Iba jeden semenník u chlapčeka. Má váš syn tiež? Čo nás čaká?

elli_elli
25. mar 2010

nas chlapik sa narodil s nezostupenym semennikom, boli sme aj objednani na urologiu a ultrazvuk, ci to vajko vobec ma, ultrazvuk mal mat okolo 3/4 roka, ale ked mal pol roka, to vajko mu vbehlo do dovtedy nezisteneho slabinoveho pruhu, pootacalo sa a kedze od zistenia po operaciu ubehlo skoro pol dna, uz mu vajko zachranit nemohli, odumrelo ☹ teraz ma teda vajko iba jedno. lekarka nam vravela, ze ak mu bude to druhe vajko fungovat ako ma, bude mat dost hormonov, aby puberta prebehla ako ma a aj v dospelosti by mal byt ok. deti by vraj mohol mat tiez.
aj tak som z toho smutna, bojim sa, co bude v buducnosti, ked bude vacsi. hlavne deti vedia byt vselijake... chcela by som sa vyhnut nejakym posmeskom a podobne zo strany kamaratov, spoluziakov a tak. a uz nehovorim o tom, co bude, ak tych hormonov nebude dost ☹ ☹
mamicky, mate niektora skusenost s jednym vajkom u chlapceka? co nas asi caka? mozno zle otazky, vsetko sme tu asi mlade mamy, ale mozno sa medzi vami najde aj taka, co si podobnym presla a syna ma uz velkeho.
dakujem za vsetky odpovede.

latvia
25. mar 2010

elli, moj syn sice ma zatial obe vajka, takze neviem co by som robila, ale kazdopadne je zaklad ze ma aspon jedno....co sa tyka hormonov v puberte, myslim ze to nebude problem, telo je velmi dobre vymyslena "vec" 😉 telo ak zisti ze mu nieco chyba, tak si to vie kompenzovat do istej miery....podla mna sa zvysi proste produkcia hormonov v tom jednom vajku....a ak by aj nahodou doslo k tomu, ze hormonov nieje dost, tak sa daju nahradit. je dost vela chlapov ktori v pribehu zivota pridu o jedno vajo a niesu nedostatocne chlapski....tak si myslim ze zatial mozes byt kludna, treba hlavne dbat na to, aby sa nic nestalo druhemu vajku 🙂
inac, kamarati a spoluziaci velmi nezistia kolko ma vajicok, ved nikto mu nepolezie do gati a nebude si vsimat ci ma dve alebo jedno....mozno az ked bude chciet pohlavne zit, je dolezite aby nenatrafil na nejaku cicu micu ktora sa z toho bude smiat alebo to neroztrubi dalej....ale to je daleko a vobec to tak nemusi byt, tak sa zbytocne dopredu netrap

ygreen
25. mar 2010

elli: hele která v pubertě pozná že je v pytlíku jedno vajíčko 😉 😀 a časem, kdyby měl nějaký psychický trauma, tak si skočí na plastiku 😉 neboj, to není nic, čím by jsi se měla takhle dopředu trápit, pokud bude vše po zdravotní stránce ok. Bude to chlapák jak má bejt 😉 jde o povahu a výchovu, ne o vajco 😉 kolik chůapů se chová jako baby a mají obě 😅

roasha
26. mar 2010

elli elli,ako každá mamina sa trápiš dopredu....
kamarát prišiel o jeden semenník v puberte/zranenie pri športovaní-museli mu ho odoperovať/.
napriek tomu si založil bez akýchkoľvek problémov rodinu,ženu má kočku,a dve krásne deti párik.... 😉
veď deti nemajú ako prísť na to,že mu"niečo" chýba....prečo akékoľvek posmešky? 😉

roasha
26. mar 2010

k produkcii hormónov.........funkciu plnohodnotne preberá zdravý,resp."ten jeden"semenník,
veď koĺké baby žijú s jedným vaječníkom,bez akýchkoľvek problémov 🙂

athoslilo
4. nov 2015

Ahoj, vidím že tvoj príspevok je už starší, ale napíšem ti aj ja našu osobnú skúsenosť z ktorej som bola psychicky dosť vykoľajená nejaký ten čas. V septembri 2013 sa nám narodil krásny zdravý chlapček. V pôrodnici mi oznámila lekárka, že náš chlapček nemá v miešku zostúpený jeden semenník, ale že sa to zvykne samo upraviť, alebo nás môže detská lekárka po nejakej dobe poslať na urológiu. Môj malý synček bol dosť plačlivé dieťatko hlavne večer - koliky. Raz ráno pri prebaľovaní som si všimla, že semenník je nejaký opuchnutý, ružový. Ešte môj muž vraví, však už je dobre, už mu zostúpil do mieška. Ale aj tak sme s malým utekali k doktorke. Tá nás poslala na urológiu, kým sme sa dočkali najskôr jednej doktorky, potom lekára na sone, to boli pre mňa hodiny. Malý mal vtedy 3 týždne a doktor na sone nám vraví: utekajte do B.B. na urológiu, nech zachránia čo sa dá. No horor ☹ . Dodnes si pamätám ako v ten deň lialo, muž po diaľnici uháňal do B.B. , ja v hlave kadejaké myšlienky. Mala som čo robiť aby som sa nerozrevala.V Bystrici nás urgentne brali na vyšetrenia kde lekárka aj zo sona videla že náš Miško má vajko zrotované a neprúdi mu doň krvička a odumiera, hneď ho chystali na operáciu. Ubezpečila ma, že urobia všetko na záchranu semenníka, ale žiaľ nepodarilo sa im ho zachrániť ☹ . Hlavne, že synček už nemal bolesti, lebo vraj je to veľmi bolestivé a zvykne sa to stať skôr mužom okolo tridsiatky. Po operácii sme hneď na druhý deň išli domkov - chvalabohu, lebo malý dostal v nemocnici rotavírus. Potom sme sa ešte pripravovali hlavne psychicky na druhú operáciu, ktorú malý podstúpil keď mal 3mesiace. Fixovali mu druhý semenník, aby sa mu náhodou nestalo to čo s tým prvým. A teraz už má náš Miško 2rôčky, robí nám veľkú radosť 🙂 a mňa iba niekedy napadne čím sme si už prešli. Uff, som rada že som to zo seba dostala, snáď to niekomu pomôže, že aj takéto veci sa stávajú a život ide ďalej. Ďakujem 🙂 😉 🙂

mamjka
4. nov 2015

ahoj 🙂 poznám 3 dospelých mužov ktorý majú len jedno vajko 😉 jeden je od nás z dediny 🙂 normálny super chlap ma dvoch synov 🙂
druhý je babkin sused 🙂 skoro dvojmetrový chlap a ked by sme to nevedeli od mala tak by ma to teda nenapadlo 🙂 este je slobodný ci ma deti 😀 to vie len on 😀
a tretí je spolužiačkyn manžel ten však prišiel o semeník po rakovine a na vianoce sa im ma narodiť prvé bábatko 🙂 dievčatko 🙂

frederiksandor
22. aug 2020

Dobrý deň chcel by som sa informovať ohľadom toho že mám 18 rokov a nemám jedno semienko 🥺😥 podľa vás budeme mať deti prosím poraďte my.

terezia1477
22. aug 2020