Hrčka nad uškom

laylag
12. jan 2015

Ahojte. Dcérka má 2 mesiace a asi po dvoch týždňoch od narodenia sme si všimli, že má nad uškom takú hrcu asi 4x3cm. Boli sme už aj na ultrazvuku,na chirurgii,u pediatra,na detskej chirurgii aj na rizikovým novorodeneckom, no nikde nám nevedeli povedať, čo to je. Každý lekár povedal,že sa s tým ešte nestretol. Pozerala som diskusie a bežne majú deti malé hrcky za uškom,no toto je oveľa väčšie a je to nad uškom. Je to pohyblivé a ohraničené (tak nám povedali). Je tu niekto,kto sa s niečím takým už stretol? Je to dosť na nervy, keď ani lekári nevedia čo to je a zisťovať to budú pokusmi.

natiko79
12. jan 2015

Aj my sme tak mali a presne ako vy za uškom utekalo to medzi prsty ,samo to zmizlo možno nejaké tukové tkanivo

laylag
autor
12. jan 2015

@natiko79 vyzeralo to nejako takto?

laylag
autor
12. jan 2015

@natiko79 a za akú dobu to zmizlo?

natiko79
12. jan 2015

Tak toto je ale velké,to si netrúfam povedať čo to je

liebling98
12. jan 2015

@laylag no na fotke to vyzerá fakt veľké. Keď sa toho dotkneš, je to na pohmat tvrdé ako kosť, mäkké ako napr sáčok s vodou alebo nejakým gélom, alebo niečo medzi tým? Na sone nevideli, čo to je? Či je to opuzdrene, či je vnútri tekutina, alebo nejaká nehomogénna hmota?
Keď si špecialisti nad tým lámu hlavy, obávam sa, že tu ti asi veľmi neporadíme.
A mimochodom, máš rozkošné dievčatko.

laylag
autor
12. jan 2015

@liebling98 je to ako hustejší gél,dá sa s tým hýbať. V správe zo sona máme, že to je makkotkaninove ložisko,prišli sa na to pozrieť až dvajalekari,že čo to je,lebo nevedeli.aj v ambulancii rizikových novorodencov to pozerali až dvaja a tam nám aspoň dali tri možnosti, čo by to mohlo byť: tuberozny hemangiom ,zv.slinna žľaza,lipom. Všetko ale s otaznikom. Možno nejaká mamička z iného kraja niečo také už zažila, preto skúšam aj tu na konikovi.
P.S.:ďakujeme za kompliment

bamb27
12. jan 2015

@laylag ahoj, moj sym mal cca nieco podobne na oboci ked sa narodil, v 3 mesiacoch mu to vybrali, kedze to bolo v blizkosti ocka a teda nevedelo sa tiez presne zistit co to je.. Vraj to bola nejaka zlaza, kde sa upchal kanali, bolo to gelovite a pohyblive, operacia bez problemov, ani nevieme zecosu mal,, i dek teda bolo to mensie a mal tam 4 stichy,, hrozny bol len pobyt v nemocnici

sunny170
12. jan 2015

Môj mal nieco podobne vzadu na hlave, ale bolo to menšie. Narodil sa s tym. Nikto to neriešil, ze sa to vstrebe. V 3 mesiacoch som sa pýtala na nejake vyšetrenie, tak nas poslali na USg a tam lekárka povedala, ze to vZera len ako voda. Ale kedže maly to mal medzi lebkou a kožou, nechcela to chirurgicky riešiť, ze je to pekne ohraničené a lebka to blokuje. Asi v roku to mal uz vstrebane tak do 3/4, teraz v dvoch rokoch je tam iba taky puklik.

laylag
autor
6. máj 2015

@natiko79
@sunny170
@bamb27
@liebling98
Máme za sebou operáciu. Bol to kaverozny hemangiom. Na hlavičke jej ostala dolinka po tom,ale hádam sa jej to zrovna časom,keď bude rásť. Takže som rada,že to išlo von a nebude to už nikde tlačiť. Len lekár hovoril,že sa to môže hocikedy zase objaviť na hocijakom mieste na tele. Tak aspoň budeme vedieť čo to je,keby náhodou.