Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Hrčka na prsníku u 7 mesačného dievčatka

marry1515
20. máj 2016

Ahoj, mohla by som Vas poprosiť o radu- skušala som najsť podobnu tému, ale nič som nenašla....
Takže začnem tým, že počas kojenia sa malej zväčšili oba prsníky- z hormonov matky, to sme neriešili len sledovali a po čase jej to zmizlo.....
Asi pred dvoma mesiacmi sme boli chorí a ja som si všimla u malinkej nejakú hrčku na ľavom prsníku. Išli sme k lekarovi, ten nám predpisal antibiotika- kvôli prieduškám a povedal že hrčka môže byť aj zdúrena uzlinka, že to skontroluje na ďalšej poradni .... Tak som sa zbytočne nestresovala.
Na ďalšej poradni to skontroloval a vraj to nevyzerá nič važne, že sa to bude sledovať ďalej. Ale už je to 2mes a hrčka nemizne, tak mi začína po rozume kadečo behať...
???Vedela by mi prosim vas niektora z vás poradiť, vysvetliť, upokojiť....o čo by mohlo isť? Ak by vam trochu pomohol popis:
hrča je velka asi 5-7mm ( hrášok), je tvrdšia, nebolí, bradavka bez zmeny. ????
Ja viem, že takto sa nedá presne určiť, ale ak by sa dalo, tak aspoň niečo k tomu aby som nemala hlúpe myšlienky.... Vďaka.
Prosim vas tie čo nechcete poradit, ale iba kritizovať prečo to neriešime s DR., nepožiadam o pomoc Dr. Googla a pod. si odpustite a najdite däku inu tenu!!!!!

dada96
20. máj 2016

Moja dcérka to tiež mala len na jednom prsniku ,tiež okolo 7 mesiaca,ale bola ešte dojčená.Postupne sa po pár mesiacoch sama vytratila.

marry1515
autor
20. máj 2016

@dada96
Ale my uz nedojcime, na ulom sme od 2,mes- vlastne tie prve "hrcky" zmizli, ked som uz nekojila....

jana_eyre
20. máj 2016

aj moja mala zvacseny jeden prsnik okolo 17 az 20mesiaca zivota myslim to bolo a nebola vtedy uz ani kojena, ani vela masa nejedavala - nemala hrcku ako hrasok, ale tak typicky tvrde ako ked dievcatam zacinaju rast prsia - taky oval za bradavkou, alebo ako to nazvat.. dr. to prehmatala len raz, chvilu sme to sledovali a ked to nezmizlo, poslala nas na sono.. doktor jej prezrel vsetky organy, aj vajecniky, ci ich nemala zvacsene/aktivne a podobne..

vyjadril sa, ze to ma ciste - ze ide len o hormonalnu nerovnovahu, nech sa nestrachujem.. totiz vravela som mu o mojej neteri, ktora ako mala prekonala rakovinu oblicky, ako sa tej choroby velmi obavam.. vtedy mi povedal, ze take male deti rakovinu prsnika nemavaju, ze na to nech ani nemyslim.. po case /asi tak po pol roku/ jej to zmizlo - prsniky ma uz oba normalne.. inak ked bola babatko, tiez bola pocas kojenia dost nabita hormonmi - z prsnikov jej islo troska mliecka..

takze pre klud duse by som ziadala sono vysetrenie od doktora.. ale neboj, urcite to nie je nic vazne..

emarekova
20. máj 2016

@marry1515 aj moja malá mala,ale obidve. Ja som vtedy kojila,to bolo asi z hormonov,po čase zmizli. Potom mala vzadu na hlavičke,tesne nad krkom,to bola myslím reakcia na očkovanie.

marry1515
autor
21. máj 2016

@jana_eyre
Ďakujem za vašu skusenosť, naozaj ste ma ukludnila.... Ja som aj rozmyšlala nad sonom, ale vravim si že take babetka asi niečo také ešte nepotrebujú, resp. že sono robia väčším dievčatám...

marcelatje
21. máj 2016

@marry1515 ja skúsenosť nemám ale sesternica má syna ktorý zdurením uzlín v podpazuší reagoval na očkovanie. Boli s tým aj v nemocnici ale nakoniec sa iba čakalo kým to samo zmizne. A zmizlo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli