Ísť na vyšetrenie k alergologičke s nádchou?

graziela
2. mar 2008

Ahojte, chcem vas poprosit len o radu:
Zajtra mame ist s nasou 5-roc. dcerkou 1.krat na vys. ku alergologicke. Je objednana uz od oktobra, nakolko skor nebol volny termin, no problem je ten, ze uz cca.3.den ma mala dost silnu nadchu a kycha+trosku kasel;teplotu zatial nemala. Toto vys. nam odporucila nasa detska lekarka, lebo minuly rok bola castejsie chorlava (naposledy ale prave v oktobri) a u jedneho imunoglobulinu jej vyskocila dost vysoka hodnota.
Neviem ale, ci vobec ma zmysel, robit tie vysetrenia, ked je takto nachladnuta, vysl. by boli asi dost skreslene. Nemate s tym niektora skusenost? Dakujem.

felixa
2. mar 2008

Sama s tym skusenosti nemam, ak ti neporadi niekto nieco lepsie, skus tam skoro rano (pokial uz vtedy nemusis byt na ceste ☹ ) zatelefonovat a spytat sa. Ale myslim, ze lekari nemaju radi, ked k nim pridu chore deti. Horsie je, ze zase dostanes asi nejaky vzdialeny termin.
Ale som si spomenula, ze detska lekarka mi hovorila, ze prave zacala sezona pre alergikov, tak ci to tiez nie je alergicky prejav. Popr. ked nebude mat teplotu, tak tam zajtra chod. Uvidis rano.

graziela
autor
2. mar 2008

Diky Felixa, nastastie je ambulancia len par metrov od nasej bytovky a objednani sme na 11,00 h. Urcite zajtra zavolame najskor dets. sestricke, ci to teda nebudeme musiet prelozit. Ja by som bola najradsej, keby sme tam nemuseli, lebo ja osobne som si ziadne take alerg. prejavy nikdy nevsimla, ale tak z krvicky vedia doktori isto viacej vycitat. A ked sa potvrdi nejaka alergia, no co uz narobime, budeme sa musiet naucit s tym zit a prip. urobit nejake opatrenia. Najskor som bola z toho uplne sokovana, ked nas dets. dr. poslala na alerg., no ked som zistila, ze pomaly kazde 2-3.dieta aj dospeli su alergici (mozno aj ja ? 😕 ), tak som sa s tym musela nejako zmierit.
V kazdom pripade dakujem za prispevok a prajem Ti pekny zvysok vikendu.

junovka
2. mar 2008

podla mna urobia ti to i tak, lebo takto bolo aj s mojou dcerko Timkou.A teraz tak isto, kedze je alergik ma nadchu+stazuje si na hrdlo. 😖

roasha
2. mar 2008

graziela,my tiez chodime k imunoalergologovi,a nieje problem,ani ked je mala nachladnuta.pokial by uz bola vyslovene chora-s teplotami,tak jasne ze by som sa preobjednala,ale nadcha nie je problem.dokonca nam lekarka povedala,ze by chcela najblizsie vidiet aj kasel,nemusime sa ani objednat/a to tam ma stale naval/. 😉

graziela
autor
2. mar 2008

Oki babenky, mi sme dnes volali detskej sestr., tak vraj to nie je problem, lebo na 1.vys. este aj tak asi nebudu robit tie testy na alergiu.Dakujem vam a prajem pekny vecer este. pa

graziela
autor
3. mar 2008

Baby, tak uz mame vysledky, predsa len robili ten test na rucicke s 20 kvapkami.Dcerka ma alergiu na travy a trosku aj pupavu. Trosku sa mi aj ulavilo, bala som sa, ci to nebude naozaj ta astma, no je to vlastne jedna z tych menej hrozivych alerg. reakcii..Dostali sme tabl. RIBOMUNYL, podla potreby uzit sirup Aerius...A v auguste opat na kontrolu. Som zvedava a dufam, ze to pomoze 🙂

felixa
3. mar 2008

Aspon uz mas istotu, ze ako na tom mala je. Ja to este len budem musiet so svojou malou (ma 4roky a 5 mes.) absolvovat (este zatial nemam ani termin), tiez ma posiela detska lekarka. Pa 😖

junovka
3. mar 2008

Aerius uziva aj Timka uz od 3 rokoch 😖

Felixa, cim skor zistia tym lepsie 😉

felixa
4. mar 2008

Junovka, no vidim, ze sa rychlo objednam, aj tak termin dostanem az o niekolko mesiacov. ☹

graziela
autor
4. mar 2008

Felixa a mala si pravdu, aj alergologicka spominala, ze uz sa zacina sezona pre alergikov, preto mozno nasa mala ma aj teraz tu nadchu, ale pomalicky jej to ustupuje, davala som jej len raz na noc kvapky do nosa, nic ine...
A s malou sa objednaj co najskor, ak je na nieco alergicka, tak zacina pre nu nie moc prijemne obdobie (sezona) a ked sa vam to potvrdi, aspon budete vediet, comu sa vyvarovat a lieky trosku pomozu. Dr. nam dala aj taku brozurku, tam bolo aj spominane, ze u vela deti po 3 rokoch liecby su prejavy alergie min, resp. uz ziadne.Drzim vam palceky, potom sa ozvi, ked uz budete mat po.. 🙂

tamarka
9. mar 2008

ahojte, tiež sme boli u imunoalergológa a Emke robil kožné testy. Na nič nieje alergická. Aerius užíva od 3 rokov pre dlhotrvajúce kašle, tiež má Ribomunyl. Zajtra ide po 4 mesačnej pauze do školky, tak mám už teraz depku, čo nám zase donesie.

anaret
11. mar 2008

čavko, my máme problém so synčekom, má veľmi časté nádchy, občas je to viróza s teplotami až do 40...má takmer 4 roky, chodí do škôlky i keď teraz v zime skôr nechodí ako chodí, neviem, čo s tým, keď som bola u lekárky, tak mi povedala, že to je normálne, že každé dieťa v škôlke často chorľavie. Čo navrhujete, čo mám robiť, aby som tieto prejavy elimonovala. Lebo do škôlky sa teší a ja tiež chodím do práce, tak by bolo najlepšie, aby tam chodil čo najviac...

roasha
12. mar 2008

anaret,my sme tiez zacali chodit na alergologiu,ked dcera mala alerg.na jahody,bola nastavana na antihistaminika,ale ako zacala chodit do skolky,tiez bola po par dnoch chora,a podla toho jej alergol.menila aj druh liekov,zacali sme brat aj lieky na posilnenie imunity,spraye aby sme lahsie zvladali respir.choroby.trvaj aj na vysetreni u alergologa. 😉

graziela
autor
6. apr 2008

Ahjote, ja sa ozyvam po dlhsom case...Neviem, ci som spominala, ze nasa dcerka nebola poriadne chora uz od oktobra, co je vyse 5 mesiacov, len tak nadcha pred cca. mesiacom...No ale co cert nechcel, od piatku mame nasadene ATB kvoli angine. Uz 3.den ma vysoku teplotu, tuto noc to bolo trochu lepsie, neboli vysoke teploty, no teraz akurat sa chudatko poti, mala 39,5 °C, co uz je dost. Dufam, ze to rychlo prekoname a budeme mat pokoj aspon cez leto ...Ribomunyl uzivame teraz 4xdo mesiaca.

debra
7. apr 2008

ahojte baby,aj my sme uz boli na alergo,prvy krat/teraz vo stvr ideme na kontrolu/,a malej nezistili ziadnu alergiu,aj vysledky krvi mala v poriadku,no napriek tomu,je od oktobra takmer stale xorá,má oslabenú imunitu a alergologička jej dala bronxovaxom,no vobec jej asi nezabera,lebo odvtedy uz mala 2x atb aj nadxu a kasel...budeme mat aj poistovnou hradene ockovanie proti pneumok,bo ma tu oslab.imunitu...
ale vraj je to normalne,ked je xora,vraj prvy rok v skolke je taky,potom uz bude dobre...no neviem,neviem... ☹