6. feb 2009 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suziad:
to jej urobili pri plnom vedomí. Lebo by jej to za 2,3 dni prasklo aj samé, takú mala chúďa tú bradavku obrovskú, fialovú a kožičku na nej úplne priesvitnú, až bol vidno ten hnis :frowning2: Chirurgička hovorila, že radšej jej pomohla, aby som sa doma toho nezľakla, keby jej ti prasklo...Ale plakala len chvíľku, potom to už mala O.K. ani ju to nebolelo, ke´d sme jej to ošetrovali.
je dobre, ak sa to nezväčšuje, alebo nemení farby. Ak to tam stále má, mala by dr. predpísať nejakú mastičku...
7. feb 2009 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok