Infekčná mononukleóza

mischap
22. júl 2015

Ahojte, mam 10rocneho syna ktory je momentalne v nemocnici s podozrenim(okrem horucky ma vsetky priznaky) na infekcnu mononukleozu....ma zvacsenu uzlinu v krku, poruchu reci(susle a huhnavo rozprava)tazkosti s prehltanim, problem s cervenymi krvinkami v krvi, opuch tvare a deformaciu chrupu😒navyse prekonal uraz takze ma este k tomu vsetkemu aj prasknutu pravu lopatku z coho ma asi najvacsie bolesti...zatial mu podavaju iba infuznu liecbu najma kvoli tej lopatke...
Maminy ktore ste nieco podobne prekonali viete mi povedat co nas vsetko este caka? Syn je aktivny sportovec...predpokladam ze aj sk sportom na dlhsie skoncil
Dakujem za vsetky odpovede

jeemima
22. júl 2015

ahoj mononukleoza je virus takze sa nelieci len sa liecia resp tlmia priznaky ono to musi odozniet samo ked si telo vyrobi protilatky. Pri mononuleoze dochadza casto k poskodeniu pecene ( na to tiez daju lieky) a tak sa po tejt chorobe musi dodrzovat setriaca dieta tiez casto dochadza k opuchom niekt organov a aj preto sa teda nesmie nejaky cas sportovat.okrem ineho myslim ze bude aj prilis unaveny na sport kedze je to dost vycerpavvajuca coroba a dochadza aj k ubytku hmotnosti....drzim palce a skore uzdravenie

raszuz
22. júl 2015

@mischap to mas dobre, ze je v nemocke, daju ho do poriadku. Ja som sa vcera dozvedela, ze moj trojrocny ju pred troma tyzdnami prekonal, tiez mal vsetky priznaky, ale bolo to vyhodnotene ako viroza, nakoniec na moju ziadost mu bola zobrata krv a podozrenie sa potvrdilo. Najviac ma stve, ze tym, ze to akosi bolo nespozorovane, tak ked uz bol bez teplot, tak ziadny setriaci rezim, ani dietu nemal ... Idem prave volat lekarke, ze co ako dalej ...

jeemima
22. júl 2015

@raszuz male deti vacsinou prekonavaju mononukelozu ovela ovela lepsie ako starsie deti a dospeli....casto je to presne tak ako pises ani sa nespozoruje ze ide o mononukleozu kedze sa to lahko zamiena s virusmi inych druhov.....nase dvojicky mali mononukleozu ked mali dva roky jeden len hoorucky asi 3 vlny a hnisave anginy a druhy sa trapil 6 mesiacov so stale sa opkaujucimi horuckami ale inak ebz akychkolvek ostatnych problem pecenove testy ok, slezina ok takze len sa muselo cakat kym si telo vyrobi protilatky a znizovat horucky........jedine co dodnes nam ostalo su pozvacsovane uzliny vsade mozne,,,,,,takze neboj ked ste nemali vazny priebeh isto to uz bude ok....ale krv na pecenove testy by som mu dala zobrat ...drzima palce

raszuz
22. júl 2015

@jeemima ono ma trosku vytocilo to, ze ja som toto podozrenie mala uz pri prvej navsteve u lekarky, ale nic z toho, bohuzial nie som lekarka, tak asi preto ...nevadi, zatial vyzera byt krpaty, na pecenove sa mam ohlasit tak za mesiac a varit mu mam dietne, dost skoro ...uz mal aj hranolku raz ...

mischap
autor
22. júl 2015

Hej este som zabufla napisat ze ma aj zvacsenu slezinu...a okrem toho mam 1,5syna ktory s nim bol cely cas v kontakte😔😔😔tvoje dvojicky to chytuli navzajom ci ako? Lekar na prijme mi povedal ze mladsi by to nemal chytit ze je tam dost mala pravdepodobnost ale tak ja uz neverim nicomu

namornicka
22. júl 2015

Niekoľko mesiacov po vyliečení nebude môcť športovať a bude mať diétu, vynechať ťažké mastné jedlá, kôli regenerácii pečene. Ináč na tú pečeň si zožeň homeopatiká, ak teda nemáš nič proti takejto liečbe. Pečeň je orgán, ktorý sa vie zregenerovať relatívne dobre.

raszuz
22. júl 2015

@mischap ani ja neviem, kde to maly nachytal, ale mam jednu domienku, mononukleozu sposobuje virus, ktory sposobuje aj kiahne, v jasliach mali kiahne, ale maly ich nedostal, zhruba pred rokom mal anginu s herpesom .... Jedno s druhym a buch ... Chytit to mohol hocikde, mohol mu dat pusu niekto, kto je nosic a nevie o tom ...Mensieho sleduj a pri malom podozreni ries

raszuz
22. júl 2015

@namornicka myslis, ze tie homeo preventivne by mohol aj moj 3 rocny?

namornicka
22. júl 2015

@raszuz Opýtaj sa lekárky ako mu vyšli pri odbere krvi tie pečeňové testy, ak má hodnoty horšie alebo hraničné tak mu tie homeo môžeš nasadiť, nepamätám si ich názov, poraď sa s lekárom čo robí homeopatiu (nie s homeopatom šarlatánom). Ak tie výsledky pečene má v norme, tak možno to nechala tak, že sa pečeň sama zregeneruje. Ale podľa toho aká je "dôsledná", pochybovala by som. Dcéra to brala keď bola malá, po viacerých dávkach atb mala horšie pečeňové testy a pečeň sa jej pekne zregenerovala.

dena10
22. júl 2015

Ja som mala mononukleózu ako 4 ročná, viem to z karty a od rodičov - nikdy som nepostrehla, že by to malo vplyv na môj ďalší život 😉

raszuz
22. júl 2015

@namornicka prave ho objednala na hepatalky 5.8., potom podla vysledkov uvidim. Dakujem

mischap
autor
22. júl 2015

Prave je na stomatochirurgii kvoli tym zubkom a potom ho prevazaju na onkologiu 😢😢😢kvoli biopsii tej uzliny a tu lopatku ma zlomenu nie prasknutu...

raszuz
22. júl 2015

@mischap uff, nazbieralo sa toho, drzim palce ... Ta uzlina ho boli?

mischap
autor
22. júl 2015

Myslim ze iba na dotyk...a nevie prehltat, bolia ho skor zuby...chudak ked on uz asi ani nevie co ho boli

raszuz
22. júl 2015

@mischap mne sa toto robilo pri anginach, vzdy mi navrela, bola na dotyk bolestiva, nakoniec mi ju , ked som malq 16 vybrali bolo to ok ... Lutujem ho, ze musi takto trpiet v tychto horucavach, ja velmi drzim palce, aby prisli skoro na to, co mu je a pomohli mu ...

namornicka
22. júl 2015

@mischap Sa ti toho nakopilo nejako veľa, držím palce, buď silná, dostanete sa z toho. To mal najprv úraz a potom do toho tá mononukleóza?

jorika12
22. júl 2015

Moja dcéra prekonala mononukleozu pred dvoma rokmi ako osemnásťročná, veľmi nepríjemný priebeh, horúčky,takisto bolesť zubov, proste bolelo všetko, zväčšené a bolestivé uzliny po celom tele, zväčšená slezina, takisto pečeňové testy boli dosť dlho robené a kontrolované, týždeň ani nevstala z postele, nemohla vôbec rozprávať, rekonvalescencia trvala takmer rok vrátane diéty, a stále má odvtedy nejaké zdravotné problémy.
Na to prehĺtanie je fantastický liek, síce aplikácia je nepríjemná ale veľmi rýchlo a dobre účinkuje, takže sám pacient si ho žiada. Dá sa kúpiť bez predpisu: dubové kvapky a určite v rámci doliečenia nejaké výživové doplnky na báze pestreca lekárskeho resp.mariánskeho na pečeň. Určite nebude môcť minimálne polroka vôbec cvičiť, treba dodržiavať, je to nebezpečné pre zväčšenú slezinu. Ale sám bude cítiť, že mu športovanie bude robiť problém. Držím palce, aby sa z toho rýchlo dostal.

jorika12
22. júl 2015

Ešte chcem dodať, že menší syn nemusí toto ochorenie vôbec dostať. Záleží na imunite človeka.

ive56
15. aug 2020

@mischap ako ste dopadli

mischap
autor
15. aug 2020

@ive56 z mononukleozy bola nakoniec akutna leukémia😢našťastie sme to zvládli a teraz sme už po liečbe, viacmenej v poriadku👍100x som si odvtedy povedala kiežby to bola ta mononukleóza a mali by ju obaja.