Hrčka pod kožou na zadnej časti hlavičky. Čo to je?

nikollette
14. aug 2009

Ahojte...

Teraz som malého hladkala po hlavičke a na zadnej časti hlavičky, skoro už pri krku, som mu nahmatala ako keby malú guličkou pod kožou. Takú že sa tak hýbe ako nejaka tuková hrčka. Neviem ako to nazvat...
Neviete niektorá o čo by mohlo ísť??? 😒

bubosek
31. okt 2009

My ji máme na boku jakoby nad ouškem. Mám dojem, že je někdy menší, pak se zas zvětší. Za chvíli budeme mít 8 měsíců a začínám s toho být nervozní, nevíte některá, kdy se ztrácejí?

miskachrumka
31. okt 2009

baby ako vas citam asi budem musiet aj ja maleho ohmatat ale robila som to ked mal asi 6 mes alebo nejak tak a nemal nic! 😒

traktor
4. nov 2009

tak sa pridavam, aj nas matko to ma na jednej strane za uskom 😅

nikollette
autor
4. nov 2009

Mne doktorka povedala, že to nič nie je, že to ked sú nejaké zmeny v tele.
Napríkald aj ked idú zúbky, že to máme z toho, ....

ludva
4. nov 2009

Maminy nebojte se, to jsou zduřelé uzlinky.
Můžou se objevit po očkování, po nemoci a tak.
Nic to není.

ludva
4. nov 2009

Můžou se objevit na hlavičce, na krčku, v podpaždí a v tříslech.

berenika39
4. nov 2009

ludva, nic to není,ale bezpodmínečně by to měl vědět pediatr, uzliny by se měly sledovat, ne denně, to je zavádějící, ale třeba po týdnu, dvou....může to být po nějakém zánětu, a taky to tak v naprostý většině je, zvlášt u malých dětí, ale současně se takhle projevuje celá řada dalších nemocí, který není dobrý zanedbat.

ciara581
30. dec 2009

Ahojte ja som tiez nahmatala malemu hucku. No pred siedmimi dnami som sa dozvedela ze moja sesternica s malim je v Banskej Bystrici a ma leukemiu tak sa bojim on mal tiez len malu gulicku ja naviem ja by som si dala urobit krvne testi ci nie je chudokrvny

lenka1smejka
30. dec 2009

to vam zmizne nerob paniku

nikollette
autor
30. dec 2009

Ciara nestraš, to vážne ked majú detičky tie hrčky, co má velmi vela detí, može to byť leukémia??? 😕

ciara581
3. jan 2010

hojte ja vas mechcem strasit ale je to tak dajte si radsej zobrat tu krv.Aj sesternisi hovoryli dok.že je to len uzlinka no a v lete mu padali vlasky a dok.povedal že ma malo železa no ak sa uzlina zvecuje tak by som chcela vseliake vysetrenia aj on mal len hrcku jednu a je v BB.na onkologii a ma jednu chemo.za sebou

nikollette
autor
3. jan 2010

Náš ma viac uzliniek, nie jednu...
teraz mu zmizli ... obcas mu vykuknú a potom zmiznú..
on nemá že jednu, ktorá sa mu zväčšuje...

bartakovah
3. jan 2010

ahojte ja mám deväť mesačného syna, ktorý má uzlinky na hlavičke, za ľavým uškom má väčšiu , a nahmatala som aj pod pravou pazuchou, doktorka povedala, že sú to pohyblivé , teraz mu zistili, že má potravinovú alergiu a tie uzliny môžu byť zväčšené aj z toho, ale ja mám obavu aby to nebolo niečo horšie pretože ja som prekonala pred ôsmimi rokmi rakovinu uzlín , otehotnela som v 42 rokoch bol to vôbec zázrak nečakaný,po chemoterapii a ožarovaní mi povedali, že som už neplodná ešte mám dve dospelé deti, zajtra idem do poradne achcela by som aby mu zobrala krv a urobila doktorka vyšetrenia , no nič chcela som sa len podeliť o pocity strachu ...

vivuska1
4. jan 2010

moj maly mal asi pred 2 mesiacmi tiez takuto hrcku za uskom, doktorka povedala, ze to budeme pre pripad sledovat, maly ma teraz 4 pol mesiaca a ta hrcka tam uz nie je 🙂 stratila sa

natasadurisova
16. jún 2010

Ahojte,
dnes som môjmu malému nahmatala malú pohyblivú guľôčku pod kožou v oblasti za uchom. Všetky píšete, že stým máte skúsenosti a trochu ste ma aj upokojili. Malý ma štyri roky. Zajtra ideme k pediatrovi tak uvidíme, ale mám z toho trochu strach. ☹

desszi
16. jún 2010

ano aj my mame uzlinku za krkom, ale tiez trpi maly potravinovou alergiou a stale je vyhadzany na tvaricke, nam detska povedala, ze akonahle je aj maly kozny problem, uzlinky na krku sa zvacsuju, ze sa nemam bat a trva aj 2-3 mesiace kym sa vstrebu. Vzhladom k tomu, ze maly ma stale nejaky ten kozny problem, plus mu idu zubky, mame uzlinku tam viac menej permanentne.

kaktusik007
17. jún 2010

dievcence, ukludnili ste ma... aj my mame gulicku za uskom na krku, povodne som chcela ist hned k lekarke, ale takto asi pockam, za styri dni mame poradnu....

nikollette
autor
17. jún 2010

desszi, aj my tie uzlinky väčšinou máme 😒
Ale u dokiny sa na to pokaždé pýtam, skontroluje a povie že je to OK, a tiež nám idú zúbky 😉

janka5861
16. aug 2010

jaj dievcata , tak ste ma upokojili... tiez musime mat vsetko. ja som si myslela , ze to je aj od komarov... lebo take ma aj na nozke po stipancoch... no ale pre istotu sa opytam detskej ............

galioska
16. aug 2010

ahojte aj moj syn ma uzlinku velku ako ceresnu na krciku a par malich okolo ale on je casto chorlavy tak to z toho, len dufam,ze sa to casom vstrebe...........
drzim palce a nemalujme certa na stenu, myslime pozitivne 😎

ivkaivka
17. aug 2010

aj my mame uzlinky,asi 3. Lekarka povedala,ze nevadi, neurolog povedal,ze je to znak nejakeho zapalu v tele. aTak si mam vybrat. Dcera je ekzematicka,cize to bude sposobene tym

ivina161
13. júl 2013

Kočky mne sa asi pred tyzdnom spravila na hlave nad celom uz kde mam vlasy taka hrcka, neboli len nechapem z coho to je....neviete mi niekto poradit co s tym??

jankaha
20. aug 2013

@ivamera Ahoj, chcem sa informovať, dieťatko to malo tak v zadu hlavy skoro tak približne 5 cm nad krkom?

hojda
20. aug 2013

Malý to měl taky, byla to uzlinka, děti to prý mívají celkem často, ale určitě ukažte dr.

jaross
20. aug 2013

@jankaha Aj náš malý to má. Ukazovala som to doktorke a povedala, že to nič nie je.

darina22
22. aug 2013

Ahojte,chtěla jsem se zeptat jestli jste se někdo nesetkal u miminka s hrčkou na krku.Našla jsem mojému prckovi hrču na krku na pravé straně.Co to může být?

lenkadlo
22. aug 2013

@nikollette Ahoj, moj maly mal taku. Ked smea lepsie pozreli mal tam aj ciernu bodku ako pises bol asi nejaky tuk. Lekarka mu to vytlacila ako vyrazku. Potom este ja doma asi 2x a bola hrcka prec.

dedenini
22. aug 2013

ja mam skoro 25 rokov a mam tu gulicku tiez...a aj moj otec ......a nemame stym ziadny problem 🙂

milasik1903
12. okt 2013

@nikollette Dobry vecer, prosim Vas, mame mesacneho synceka a tiez som mu teraz nasal na zatylku skoro pri krku pohyblivu gulocku pod kozou. Prosim poradte, lebo mam obavy:( dakujem velmi pekne. s pozdravom

srdecko13
18. máj 2014

ahojte dievcata. Ja som dneska hladkala mojho chlapceka a nasla som mmu taku gulicky v krku a pohybyje a ja sa strasne bojim ze co to je prosim vas poratnie ci uz mali aj vase deti