Hrčka na ruke

andreaklementova
9. jan 2013

Ahojte.......ma niekto skusenost, alebo malo vase dieta hrcku na ruke? je to proste hrcka, mäkka, moja dcera ju ma konkretne na zapasti.......vraj je to od dlhodobeho presilenia. Dcerka bude mat 3 roky (co moze mat tak male dieta presilenu ruku?)......uz sme s tym boli u chirugicky, vravela, ze je to od presilenia, ze to mame tlacit a ono to zmizne, ak nie budu ju muset rezat......zmizlo nam to vtedy.................po skoro dvoch mesiacoch to ma opat a trosku vacsie......obavam sa, ze jej to budu musiet rezat.........uz ste to neikto zazili? ako to prebieha a co sa s tym ta este robit?

renaataa
9. jan 2013

@andreaklementova. Ahoj môj malý má tiež hrcku na ruke na dlani je to ale skôr taká gulicka ohraničená
A napovrchu trošku ako keby mal modrinku. Boli sme tiež u chirurga tiež nám povedal že to máme tlačiť ale nepomohlo.
Po cca 2 tyz sme šli inému chirurgovi ten nám povedal že si malý musel buchnut niekde silno ruku a vznikla
Tam taká zrazenina. Sice neviem kde si rucicku až tak silno buchol ... Dal nám masticku Lioton gel a vyzerá to že pomáha.
Ked tak vyskúšaj a uvidíš . Ja pevne verím že to malému úplne zmizne a už k lek nepôjdeme. Držím aj vám palce 🙂 🙂

cawes
9. jan 2013

@andreaklementova ahoj ja to mam tiez su to tzv gangliony, je to z presilenia alebo to niekedy pride len tak a aj len tak to odide. Ja som to zacala mat ked som bola tehotna v 8 mesiaci. Neviem z coho uz som nerobila a doma som uz tiez vela nespravila takze nie vzdy je to z pretazenia. Bola som u dr a ta ista odpoved bud zmiznu alebo rezat kedze mi z toho trpnu palce a tiez to boli zalezi aky pohyb spravim rukou

modrykon
9. jan 2013

Mne narástla rovnaká hrčka na ľavom zápästí, z ničoho nič, myslela som, že to mám z práce, odtlačok z notebooku ako sekretárku by ma to neprekvapilo, no chirurg ma vyviedol z omylu, že je to presilená ruka (som praváčka!). Museli mi to rezať a po zákroku mi lekár povedal, že pri ťažkej manipulácii by som si ruku mala obviazať elastickým obväzom. Teraz som na MD a po roku sa mi to vrátilo aj napriek tomu, že vy to "sekal", bol to nepríjemný pocit, priznám sa aj keď to bolo celé umŕtvené. Neviem čo robiť, no mám pocit, že ak to nezmizne, budem musieť ísť znova, aj keď veľmi nerada. Skúste to sťahovať elastickým, čo najviac a najčastejšie to pôjde, samozrejme v rámci možností. Skúšam teraz krém TRAUMEEL S, snáď pomôže, držím Vám palce.

lea641981
9. jan 2013

@andreaklementova ja som to tiez mala ruke a operacne mi to odstranili po tom co som dva roky chodila na punkcie a dopadla som tak ze ruka znehybnela a ambulantne mi to umrtvil a odstranil tu zlazu kde sa hromadi ta tekutina 😒 mam pokoj 🙂

syn to ma pod kolienkom a zatial to ma take mensie ale mu to dam odstranit ak by ho zacala nozka boliet uz sme to boli konzultovat s ortopedkou 🙂 syn by musel ist lezat do nemocnice ale len na jeden dva dni 😉

maser
10. jan 2013

Nemusí to byt z presilenia môže to byť aj hrčka tuková . Nejako vela do toho netreba tlačiť a roztláčať to ak by to teda bola tá tuková, alebo nejaká cista. Nieje to nič nebezpečné a netreba sa veľmi znepokojovať. Ale mal by to lekár lepšie určiť o čo ide.