Husté, žlté mokvajúce vyrážky u bábätka. Čo to je?

summer21
4. feb 2011

Moje 5 tyzdnove babatko ma na uskach a na hlavicke a celicku take huste zlte vyrazky co sa tak
supu a aj z toho vyteka taky zlty maz,akokeby to mokvalo prosimm, viete mi niekto poradit co to je a ako mu mozem pomoct? prosiiiimm a dakujemm

latvia
4. feb 2011

zajdi k lekarke, nech sa na to pozrie kozna, ak z toho nieco vyteka a mokva to

petraslov
4. feb 2011

no podľa opisu to vyzerá ako seborea, to detičky zvyknú mávať, aj moja malá to mala, ale len na hlavičke, viem, že aj na tváričke a uškách to zvykne byť, ale na telíčku neviem, možno aj tam. Nám detská lekárka predpísala na to salicylový olej, ktorý sa nechal na postihnutých miestach pôsobiť, čím tie žlté šupiny zmäkli a dali sa potom pekne vyčesať. Najlepšie bude zavolať svojej pediatričke a opýtať sa na to, resp. počkať, keďže cez víkend asi nič nevybavíte, a hneď v pondelok k nej zájsť, nech sa na to pozrie.

m.a.c.a.
4. feb 2011

no neviem co to moze byt v tvojom pripade. mojej malej sa to objavilo na hlavicke a na cele par tyzdnov po porode, len som jej to olejcekovala a nechala tak a po case jej to zmizlo. Bolo mi povedane, ze takto sa este deticky cistia....som jej to iniciativne chcela s kefickou vycesavat, ale po prvom pokuse, som to uplne zavrhla, chudiatko cele celo mala cervene....potom jej to pekne same zmizlo bez akychkolvek nasledkov, ostala jej len peknucka babetkovska pokozka...

martincca
4. feb 2011

aj my sme to mali:(( na hlavičke
jednoznačne zájdi k lekárovi, najlpšie na kožné, nech sa na to pozrú
nám pediatrička odporučila olejovať po kúpaní a potom keď tie šupinky zmäknú tak opatrne zošúpať
nepomohlo, ešte sa aj zhoršilo a začalo mokvať☹((

na kožnom nám dali recept na masť, v lekárni nám ju namiešali, o 3dni bolo po probléme