Imunita u škôlkárov

jaroska
9. okt 2014

Ahoj mamičky,mám 4 ročnú dcéru,ktorá nastúpila v septembri do škôlky.Chodila tam prvý týždeň-čiže 4 dni,lebo škôlka začala v utorok.Potom mala hned sople a kešeľ,tak bola 2 týždne doma.Znovu šla po 2 týždňoch do škôlky a bola tam 3 dni.Zas 2 týždne doma....Najprv som si nahovárala,že je aj také počasie,že je veľa chorých,no ale potom som prišla na to,že to bude tým nástupom do kolektívu 🙂 Je to o nervy!!!!Viem,že je to tým,že si musí zvyknúť na všetky tie bacilky v kolektíve,a viem aj to,že je mnoho detí,ktoré sú prvý rok často choré a že tým asi musíme prejsť,no zaujímalo by ma,či mamičky,ktoré majú alebo mali podobný problém,dávali deťom niečo na imunitu.Ak áno,tak komu-čo zabralo????Jedna mamička tu na MK mi odporúčala Colostrum,no zdá sa mi príliš drahé a nevydrží jedno balenie dlho.Vraj sa musí spotrebovať do 2 týždňov...Máte nejaké osvedčené lieky na podporu imunity?Dakujem!!!

martinab12
9. okt 2014

Nám pomáha inhalovanie vincentky cez inhalátor a na odporúčanie lekárky Arco defence a zatiaľ sa držíme bez choroby.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sakura77
9. okt 2014

@jaroska no uprimne ti poviem ze tymto prejde tak 90% skolkarov hlavne ten prvy rok...co poznam deticky kamosiek a aj obe moje,mali sme presne toto iste..vekom sa to zlepsuje(pokial ozaj nema nejaku poruchu imunity) casom si "zvykne" na tie bacily vsetky a bude odolnejsia...ale tak nic nepokazis ak nieco podas..my davame vzdy pred nastupom uz jeden mesiac plus potom dalsi imunoglukan sirup a po pauze znova...proste s tym nenarobis nic no...len to vydzat..moj uz predskolky rocnik bol jedne krat len,prvacky ani raz....za to prvy skolkarsky ako aj tvoja...viac doma ako v skolke...mala bola dokonca cele tri mesiace doma ten prvy rok....minuly-uz druhy,len dvakrat ukaslana,nic tragicke,sem tam nejaky soplik..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sakura77
9. okt 2014

@fidka79 tak to zavist 🙂 pekne sa drzite 🙂
my sme boli minuly tyzden prvy krat doma...ale z dovodu zvieratiek vo vlasoch....aj to sme zazili prvykrat,no fakt nas to mohlo radsej obist teda..brutal toto...ale ako hovori moj muz...ked len to...😀

jerryjanka
9. okt 2014

ja davam babam aj vitamin D, lebo už nie je tolko slniečka, a D je podporou imunity, a davam im aj to práškové Cečko z DMky - ale to nie stale, len ked im robim vodu a nezabudnem

jaroska
autor
9. okt 2014

Dievčatá,dakujem za rady 🙂 Neviem,ja som už rozmýšľala,že ju nechám doma a na jar pôjde znova.Ale neviem,asi by to potom na jar bolo to isté,či???Tak-či tak si raz musí zvyknúť....Ak by vydržala aspoň 2 týždne... 🙂

kamitomi
9. okt 2014

u môjho staršieho syna nezaberalo nič. vyskúšali sme toho fakt dosť, do škôlky nastúpil ako 2,5 ročný + mal rok odklad, čiže chodil do škôlky 4,5 roka a odmaródili sme si poctivé 3,5 roka. U nás to najhoršie bolo v strednej triede, a v začiatku prvej veľkej, čo sa značne podpísalo na tom koľko toho vedel a keď prišiel čas zápisu, psychologičky povedali že nieje pripravený. Takže sme si predškolskú zopakovali a bolo vidno že bol chorý len 2 krát za celý rok. Mladší, trojročný syn, teraz nastúpil do škôlky, a po prvých 4 dňoch chorý, dva týždne doma, potom zasa soplíky no zvládli sme dva dni doma + víkend a teraz sa zatiaľ drží. Robím si doma cibuľovo-medovo-citronový sirup čensekovo medový elixír a bombu zo zázvoru. a keď vidím že sa čosi blíži, nasadím tieto zbrane a zatiaľ sa osvedčili, hoci neviem na ako dlho. môžem sa po mesiaci ozvať 😀

katinka71
9. okt 2014

nam sa osvedcil arko defesens bral ho minuly rok decembri 3 davky po mesiaci odvtedy ziadny sopel,ani kasel dovtedy rok aj pol sopel,kasel a zapal priedusiek kazdy mesiac,bral aj lieky na astmu,nastastie nas dr nepredpisal ani raz antibiotika,iba stale nam hovoril stale byt na vzduchu za kazdeho poasia aj pocas choroby,dokonca aj so zapalom priedusiek chodit do kolektivu na pokyn detskeho dr,nedal ocr ani na jeden den ze to nieje dovod byt doma to aby sa neoslabila imunita otuzovanie plavanie 1x az 2 tyzdenne doteraz tam chodime,aj na saunu si zvyka ,zo sauny hned studena sprcha takto fungujeme 2 roky,od septembra je skolkar nebol chory zatial vlastne od minuleho roka decembra

meusicka
9. okt 2014

@jaroska ahoj, ja davam mojim detom Vit. C z DMka, dostavaju denne a my s muzom berieme tiez. odkedy sa tak dopujeme Cckom, tak sme ovela menej chori.
dieta by som zo skolky nevyberala, jednoducho to musite isty cas vydrzat, myslim, ze po tom prvom polroku sa to uz zacne u vas dostavat do normalu, treba troska posilnit imunitu. a ako pise @ jerryjanka tak mozes jej davat aj Dcko.

siska53
9. okt 2014

@jaroska nam dr.odporucila brat imunoglukan,ale dlhodobo,cize aspon pol roka.a kupovavam rakytnickov ci rakytnikovy olej. Ked uz sopel prepukne,tak okrem zvlhcovania morskym roztokom davam i kalobu a sinupret.
Alebo namiesto kaloby echinaceu. Na kasel aj domace recepty.
Nas chodil do skoly 4dni(zacal 16.9.),potom bol tyzden doma,lebo mal plny nos a postupne sa mu spustila nadcha s obcasnym kaslom. Po nom to schytala dcerka v horsej verzii-viac kaslala a jednu noc mala teplotu (ta je este so mnou doma). Teraz ma maly tiez trosku akoby plny nos a obcas zakasle,ale zatial do kolektivu chodi..
Moji kvoli zvacsenej mandli beru aj lieky na to a aj mi vraveli,ze mozu byvat castejsie chori,tak uvidime..prave preto som ako prevenciu nasadila tie 2 prve spomenute pripravky. Tak uvidime,ako to bude pokracovat,lebo moji byvaju nadchovi tak 5xdo roka maximalne a obcas kasel do toho.

Mnohi si aj to kolostrum pochvaluju. Ono to asi treba jedine vydrzat,mnohe deti (aj dospeli) byvaju casto chori aj kvoli stresu a nastup do skolky(dospeli do novej prace) do stresovych situacii patri. A to dieta vobec nemusi plakat..

anula106
9. okt 2014

Moj nastupil tiez prvykrat do skolky. Chodil prve dva tyzdne,uz chytal sopliky. No potom sa pridruzila horucka,kasel atd. Vybral jedne antibiotika,po par dnoch po dobrati,mu zistili infekcnu mononukleozu,chvalabohu do nemocnice sme nesli. No ale takto maroz mesiac,nastup do skolky vidim az v novembri. Tak nejak chcem ho nadopovat vitaminmi. Svagrina odporuca tem praskovy vit.C z DM,vitamin D aspon 5 kvapiek..tak uvidime ako pochodime. Teraz ma po tej mononukleoze dost narusenu imunitu,takze som zvedava ako to pojde dalej s nim vo skolke...

lorela
9. okt 2014

@jaroska Imunitu treba budovať u detičiek už od začiatku, ale nevadí, ani v 4 rôčkoch nie je nič stratené... 😉.
To, čo teraz napíšem si dovolím tvrdiť z toho dôvodu, že mám približne rovnako veľké dieťatko a nebýva choré vôbec.
Až 80% imunity sa nachádza v čreve, preto je tak dôležitá výživa. Pestrá, kvalitná a vyvážená; najmä ovsené vločky, celozrnné potraviny, strukoviny, rôzne za studena lisované oleje, kvalitné bielkoviny prevažne živočíšneho pôvodu, ryby (z lovu, nie chovu), kyslomliečne výrobky (denne biely jogurt napr.), zdravé sladidlá namiesto sladkostí s bielym cukrom, a hlavne dostatok ovocia a zeleniny - denne minimálne 3 porcie (ideálne 4 - 5). V zime sušené ovocie je viac ako "miltivitamíny" 🙂 (nesírené, nekandizované).
Eliminovať čo najviac umelých farbív, dochucovadiel, stužených tukov, biely cukor som spomínala.
Dlhé prechádzky, resp. pobyt vonku takmer za každého počasia.
Mierne otužovanie - neprekúrené miestnosti dostatočne vetrané, "nebabušenie", mierne teplá až vlažná voda. Všetko postupne, nenásilne... 🙂
Obmedziť chemikálie v domácnosti - najmä silné chemické čistiace prostriedky, ktoré zlikvidujú akýkoľvek bacil ešte pred dverami bytu 🙂.

A, samozrejme, imunitný systém je sčasti ovplyvnený genetikou.

oliverko5
9. okt 2014

kozie mlieko najlepsie na imunitu.... 🙂

lucia030209
9. okt 2014

@meusicka Ahoj. To cecko z DM dávaš koľko odmeriek deťom ako prevenciu.

sante81
9. okt 2014

@jaroska syn chodi do školky 3rok a bol doma kazdy mesiac čo bol chory. Vyskušala som prvy rok brat ho na obed domov, vraj ked dieta v školke nespi, nenalepi sa na neho tolko bacilov. Nezabralo. Druhy rok sme pochodili alergologiu, imunologiu, všetko ok, vybrali sirupy na imunitu, vitamin c, chodime von za každeho počasia, deti nebabušim. Ale chyba je aj v učitelkach, beru deti soplave, s kašlom kt nakazia tie zdrave a ked je vonku 8 stupnov a vonku fuka vietor, syn ma v skrinke pančuchy, hrubšie teplaky, tak išiel von v tom, čo mal oblečene vnutri. A učitelka sa ho pyta ked sa chcel prezliect, že či ma na to špecialny dovod sa prezliekat. Tak sa nečudujem že byval chory. Tak som jej to potom vysvetlila.

luciferkax
9. okt 2014

Veruu, takmer každé dieťatko si to musí odskáakať.. darmo na nástenke majú vyvesené, že zasoplené a choré deti do škôlky nemajú chodiť.. aj tak chodia.. najprv som to riešila, hádala sa s maminami a učitelkami.. rezignujem, kašlem na to... druhý rok (klop klop hádam nezakríknem) zvláda už lepšie... ale... začala som dávať už minulý rok Imunoglukán, pomohol, tento rok fičíme na nom tiež... v škôlke ani v škole zatial nevymeškali :D skús sirup, nám fakt pomohol

jaroska
autor
9. okt 2014

Dievčatá,dakujem 😉 Nad Imunoglukánom som tiež rozmýšľala,tak ho skúsime-ved ked nepomôže,tak zaškodiť určite nezaškodí 🙂
@sante81 moja "chodí" do škôlky len na pol dňa,naobeduje sa a ide domov-takže tie bacile sa nalepia na ňu tak-či tak 🙂 A áno,aj u nás nosia choré deti do škôlky.Ked som hovorila učiteľke,že ju chorú nechcem brať,aby nenakazila iné deti,tak mi povedala,že aj iné mamičky prinesú choré deti....
@meusicka možno skúsim aj to C-čko z DM-ka,dakujem za radu 🙂

marissenka
9. okt 2014

@oliverko5 aj ja som zacala davat kozie,ale ho neprevaram...mama ma strasi,ze to treba.ale nezabiju sa tam vsetky vitaminy?prevarate ho? kamaratka mi nosi cerstvo nadojene...

maminka27
9. okt 2014

@martinab12 ako casto inalujes?iba ked zacnu sople?ci stale vdaka za radu

marissenka
9. okt 2014

@jaroska mozem povedat,ze nam tiez pomaha vincetka.nieje taka draha ako sterimar a podobne...doplnam to potom z flase litrovej,ci 7decovej....ked sa mi uz nezdaju.doslova ich v tom topim :D do nosa nafrkam az im z neho tece,potom do hrdla.potom to vysmrkame a frkneme zas len 1x..a takto za den aj 5x a viac,ked ma napadne.nasi su na to uz nauceni,sami si to pytaju...maly ju aj inhaluje ked ma kasel. 🙂

jaroska
autor
9. okt 2014

@katinka71 arko defenses...kukla somtu na nete 🙂 A môžme ho začať užívať aj teraz,alebo to malo byť ešte pred začatím škôlky???

oliverko5
9. okt 2014

@marissenka ja ho prevaram...aspon ten pan co nam to nosi povedal ze minutu ma vriet potom sup hned do studenej vody rychlo ochladit.

katinka71
9. okt 2014

@jaroska to mozes hocikedy zacat uzivat,kym som nato prisla tak sme rok aj pol boli na imunoglukane ale nezabral mu vobec,napriek dlhodobemu uzivaniu bol chory nonstop,ja teraz po roku idem zopakovat celu davku aj napriek tomu ze nieje chorlavy,este som zabudla maly spi celu zimu pri vypnutom radiatori,temperujem iba cez den ,uz okolo 17 vypnem aby sa izba vychladila

mariolka
9. okt 2014

@jaroska nám sa tiež osvečil Arko imunoglukan brali 4 mesiace pred školkou a aj tak ochoreli ako bereme arko mame pokoj kupujeme každy mesiac obom deťom

bemimi
9. okt 2014

my mame ten is ty problem, odkedy mala nastupila do MS je neustale chora, prvy tyzden OK, dalsi tyzden zapal priedusiek, po 2 tyzdnoch sla do skolky uplne zdrava, vydrzala iba! 1 den, tak tyzden doma, minuly tyzden vydrzala uz 2 dni, odvtedy je doma... ☹ tiez neviem co s tym, so starsim az take problemy sme nemali.
ale ani sa jej necudujem, kedze ucitelky u nas zoberu aj ocividne chore dieta aj s liekmi. 😠

meluela
9. okt 2014

@jaroska ahoj, zajdi imunologicke (treba papier od pediatra), ta ti moze dat specialne lieky na imunitu, niektorym pomahaju .. plus aj vysetri imunitu ci je ok
druha moznost je ostat este doma, moj ma znizenu imunitu tak sme sa to rozhodli riesit takto lebo vypit sest sirupov za dva mesiace neni az taka sranda hlavne ked sa to prejavi na zlych pecenovych testoch 😒 a je to este spojene zo zlou adaptaciou a stresom ... ak tam imunologicka nieco najde, mas dost velku sancu na predlzenu rodicovsku zo zdravotnych dovodov
mne povedala ze ak by bol v skolke, tak by musel byt asi permanentne na liekoch, aj antihistaminika ... no nech mi niekto nehovori ze je to pre dieta na nieco dobre ...

meusicka
10. okt 2014

@lucia030209 ja robim detom cca 500ml caju a do toho davam 4 kopcovite odmerky. to piju dvojicky a velkej zarabam do pohara a tiez davam 2-3 kopcovite. ale ked dvojkam robim cez den dalsi cvaj, tak dostavaju aj do toho. do kazdeho pitia im pridavam.

martinab12
10. okt 2014

@maminka27 Inhalátor sme kúpili ako poslednú možnosť zmeny zdravotného stavu. Sople dcére zatekali do hrdla aj napriek tomu, že sa vysmrkala, pridal sa kašeľ. Tak sme to vyriešili kúpou inhalátora Omron. Zo začiatku inhalovala denne, neskôr každý druhý deň bez ohľadu či mala sople alebo nie. Teraz inhalujeme tak 2 krát do týždňa, akonáhle začne trošku sopliť inhalujeme denne. Musím povedať, že po začatí inhalovania sa náš zdravotný stav zmenil podstatne k lepšiemu. Skúste pozrieť:
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

tamaram283
19. okt 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

mne hned lekarka na posilnenie imunity odporucila probiotika actibax.. a musim si zaklopat.. maly sa mi v skolke krasne drzi