Hustá krv novorodenca

lucikee
12. nov 2023

Ahojte, moja malá má 5 dní. Včera nas mali pustit domov ale vysiel jej zly krvný obraz, vysoký. Dotepanie pupocnika spôsobilo, ze ma velmi vela cervenych krviniek a velmi hustu krv a moč. Dva dni bola živá a na tretí a vlastne odvtedy zostala uplne spavá. Stale iba spinka, malo papa - ale pribera, odsavam jej mlieko lebo ked sa prisaje, potiahne 4x a zase spinka. Dostava infuziu na zriadenie krvi. Nemate niekto skúsenosť? Bojim sa o nu :(

nelca0510
12. nov 2023

@lucikee nemá novorodenecku žltačku? Spolubývajúca tak mala,tak brali dieťaťu normlane krv zo žily.

tani777
12. nov 2023

Nemyslim si,ze to bude dotepanim pupocnika,ved ta krv z neho patri babatku,ak by ju nedostala,straci az 1/3 objemu krvi..
Dojcis? Ak ano,ako vyzera dojcenie? Prisata je spravne? Treba vela dojcit,na poziadanie,novorodenec moze kludne aj kazdu polhodinu,pretoze zaludok ma malicky,a materske mlieko sa travi bezzvyskovo-vsetko z neho pouzije..treba babatko zavodnit,a bude aj krv lepsia,aj moc 😊 idealne,ak sa da,zavolat laktacnu poradkynu,nech skontroluje dojcenie,ci naozaj aj papa..drzim palce a gratulujem k babatku ❤️

henriettv
12. nov 2023

Ako vieš že to spôsobilo dotepanie pupočníka?
@lucikee

majamat
12. nov 2023

zltacka u novorodencov znizka rozpadom cerveneho krvneho farbiva.
po narodeni sa tento stav meni.
u vas je mozne, ze je tento proces pomalsi, preto tie hodnoty.

lucikee
autor
24. nov 2023

@henriettv pani primarka to povedala a aj porodna lekarka, vraj sa to stáva ze to telicko nezvladne spracovat