Hučanie v hlave a točenie u dieťaťa

katun
8. mar 2017

Môj osemročný syn má v poslednej dobe (cca posledný pol rok) pri virózach - kašel, sople, laryngitída a podobne.. stavy, kedy sa zo spánku prebudí a kričí, že sa mu točí svet, hučí mu v hlave, je dezorientovaný,.. vidím mu v očiach strach, ako zaostruje (vraj sa mu všetko točí...), nemôžeme nič hovoriť, drží si uši, každý zvuk mu vadí .. Keď sa to stalo prvýkrát, myslela som si, že je to reakcia na liek - paralen/nurofen, ktorý som mu podala pri vysokej teplote. Tieto záchvaty má však väčšinou, keď mu už teplota klesá ..a teraz dokonca ani teplotu nemal, .. jeho lekárka sa vyjadrila, že to môže byť reakcia na teplotu. Avšak teraz som zneistela, keďže je bez teploty a záchvat prišiel.. Nemáte niektorá skúsenosti s takýmto stavom ? Mám si vyžiadať ORL vyšetrenie? Či to nemá súvis s uchom,...keďže je zahlienený, má sople,.. Alebo neurológia??

jeennyv
8. mar 2017

@katun neviem, ale pre mna su to bezne stavy z kasla a nadchy...jednoducho chytene dutiny vsetky tie kanaliky atd hlava je neskutocne prepojena napr. ked ta boli zub moze ti to tzv. Hlavu vyrazit...u niekoho su choroby silnejsie..toto mam od mala ked som fest chora a nielen ja maju to aj nasi babky atd..ak je to len pri chorobe, no stres

janickadr
8. mar 2017

Ano, pytajte sa na ORL..

barborik3
8. mar 2017

urcite sa pytate na nejake odborne vysetrenie.presne ako ste pisala orl a neurologia.podla mna toto nie su uplne normalne stavy u dietata.istota je gulomet 😃

pribinak
8. mar 2017

urcite by som sa pytala na ORL, kvoli kontrole vnutorneho ucha, totiz pri infekciach ci virozach moze nastat poskodenie vnutorneho ucha, ktore udrziava rovnovahu
a pri kazdej chorobe sa oslabena cast tela ozyva

katun
autor
8. mar 2017

Uz sedime na orl..uvidime co nam povedia.jedo dr.chcela dat magnezium, tak som pytala papier na orl..

maminuska
8. mar 2017

@katun ja by som si pýtala papier na neurologiu . Treba urobiť EEG .

maminenka12
10. máj 2018

@katun môžem sa opýtať ako ste dopadli? Mojej šesť ročnej dcérke sa poslednej dobe stáva že sa jej pred spaním točí hlava, opisuje to ako padanie izby, teraz až nechcela ísť spať že sa boji že to príde,, 🤨 chysteme sa k lekarke zajtra s tým , tak mám obavy a čítam clanky

katun
autor
26. máj 2018

@maminenka12 vyzera to, ze to bol zapal v uchu, tekutina a vzdy pri nachladnuti sa to ozyvalo.trvalo to rok.teraz zatial (klop klop) nic take vyse pol roka nemal. Bol aj na vysetreni mri (ucho), ct, plus speci stolicka na vysetrenie stredneho ucha, vsetko vyzera ok. Jedno vysetrenie ho caka o pol roka, jednej lekarke sa zda, ze ma stale tekutinu v uchu.

teresa09
21. jún 2018

@maminenka12 moj 4 rocny syn sa tiež stažuje že mu padá dom, má z niečoho akysi strach...je po chorobe a ORL je stredné ucho v poriadku...už fakt neviem čo s tým

maminenka12
21. jún 2018

@teresa09 myslíte že to môže byť strachom? U nás to prešlo akosi. Mala sa často dívala na počítači na kadejake rozprávky z tou tube. To som zatrhla a odvtedy sa nesťažovala. Neviem no teraz býva prezmenu namesacna. Mám pocit že vždy keď je dosť vyčerpaná zo dňa. Nič príjemné ,niekedy je to až strašidelné,. 🤨