Hyperaktívny chlapec zaostáva rečou. Je to normálne?

zdenda6
24. mar 2011

mám 16 mesačného chlapca a nerozpráva sem tam povie ma alebo am na všetko ostatné go to je všetko ked sa niečoho dožaduje tak to len krikom a plačom venujem sa mu stále čítam ale nebaví ho to len sa chce jašiť a behať strašne je nepozorný a roztržitý niekedy som s toho nešťastná vôbec si nedáva pozor beží hlava nehlava každú chvílu sa udrie ked ho nestihnem zachrániť čo s tým je to normálne?

havi
24. mar 2011

@zdenda6 ahoj,aj moj cert je hyperaktivita,neposednik,ked sme boli v nemocnici,bola s neho primarka zhrozena,ze je to zivel,tak nas vyslala ku psychologovi,ta psychologicka si klepala na hlavu a povedala zive zdrave dieta,ze co na takom malom dietati navysetruje.a dala mi rady-snazit sa ho co najdlhsie aby sa udrzal pri jednej cinnosti,napriklad deti miluju vodu,piesok,na piesku sa hrat,vyklapat z formiciek,naberat,vysypat.moj sa napriklad zabava pri rozpravkach-hlavne ratatouile-ale len v ceskom dabingu,je to zaujimavejsie,teletabies-aj ked to vyzera ako pre debilou-kazde dieta zaujme-su tam farby,hudba,ktore sa rychlo menia,sice moj miluje aj knihy,z magnetkami mu davam len ked som pri nom,uz od mala,vyskusaj,teraz novinka-zumbu,doma pre pc,alebo na dvd,moj skace,ked vidi mna,alebo tanec,velmi vela prechadzok,stretaj sa z kamaratkami,ktore maju podobne stare deti.

havi
24. mar 2011

@zdenda6 a s tou recou,kazde dieta je ine,moj zacinal rozpravat,potom prestal,uz ma detska doktorka chcela niekam poslat a teraz sa mu papulka nezastavy,v jednom kuse,uz ma boli hlava,zase mam znamu,jej zacal rozpravat az po troch rokoch,do vtedy nic a zas druhej kamosky maly je od mojho starsi o 5mes.a tiez nerozprava,pritom ona sa mu venuje,rozprava,cita,a on len mama,ale ako je s nami castejsie,je vidno ze robi pokroky,ma snahu hovorit,a neni taky certik ako moj,to je vzdy hovorim ze ma zlateho syna,moj v dome porobi prevrat,zatial co jej si vezme hracku a hra sa.ja mojmu kupujem skor logicke hracky,vhodne k jeho veku.

pink_lady
24. mar 2011

@zdenda6 ze by to bolo tym menom? :D :D ja mam tiez Olivera ma ale uz 19 mesiacov a je presne ako pises 🙂 :(

zuzanocka11
25. mar 2011

Moj zacal hovorit v dvadsiatich mesiacoch,(nevolá sa Oliver )), dovtedy bolo iba teta,mama,a taká cínstina.dokonca ma jeden cas volal teta 😅 asi pred dvomi týzdnami zacal opakovat vsetko,ale úplne vsetko po nás,niektoré slová skomolí tak,ze im rozumiem iba ja 😉 (vcera sme boli vonku a fúkalo,neznása to,tatíkovi potom vysvetloval ze tuká uonku ). je strasne podarený,ako si skladá tie ústa,,, po veceroch si" cíta" knizky,pozerá iba TA3 a vcera povedal bubák,na otázku,kto? povedal mama a zchuti sa zasmial 😀 takze sa nebojte,oni prídu nato,ako nás ukecat ))))

zdenda6
autor
26. mar 2011

dakujem za odpovede trocha ma upokojili ten teletabis zbožnuje hrávame sa aj na piesku ,horšie je to ked potrebujem navariť tak chce pomáhať tak mu dovolím poviťahovať dozičky s plastu a je spokojný na pár minút kolko krát je to u nás ako po výbuchu ked chcem aby to uložil naspäť tak len nechápavo na mna pozerá a cúva dozadu ja viem to chce trpezlivosť ale kde ju mám brať? 😠 mám aj dospievajúcu dcéru a jej nálady mi tiež dávajú zabrať

havi
26. mar 2011

@zdenda6 moja rada,ja varim tak na dva dni a to ked spinka,doobeda sme vonku,naobedujeme sa,ide spat a ja sa vrhnem na varenie 😀 no je pravda ze spi 4 hodinky a za tu dobu stiham,popri vareni upratujem,ono je to tazke kto ma doma neposeda,moj ked si ho nevsimam,tak zhadzuje matrace,paplony,deky,konecne ide teplo a mozme byt viac vonku 🙂