Imunoglukan a zhoršenie alergie

28. aug 2021

Mamicky,

Syn ma 5 rokov a silnu alergiu na pele stromov a trav, 2 tyzdne mu davam Imunoglukan pred zaciatkom chodenia do skolky. Poslednych 5 dni sa rano budi zasopleny a kychajuci, doteraz mu nic nebolo, berie dvakrat denne antihistamin. Moze za zhorsenie stavu Imunoglukan?

Dakujem!

pribinak
28. aug 2021

Imunoglukan mu nijak nepomôže. Potrebuje antihistaminika

autor
28. aug 2021

@pribinak Pisem, ze berie 2x denne antihistaminy. Uz 2 mesiace. Ma nastupit v pondelok do skolky, zacala som podavat Imunoglukan, aby odtial nedovliekol nadchu. Pytam sa, ci niekto nema skusenosti, ze Imunoglukan moze sposobit zhorsenie alergie kedze burcuje imunitny system.

oneinamillion
28. aug 2021

@pribinak prečo by mu imunoglukan nepomohol? Však mu ho nedáva na alergiu, ale na podporu imunity pred nástupom do škôlky. Antihistaminika píše, že berie.
@autor Osobne si myslím, že skôr niekde chytil vírus a z toho je nádcha. Je toho teraz dosť v týchto prechodných obdobiach. Som lekár, len tak pre info.

autor
28. aug 2021

@oneinamillion Maly je doma s manzelom, nikam do interieru nechodi, chodia sa bicyklovat a na plaz. Nemal odkial co chytit a ma to len rano.

zowie
28. aug 2021

To ze nikam nechodi "iba bicyklovat a na plaz" neznamena ze nic nemoze chytit. Imunoglukan moze byt na imunitu, urcite z toho nemoze soplit a to ze niekomu nepomahal, tebe pomoct moze.

oneinamillion
28. aug 2021

Čo sa týka alergii, betaglukany majú účinky antialergické, viď priložený text.
Ale však mu ho prestaň dávať, keď máš z toho zlý pocit🤷‍♀️🤷‍♀️
Inak, to, že je sám doma, je ozaj bezpredmetne, predpokladám, že sám v uzavretej bubline nie je, mozes mu pokojne preniesť vírus aj ty, či manžel.

autor
28. aug 2021

@oneinamillion rano sa vysmrka a je fit. Manzel pracuje z domu a nikam nechodi, ja chodim do obchodu raz za 2 tyzdne s respiratorom. Viem, ako mi vyzera synak, ked ma nadchu...

oneinamillion
28. aug 2021

Potom skutočne nechápem, načo sa pýtaš, keď už máš dopredu jedinú akceptovateľnú odpoveď🤷‍♀️🤷‍♀️🤦🏼‍♀️ @autor

gionella
28. aug 2021

Áno my mame skúsenosť aj imunoglukan aj arkodefenses oba spúšťajú mojim sople. Imunológ hovorí že je to prirodzená reakcia organizmu a tuto imunoterapiu že to vydrazdi imunitu že je to dobre

autor
28. aug 2021

@gionella syn ma zacat chodit na injekcie proti alergii, snad ten imunoglukan nebude vadit.

gdpr
28. aug 2021

mám skúsenosti s braním imunoglukanu bez sopľov 😂 ak nie si si istá poraď sa s odborníkom

autor
28. aug 2021

@gdpr ibaze syn je silny alergik. Kde zijem imunoglukan nepoznaju.

gdpr
28. aug 2021

Tak ho vysaď a uvidíš, či sa to zlepší alebo nie napr. imunoglukán acute kids obsahuje aj rastlinné extrakty ktoré môžu mu škodiť na alergiu ale nemusia a určite aj v zahraničí budú poznať jednotlivé zložky lieku/výživového doplnku ktoré sú v príbalovom letáku

autor
28. aug 2021

@gdpr davam mu iba original imunoglukan. Joj, chcela som ho chranit, aby nieco nepriniesol z kolektivu.

gdpr
28. aug 2021

tak neviem ale ak sa bojíš určite ho aspoň na pár dní vysaď a uvidíš ako zareaguje ak sa mu to zlepší tak znamená, že to bolo z toho ak aj po vysadení bude mať zhoršenú alergiu tak imunoglukan nato nemal žiadny vplyv... Alebo sa opýtaj jeho oš. lekára, čo by mu odporúčil na imunitu.

zowie
29. aug 2021

Moj je tiez alergik, sople ma dlhodobo ked sa ochladi vzdy na rano. Dlhodobo mu davam imunoglukan. Vsak vysad ho ked chces. Podla mna je mensie zlo ho brat, posilnovat imunitu a rano sa "len" vysmrkat. Ak dostal injekcie na imunitu aj to moze byt reakcia z coho su sople. My imunoglukan berieme styria dlhodobo a z toho dvaja silni alergici

autor
29. aug 2021

@zowie u nas je 34 stupnov stale. Tie injekcie zobral estevlen vcera poobede... zatial mu ho davam.

zowie
29. aug 2021

Pozri, mne to pride, ze chces silou mocou vylucit nadchu, virus. Kludne ho moze mat aj z klimy, od vas proste virusy sa siria vzduchom. Netreba, sa nad tym zamyslat. Imunoglukan kludne dávaj, sopel je len sopel, ked ho vyfuka je to ok. Neublizi mu to.

autor
29. aug 2021

@zowie Rano sa zobudi, dvakrat kychne, vyfuka nos a to je vsetko. Nadchladeny nie je. Vcera sme boli u alergologa. Ja viem, ze nema ziadny virus, pytam sa, ci Imunoglukan moze sposobovat ranajsie sople, ocividne ano, vyriesene. Hej, budem davat dalej. Davam mu to uz dva roky, ked chodi do skoly... Len ked nenosili ruska, pred koronou, tazko mi bolo urcit, od coho maval sople haha.

zowie
30. aug 2021

V mojom okoli berie imunoglukan vela ľudí z rodiny, nik nema ranajsie sople, moze mat kludne tie sople z alergie, aj moj mava obdobia kedy ich nema a kedy ich ma. Moj ma muz ma alergiu na roztoce tomu prisudzujem ranajsie sople, proste vzdy vecer zapchaty nos a rano vzdy. Kazdopadne uvidis casom, ako co je z coho, mama je pre dieta najlepsim lekarom 🍀