Hrčky za uchom 16 mesačného dievčatka

martina97
29. máj 2013

Nahmatala som svojej dcere za lavym uskom 2hrcky...Je sice trosku nachladena a citala som,ze to moze byt aj z toho...No nemam z toho dobry pocit...Mate s tym niektora skusenosti???

alena0305
29. máj 2013

@martina97 Moja to má od malička - je to z nachladnutia, po chorobe. Malo by to samo zmiznúť - moja to má stále - asi od 4m - teraz má 12m. Treba to občas skontrolovať - či sa to nezväčšuje.

zuuzka
29. máj 2013

@martina97 Ahoj aj my sme to mali a mavame. Pediatricka nam to skontrolovala a povedala, ze to male deticky mavaju, hlavne pocas nachladnutia. Nas maly to maval este aj take dva tyzdne po. Ale aby si bola pokojnejsia upozorni na to vasu lekarku ked u nej budete.

xlucia
29. máj 2013

@martina97 to su lymfaticke uzliny a v ziadnom pripade nemaju byt u dietata nikdy zvacsene. pokial to pediater tvrdi, vymente ho.
zvacsene byvaju pocas choroby a zial aj po ockovani. ale ked je telo zdrave, nemaju byt preco zvacsene.
@zuuzka
@alena0305

zuuzka
29. máj 2013

@xlucia Ved vravim, ze to nas maly mava pocas a po chorobe, po ockovani nemal.

martina97
autor
29. máj 2013

@xlucia Ockovana bola cca pred 2 tyzdnami,tak to mozno ma nieco spolocne

martina97
autor
29. máj 2013

Dakujem vam za rady...Aspon ste ma trosicku ukludnili,no aj tak rano zavolam nasej pediatricke a uvidime co povie...Este raz dakujem mamicky....

dudkaaa
29. máj 2013

@xlucia ahojky aj nas maly ma taku hrcku, tiez za uskom. Teraz ma pol roka a ma to tam od prveho mesiaca. Dost si ma vystrasila, dokrorka nam stale tvrdi ze to je v poriadku, ze to deti mavaju

katka0905
29. máj 2013

@martina97 podla mna su to urcite lymfaticke uzliny. Lymfa spracuva odpad v tele - takze s ockovanim to moze velmi suvisiet a taktiez aj s chorobou. Vela tekutin a vypotit, to by malo pomoct.

erickam
29. máj 2013

ahoj, moja malá ich máva tiež dosť často a vždy ju aj bolí ušku ked ju máva, okrem kvapiek do uší, nám doktorka hovorieva aby sme jej to mastili octanovou masťou, a vždy nám po bolesti uška aj uzlinka zmyzne, prajem skoré uzdravenie

sirinka
29. máj 2013

@martina97 predpokladam, ze ockovana bola vakcinou MMR, ta ma zive virusy a inkubacna doba je cca 10 dni osypky, mumps a rubeola 14...takze urcite by som malej dala vela vitaminu C a sledovala ju...okrem ineho je to ockovanie proti mumpsu, kedy su zapalene priusne zlazy a teda uzliny za uskom mozu reagovat....urcite by som nechala dietatko pozriet pediatrom.

martina97
autor
30. máj 2013

Ahojte.Tak boli sme pri dk vravela presne to co ste pisali,ze to moze byt z nachladenia,alebo aj z toho ockovania...Poslala nas na usno-nosno-krcne,tam ju dk tiez prezrela,vzala vyteri z nosa a hrdla..Odporucila dat antibiotika na to nachladnutie a mala uz aj zapalene hrielko a kremovat tie uzliny...O tyzden na kontrolu..Ak to bude zdrava a nezmyzne to aj tak,zacne robit vysetrenia...Boze boli sme z toho z mm uplne hotovy kolko sa nam Natalka dnes naplakala ☹ No dufam,ze uz bude vsetko ok.Dakujem babenky 😲