Hysterické záchvaty u 13 mesačného dieťaťa

ruzavnadeji
21. jan 2018

Chcela by som sa s niekým poradiť či niekto ma podobnu skúsenosť mam dve dcerky staršia bude mať pet rokov mladšia ma 13 mesiacov porod som mala úplne bez problémov dokonca aj dcerka mala všetky vysetrenia v poriadku nemala ani len novorodenecku zltacku na tretí deň nas prepustili z porodnice bola maximálne kludne a pokojne babetko v noci sa nezvykla budit co sa dosť prudko náhle zmenilo zhruba tak od leta pridali sa aj zubky to som ešte brala v norme no trvá to do dnes že ma stále viac hystericke zachvaty placu ktoré sú takmer nemozne až utíšiť zvykne to nastať aj v noci budí sa aj styry krát za noc niekedy staci cajik a spinka ďalej no zvykne to mať aj zriedkakedy až troj hodinové trvanie začne ma kusat v postieľke sa začne hádzať dozadu a pritom si buchat hlavicku biť sa po tvaricke takže to hneď ju beriem na ruky a prechadzam sa s ňou po byte no je to tazke vediet ju utíšiť detskej pani doktorke som to spominala uz dva krát rokov sa ustalit samé tvrdila že o nič nejde zeby to malo od tých dvoch troch

paolas
21. jan 2018

Asi by som sa skúsila spýtať aj inej lekárky na názor.Toto som ešte nepočula,aby sa aj udierali a hádzalo.Moj syn mal asi tiež cca rok a pol tak sa budil s veľkým plačom takým akoby sa niečoho bal,ale stačilo že má počul a som ho pohladkala a spal kľudne ďalej.Mavaju deti v Tom veku také prechodné obdobie akoby sa niečoho v noci báli,ale takéto som nikdy nepočula.

azzura
21. jan 2018

@ruzavnadeji moj ma nieco podobne, v noci sa zobudi a reve ako tur, ked odmieta mlieko aj caj ,kope a je akoze mimo, tak zaznem svetlo a snazim sa ho prebudit. Ked sa to stalo 1x tak sme chceli ist na pohotovost, reval dlho a nepomahalo nic, bol ako v tranze, ale uz vieme rozpoznat ten hystericky plac,to sa neda vysvetlit,to treba zazit....teraz sme to mali pred 2 dnami,des....asi je velmi citlivy a preziva v noci co zazil cez den, brali mu krv a robili sono bruska...uz sa desim co bude ked pojde do skolky......neznasam tie stavy

ruzavnadeji
autor
22. jan 2018

@paolas Ves práve tiež som sa s niecim takým nestretla a to už prvá dcerka bude mať pet rokov no uplnou náhodou som tu dnes nasla vo fore príspevok mamicky s úplne rovnakým problémom len jej dietatko malo 20 mesiacov mam strach o ňu je to také kuriatko je vnimava bystra vsima si okolie až na tento zadrhel nechcem to riešiť nemocnicou lebo tam keď raz prídete že máte podozrenie na niečo tak hneď vám dajú aj ďalších pet diagnoz ktoré ani nemusime mať🙂

juliet86
22. jan 2018

@ruzavnadeji nemoze to byt tzv nocny des? Nacitaj si o tom....
Skusila by som nieco zmenit. Uplne jej zrusit mobil tablet telku. Ak pozerava. Uplne jej to zrus. Skus jej zmenit svetielko v izbe. Skus s nou ist vybrat hracku kamarata ktory na nu da vzdy pozor. Kvapni na nu tvoju vonu ak mas alebo ho oper v tvojom sampone. Skus jej kazdy vecer citat rozpravky. Drzim palce

pininka
22. jan 2018

Aj nas syn to mal a v podstste obcas este mava aj dodnes a to ma 6 rokov. Su to deti,ktore su velmi citlive na podnety a takto to filtruju. Jeho vedelo rozrusit cokolvekz este aj jazda na bicykli. Treba davat pozor co vecer robi, ako sa hraje a pod. Co napr pozera,nejaku rozpravku a tak.

eliska13
22. jan 2018

@ruzavnadeji ak príde až k takému amoku treba ju zobudiť, zasvieti...býva to ten nočný des, niečo sa jej sníva, prežíva zážitky z dna.Kamaratkina dcéra to mala do 4 rokov noc čo noc.Cez deň milé usmievavé dievcatko

montemotherone
22. jan 2018

Prikláňam sa k názoru, že treba dávať pozor, čo prežíva cez deň (rozprávky v TV, na tablete... by som v jej veku radšej vôbec nepúšťala.... ) Pre nás banálne veci, môžu dieťa rozrušiť a v tom veku to nevedia spracovať. + Ja osobne, a by som si pýtala papier k neurológovi. Pre istotu. Plač je jedna vec, ale to hryzenie a búchanie sa o postieľku... To už je dosť agresívny prejav. Nespoliehala by som sa na pohodový prístup pediatričky...

ruzavnadeji
autor
22. jan 2018

Ďakujem vám každej za radu odporucania nocny des maval môj bracho ako babo no niekedy síce dcerka v noci pusti desivý plač a pritom ocka ma zavrete akoby spinkala vtedy zazinam svetlo.no ona celkovo je dosť bojazliva ktokoľvek koho nepozna u nás zbada tak tiež hystéria a taha sa len ku mne. Dokonca sa boji aj svojej detskej lekárky ta si to vsimla že u mňa na rukách v sekunde ostane pokojna.starsia dcerka ju zboznuje ved ako sestrička sestricku no predsa je už pet ročná divokejsia pojasenejsia a vecsinou pri nej v poslednej dobe ostane hysterická nepokojna.a druhá možnosť co ma desi je moment keď mala asi zhruba šesť týždňov som ju večer okupanu napapanu ukladala do postieľky to mi zvykla vtedy hneď zaspinkat na pleci a o pol hodinu nato cca asi sa nám monitor dychania rozhulakal po izbe mama mi ju hneď podavala no na ten moment nikdy nezabudnem bola ako babika handrova gumena žiadna zataz váhy nereagovala nedychala pred očami mi v tej chvíli celý život bezal tak som ju podchytila rukou pod brusko druhou nozicky a otocila som ju dole hlavou a hore no ona nič zopakovala som to opet a až na druhy pokus sa chytila rozplakala a nadychla čiže syndróm náhleho umrtia nas otestoval vďaka bohu len prvý a posledný krát pani doktorka preto povedala že ak by došlo k opakovaniu sa tak nas bude musiet poslať neurologovi no ja sa teraz desim aj toho či predsa vtedy sa nemohlo niečo udiat co ma za následok toto jej zvlastne správanie milujem ju no už sa aj zvykne stat že nám buchaju na stenu či odkaz vo dverách že ak sa to bude opakovať že o pol tretej ráno bude plakať budú to nepodpisany susedia riešiť iným spôsobom čiže ešte aj takýchto fasa ohladuplne chapavych susedov mi šťastie doprialo čiže mam raz tak vecsi stres z toho keď sa v noci s hysterickym krikom rozsanti a ja sa idem aj rozkrajat len aby som ju dokazala ukludnit a uspat jedine len na rukách takže nieje co zavidiet a neprajem nikomu nič takéto podobne a srdecna vďaka vám zienky za rady

paolas
22. jan 2018

@ruzavnadeji moja zlatá.Je to s lekármi tak uznávam,ale asi by som skúsila tak nezáväzne opýtať nejakého odborníka.A tých susedov nerieš.Ak ti niečo povedia z očí do očí tak vtedy im povedz,že je to tvoje dieťa a nie hračka aby si ju vyhodila keď im vadi,že plače.Su neohladuplne hlupáci tak to neries.Moze to byť aj z rozprávok tiež by som skúsila jej nepúšťať telku.

juliet86
22. jan 2018

@ruzavnadeji napis susedom ze dcerka trpi zdravotnymi problemami. Keby bolo zle zavrite sa do kupelne napr ;) alebo zvukovo idizolujte izbu. Drzim palcr. Navstiv odbornikov. Mozno aj fyzioterapeuta ci specialneho pedagoga. Pripadne centrum vcasnej intervencie. Drzim palce

ruzavnadeji
autor
23. jan 2018

Ďakujem moc najprv som vahala či sem písať o tom ale som rada že ešte niekde sa stále dajú nájsť chapavy ludia

ruzavnadeji
autor
26. jan 2018

Tak zatiaľ skusame homeopatický sirup Sedalia a klop klop pomaha