Hrčka - uzlinka na hlave dieťatka

lukihomamina
3. jún 2013

Ahojte baby,
chcela by som sa poradiť, či ste nemali niektorá z Vás podobný problém. Pred týždňom som našla na hlávke synčeka vpravo za uškom (asi tak 7 cm od uška) 2 hrčky. Jedna je väčšia (priemer asi tak 1 cm) a druhá taká malinká, sú akoby pohyblivé. Doktorke som to ukázala, ale vraj máme mesiac počkať a potom mu vezme krv. Skôr nechcela nič riešiť. Dosť sa bojím. Čo to môže byť??? Neviete mi niekto poskytnúť info. Vďaka

aristka
3. jún 2013

len žiadnu paniku,detičkám sa ľúbia robiť takéto hrčky napr.po teplote alebo nejakom oslabení organizmu a ak je to pohyblivé duplovane,buď sa to časom vstrebe alebo ako bude rásť to zmizne...,ale máš dobrú doktorku a volí správny postup...

katarina1407
3. jún 2013

moja to tiež má, aj na krku som našla som sa tiež strašne vylakala, brali nam aj krv dokonca aj na sone sme boli a nič, všetko ok, niekde som na internete potom našla diskusiu že to má vela detičiek, volajú to že "uzlinkové deti" . kým je o vraj maličké pohyblivé a na dotyk nebolestivé tak že je to ok.

lukihomamina
autor
3. jún 2013

no na krku má aj on jednu uzlinku...to som počula, že to je spojené s oslabením organizmu a že to neni vážne ale v hlavičke som nevedela, že tiež môžu byť...ale dakujem Vám krásne za reakcie

lukihomamina
autor
3. jún 2013

@aristka
dakujem za info...no našej doktorke by sa páčila Tvoja pochvala, aj ked ja občas mám z nej nervy ....ona napr. ked prídem, že je malý chorý a on plače, tak sa ho radšej ani nechytí, vraj aby neplakal viacej...a to sa mi nepáči, ved dieťa by mala vyšetriť, či plače či nie....teda si ja myslím...

aristka
3. jún 2013

@lukihomamina ono celkovo sa deckári málo chytajú detičiek ak nemusia,moja malá ,keď je u doktorky a počúva ju môžem ju držať len ja ,sem tam to bolo zaujímavé aj zo staršími ...doktorka mohla pozrieť len z ďialky...

xlucia
3. jún 2013

@lukihomamina zmen pediatricku. ak sa boji chytit dietata alebo nechce a otala s vysetreniami, nemate tam co robit. malicku treba pozriet na sone. to sa da aj skor ako skontrolovat krv...

katarina1407
3. jún 2013

to je zvláštne, že sa tak nechytí dieťa a poriadne nevyšetrí ked plače. ja som skôr nervozna ked malu vyšetruje a ona reve lebo nechce a dr. sa nevzdáva 🙂 naša si detičky práve zvykne aj povarovať 🙂

katka_g
13. jún 2013

aj my to mame za uskom, a tiez nam doktorka povedala, ze za uskami sa robia take uzlinky ze je to normalne